آموزش کار با پمپ آب تیلر
تعداد بازدید: 1611تعداد نظرات: 0
1398/01/04 - 15:41

آموزش کار با پمپ آب تیلر

پمپ آب در قسمت عمده ای از کشور ما نقش چشمه آبی را ایفا می نماید که حیات را به آن منطقه می بخشد در نقاط دور دست کشور، شما شاهد آبادی های کوچک و کم نظیری هستید که در مجاورت قنات یا رودخانه و یا چشمه ای برپا شده است با داشتن تنها یک دستگاه پمپ آب می توان بخش عمده ای از نیاز یک کشاورز یا باغدار را جهت تامین آب مرتفع نمود.

همانگونه که آب مایع حیات انسان است بدون آب امکان کشاورزی و باغداری نیست. بسیاری از مناطق ایران که دارای خاک بسیار مرغوبی است از داشتن آب بی بهره بوده و عدم برخورداری از این موهبت الهی کار کشاورزی و باغداری را یقینا مختل می نماید. بارش برف و باران سالیانه در مناطق شمالی کشور محرز و بدیهی است اما در اقلیم گرم و خشک میزان بارش به حد کافی و مطلوب نیست در این مناطق تهیه و آبرسانی بدون تکنولوژی امکان پذیر نیست از این رو پمپ آب از اهمیت ویژه ای برای شریان حیاتی کشاورزی و باغداری برخوردار است.

تقریبا همه کشاورزان و باغداران حداقل یک دستگاه پمپ آب جهت آبیاری نیازمندند. حتی جهت پرورش ماهی و دامداری نیز از این دستگاه به وفور استفاده می گردد با توجه به عمق آب موجود در خاک که در بعضی از مناطق ایران به 20 تا 30 متر می رسد این دستگاه قابلیت این را دارد که آب را از زیر زمین به سطح و حتی تا ارتفاع 15 متر انتقال دهد.

ادوات قابل نصب روی تیلر (پمپ آب)

جهت آشنایی با طرز استفاده و نصب این دستگاه در کلیپ آموزشی تهیه شده توسط تیم تبلیغات شرکت کوهستان نظر شما را به موارد ذیل جلب می نماییم:

نصب پمپ آب در جلوی تیلر صورت می گیرد ابتدا شاسی پمپ آب را که توسط مهندسین و فناوران ایرانی ساخته شده است توسط 2 پیچ به شاسی تیلر متصل نمایید و سپس پمپ آب را به روی آن توسط چند پیچ نصب نموده بسیار اهمیت دارد محور پمپ در راستار محور فلایول تیلر قرار گیرد و تسمه ی انتقال دهنده ی نیرو از فلاویل تیلر به فولی پمپ از کشیدگی و استاندارد لازم برخوردار باشد شما می توانید با تنظیم نمودن پیچ های پایه پمپ به این مهم دست یابید.

باغداران و کشاورزان محترم می توانند از پمپ های 2 و 3 اینچ موجود در شرکت کوهستان استفاده نمایند زیرا این پمپ ها متناسب با قدرت تیلر تهیه و ساخته شده است .

جهت راه اندازی پمپ آب بعد از نصب لوله ی ورودی و خروجی تیلر را در حالت خلاص روشن نموده و انتقال قدرت موتور را توسط تسمه به پمپ آب مشاده نمایید. لوله ورودی آب در قسمت جلوی پمپ قرار دارد و لوله خروجی آن در بالای پمپ آب تعبیه شده است. موارد استفاده از پمپ آب در چاه های عمیق، رودخانه ها و استخر ها می باشد.

جهت یادآوری و درک بهتر استفاده از دستگاه، علاوه بر آموزش نصب و راه اندازی می توانید کاربرد این دستگاه را در کلیپ ذیل مشاهده نمایید.