بهترین راهنما برای خرید ماشین برداشت چغندر قند
تعداد بازدید: 1562تعداد نظرات: 0
1398/12/20 - 11:23

بهترین راهنما برای خرید ماشین برداشت چغندر قند

ماشین های برداشت چغندر قند ممکن است از نوع کششی یا خودرو باشند. نوع کششی به وسیله یک تراکتور کشیده می شود و با محور توان‌دهی تراکتور کار می کند . این نوع خودرو دارای یک موتور می باشد که حرکت رو به جلو ماشین و حرکت قسمت‌های مختلف آن توسط همان موتور تأمین می‌شود

ماشین های برداشت چغندرقند :

تکامل ماشین های برداشت چغندر قند در کشورهای پیشرفته آنقدر با موفقیت همراه بوده است که امروزه کمتر کشاورزی است که چغندرقند کشت نماید اما فاقد یکی از انواع ماشین های برداشت این محصول باشد . حتی کشاورزانی که فقط چند هکتار محصول چغندر قند می کارند نیز می توانند مالک یک ماشین برداشت چغندر قند باشند . بیرون آوردن چغندرقند از خاک بدون استفاده از ماشین برداشت چغندر قند به نیروی کارگری زیادی نیاز دارد، گو این طوقه زن ها و چغندر کن هایی وجود دارند که می توانند تا حدودی برداشت با دست را آسان تر کنند. اصولاً ماشین های برداشت چغندر قند امروزی، از تکامل همین طوقه زن ها و چغندر کن‌های ساده به وجود آمده اند .

شرکت کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور

ماشین های برداشت چغندر قند ممکن است از نوع کششی یا خودرو باشند. نوع کششی به وسیله یک تراکتور کشیده می شود و با محور توان‌دهی تراکتور کار می کند . این نوع خودرو دارای یک موتور می باشد که حرکت رو به جلو ماشین و حرکت قسمت‌های مختلف آن توسط همان موتور تأمین می‌شود . ماشین های برداشت چغندر قند خودرو دارای یک مخزن چغندر قند می‌باشند که این مخزن می‌تواند پس از پر شدن ، چغندرها را به طور اتوماتیک تخلیه نماید و بدین ترتیب دیگر نیازی به یک تراکتور و تریلی در حال حرکت در کنار ماشین برای تخلیه چغندرهای برداشت شده در داخل تریلی نمی باشد.

شرکت کوهستان |  محتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکنور

 به هر صورت طرز کار این ماشین های خودرو بسیار شبیه به طرز کار سایر ماشین‌هایی است که دارای یک نوع وسیله چغندرکن و طوقه زن می‌باشند. قسمت‌های مهم یک ماشین برداشت چغندر قند متداول عبارتند از : برگ زن – طوقه زن – کنارزن طوقه و چغندر کن البته یک ماشین برداشت چغندر قند ممکن است دارای قسمت های دیگری چون تمیز کننده ، مخزن چغندر قند و نقاله بارگیری کننده نیز باشد .

کیفیت سوخت در موتور ها :

بنزین و گازوئیل دو سوخت معمول برای موتورهای احتراق داخلی هستند که ساختار و خصوصیات کاملا متفاوتی دارند . از بنزین در موتورهای اشتغال جرقه ای و از گازوئیل در موتورهای دیزلی استفاده می گردد.

کیفیت بنزین با عدد اکتان آن مشخص می شود . هر چه عدد اکتان بنزین بیشتر باشد ، تحمل بنزین در مقابل اشتعال خود به خودی کاهش می یابد و این امر مطلوب است . زیرا در صورتی که عدد اکتان بنزین کم باشد ، در اثر متراکم شدن مخلوط سوخت و هوا در انتهای کورس تراکم، قبل از جرقه زنی شمع، قسمتی از مخلوط بطور خود به خودی مشتعمل شده و موج حاصل از این اشتعال در هنگام پیمودن فضای محفظه احتراق با موج اشتعال قسمت دیگر مخلوط که توسط جرقه شمع مشتعل شده، برخورد می نماید. در نتیجه برخورد این دو موج انفجار، ضربه شدیدی به سر پیستون وارد می‌شود. این حالت در موتورهای بنزینی که با صدای خیلی شدیدی نیز همراه است کوبش نامیده می شود .

شرکت کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور

کیفیت سوخت دیزل یا گازوئیل با عدد ستان آن مشخص می‌گردد. عدد ستان، شاخص اشتعال خود به خودی گازوئیل است. در موتورهای دیزلی چون سوخت در انتهای کورس تراکم به داخل هوای متراکم و داغ محفظه احتراق پاشیده می‌شود و جرقه‌ای تیز وجود ندارد که باعث اشعال آن گردد به همین خاطر کیفیت و ساختار سوخت بایستی طوری باشد تا بصورت خود به خودی بلافاصله بعد از تزریق، مشتعل گردد. هر چه عدد ستان سوخت دیزل بیشتر باشد، تاخیر در اشتعال سوخت کمتر خواهد بود. تاخیر در اشتعال به فاصله زمانی بین شروع تزریق سوخت تا شروع احتراق سوخت گفته می‌شود. وجود این فاصله زمانی به خاطر این است که، سوخت دیزل قبل از شروع احتراق بایستی یک سری فرایندهای فیزیکی و شیمیایی را پشت سر بگذارد. این فرایندها شامل: اتمیزه شدن، تبخیر سوخت، مخلوط شدن با هوا، کراکینگ سوخت و ایجاد واکنش‌های پیش اشتعالی است. بالا بودن عدد ستان باعث کاهش این تاخیر و اشتعال سریع‌تر سوخت می‌گردد .

شرکت کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور

عدد ستان بر عکس عدد اکتان است طوری که ساختار شیمیایی متفاوت بنزین و گازوئیل باعث شده که نتوان در موتورهای دیزلی از بنزین و در موتورهای اشتعال جرقه ای از گازوئیل استفاده نمود.

شرکت پارس آرای کوهستان به پشتوانه تجربه چندین ساله مدیران و متخصصین خود در صنعت ماشین آلات کشاورزی ایران  و همچنین  همکاری تنگاتنگ خود را با کمپانی های خارجی در زمینه های بازاریابی، عرضه و فروش ماشین آلات کشاورزی را در ایران انجام می دهد و پس از کسب اطمینان از بالا بودن سطح کیفیت ماشین آلات و ادوات کشاورزی با نیازمندیهای داخلی و توانائیها خرید و استقبال پرشور و روزافزون کشاورزان ، در حال گسترش روز افزون محصولات خود می باشد . همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی از محصولات ما با شماره های 71163 – 021 و یا 09122705845 در ارتباط باشید .

شرکت کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین‌آلات وادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور