ادوات کشاورزی
تعداد بازدید: 3719تعداد نظرات: 0
1396/12/07 - 15:26

ادوات کشاورزی

تراکتور و تیلر به گونه ای طراحی شده است که ابزار و ادوات کشاورزی به منظور سهولت امور کشاورزی به آنها متصل می شوند. یکی از ابتدایی و اصلی ترین ابزار آلات کشاورزی خیش می باشد که نقش موثری در کشت و زرع دارا را بر عهده دارد. بعد از اینکه خاک با خیش شخم زده شد کلوخ های به جای مانده توسط روتاری خورد می شوند.

تراکتور و تیلر از عمده ترین ماشین آلات کشاورزی می باشند که بسیاری از ادوات و دنباله بندها به آنها نصب می شوند و در امور کشاورزی و زراعت مورد کاربرد قرار می گیرند. ادوات کشاورزی شامل موارد بسیار متعدد و متفاوتی در کاربرد و عملکرد می باشند. برخی از ماشین آلات کشاورزی شامل خیش یا گاو آهن، روتاری یا کلوخ خرد کن، دیسک، سم پاش و... می باشد. هر یک از این ادوات برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

فواید ادوات و دنباله بندهای کشاورزی

خیش ابزاری است که به منظور انجام مراحل اولیه زراعت در باغات، مزارع و اراضی کشاورزی برای آماده کردن خاک جهت کاشتن بذر مورد استفاده قرار می گیرد. خیش در گذشته به حیوانات بارکش از قبیل گاو و اسب بسته و توسط آنها بر روی خاک و اراضی کشاورزی کشیده می شده است اما با پیشرفت تکنولوژی در دنیا تراکتورها جایگزین حیوانات بارکش شدند. خیش می تواند از چوب، فولاد و یا آهن به همراه تیغه هایی که به آن متصل شده است برای شکافتن خاک ساخته شود. خیش از ادوات اولیه و اصلی کشاورزی می باشد که از گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است و اختراعی بسیار با اهمیت و تاثیر گذار در صنعت کشاورزی در تاریخ بشر است.

کالتیواتور یا روتاری نوعی ابزار یا ادوات کشاورزی می باشد که برای شخم زدن ثانوی یا مرحله ی دوم مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد روتاری خرد و پودر کردن خاک حاصل از شخم زدن می باشد در واقع با این ابزار مرحله دوم خرد کردن و شخم زدن انجام می پذیرد و کلوخ هایی که با ابزار خیش خرد نشده اند با استفاده از روتاری پودر می شوند.   

کاربرد روتاری و پودر کردن خاک هم قبل از کاشت و هم بعد از رشد محصولات به منظور از بین بردن علف های هرز مورد استفاده قرار می گیرد. (علف های هرز به گونه ای ریشه کن می شوند که به خاک احاطه کننده ی محصولات و ریشه ی آنها صدمه ای وارد نشود و در واقع برگ های آنها در زیر خاک دفن می شوند به گونه ای که دیگر عمل فتوسنتز به منظور رشد آنها صورت نمی پذیرد.)

در مقاله های بعدی دیگر ادوات کشاورزی را مورد بررسی قرار خواهیم داد و عملکرد و فواید استفاده از آنها در اراضی کشاورزی و باغات را ذکر خواهیم کرد.   

شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده و عرضه کننده ی ماشین آلات و ادوات کشاورزی با بیش از سالها تجربه ی مدیران توانمند خود توانسته است کمک شایانی به پیشرفت و پیشبرد صنعت کشاورزی نماید. تراکتور و تیلرهای کوهستان با توان موتورهای مختلف بسیار مناسب برای استفاده در اراضی کوچک و بزرگ می باشند. متخصصین و مهندسین این مجموعه با ارائه ی طرح های ابداعی خود که هماهنگ با نیازهای جامعه ی کشاورزی ایران می باشد توانسته اند عرضه کننده ی محصولات نوآورانه مطابق با تقاضای عرصه کشاورزی میهن عزیزمان باشند. تمامی ادوات کشاورزی که به تراکتور متصل می شوند توسط این مجموعه تامین می گردد و کشاورزان محترم می توانند با مراجعه به سایت، اینستاگرام و کانال های تلگرام و همچنین غرفه های نمایشگاهی ما در تهران و شهرستان ها با محصولات برند کوهستان آشنایی پیدا کنند. دفتر مرکزی این مجموعه در خیابان ظفر (دستگردی) واقع شده است همچنین نمایندگی های کوهستان در بسیاری از شهرستان ها ارائه کننده ی خدمات به هموطن های عزیزمان می باشند. رضایت مشتریان در این مجموعه از اولویت خاصی برخوردار است به طوری که به منظور نیل به این هدف تلاش های بسیاری صورت گرفته است. علاوه بر تامین و عرضه ی محصولات، خدمات پس از فروش ضمانتی بر کیفیت و اعتبار این مجموعه می باشد. برای کسب اطلاعات با کارشناسان فروش این مجموعه 26600914-021 تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره ی رایگان بهره مند گردید.