بهترین نوع تیلر
تعداد بازدید: 1369تعداد نظرات: 0
1397/03/27 - 11:11

بهترین نوع تیلر

برای تشخیص بهترین نوع تیلر برای مناطق مختلف ایران نظیر استان های شمالی کشور باید با توجه به نیاز کشاورزان و بررسی زمین های کشاورزی به انتخاب تیلر مناسب پرداخت در این مقاله به بررسی نیازهای کشاورزان و نوع تیلر مناسب برای این زمین ها پرداخته ایم.

کلیه فعالیت های تولیدی، توزیع کالا و خدمات به تصمیم گیری های عملیاتی، اداری و استراتژیک بستگی دارد به همین دلیل است که مدیران مختلف از مکاتب مختلف مدیریت استراتژیک استفاده می کنند اما مکتب توصیفی با توجه به شرایط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور عزیزمان ایران در حال حاضر بهترین مکتبی است که می توان روی آن راه برد داشت. چون مکتبی است متکی بر اقدام به موقع و منطبق با شرایط جاری و تقریبا اعمال تدابیر غیر رسمی و خلق الساعه و تاکید بر اقدام به موقع دارد و نداشتن یک برنامه حجیم استراتژیک همانند مکتب تجویزی.

بنابراین وقتی با تصمیم گیری استراتژیک روبرو می شویم سه سوال مطرح می گردد :

  • کدام محصول را بسازیم؟
  • در کدام بازار فعالیت کنیم ؟
  • کدام تکنولوژی را بکار بریم؟

ما در جایی زندگی می کنیم که اگر تفکر استراتژیک نداشته باشیم به دلیل وجود این تفکر در رقبا و سایرین با توجه به اینکه با یکدیگر در رقابت هستیم رقبا استراتژی خود را به ما تحمیل می نمایند بنابراین اگر دیر اقدام شود آن ها تصمیمات خود را به ما دیکته می کنند لذا استراتژی تولید و مونتاژ تیلر و دیگر ادوات کشاورزی نظیر تراکتور، نشاکار، دروگر و سایر تجهیزات که بنا به نیاز کشاورز می بایستی تدوین و آماده گردد و برای مناطق مختلف بنا به نیاز های آن ها برنامه ریزی نمود.

آیا تیلر کشاورزی در ایران کاربردی است؟

برنج یکی از قدیمی ترین و بعد از گندم مهمترین نبات روی زمین می باشد که تقریبا 23 درصد کالری و 17 درصد پروتئین را در جهان تامین می نماید. امروزه کشت این محصول در بیشتر کشورهای جهان به علت نیاز مردم مرسوم گردیده است. برنج گیاهی است یک ساله و بعضی از اقلام آن نیز چند ساله می باشند. آب کافی، حرارت مناسب بین 10 درجه و حداکثر 30 درجه سانتی گراد نور و زمین مناسب از عوامل مهم در رشد این گیاه محسوب می گردد و با توجه به اهمیت این نبات بخصوص در کشورهای پرجمعیت همانند چین، هند، اندونزی، کشورهای آسیای جنوب شرقی برای سیر کرن شکم انسان های کم درآمد بسیار حیاتی است و سالانه زمین های زیر کشت برنج رو به افزایش می باشد.

ایران هم قرار بود در دو برنامه پنج ساله به حد خودکفایی رسیده و بی نیاز از واردات برنج شویم که این امر متاسفانه هنوز علیرغم پتانسیل بسیار بالای خیلی از استان های کشور که می شود در زمین های این مناطق شالی کاشت هنوز محقق نشده است و ملاحظه می شود که ورود برنج از کشورهای مختلف بخصوص تایلند حجم بسیار بالایی از واردات کشور را تشکیل می دهد اما امیدواریم که در آینده نزدیک وسعت زمین های زیر کشت به دو میلیون هکتار برسد که بتوانیم نیاز داخلی را فراهم و مازاد آن را هم صادر نماییم. لازم به ذکر است که برنج ایرانی با توجه به نوع آب و هوا، زمین و بذر ایرانی از بهترین نوع برنج های موجود در جهان می باشد و تنها برنج باسماتی پاکستان و هندوستان است که شاید بتواند در ردیف برنج ایرانی قرار گیرد. به هر حال در حال حاضر حدود ششصد هزار هکتار زمین زیر کشت برنج می باشد که در بین استان های مختلف تقسیم گردیده است.

همانطور که می دانید سطح شلتوک در استان های مازندران و گیلان بالای 60 درصد نسبت به کل کشور می باشد که با احتساب استان گلستان نزدیک به 70 درصد کل سطح زیر کشت را این سه استان شمالی کشور تشکیل می دهند که برای استان های گلستان و مازندران تیلر های 9 و 13 همراه با روتاری به کار گرفته می شود و شرکت کوهستان اقدام به ورود این دو نوع تیلر نموده و البته شایان ذکر است برای این استان ها تیلر 8 قوه اسب و 12 قوه اسب هم می توان استفاده نمود . پس دغدغه در خصوص تامین تیلر برای این ناحیه از کشور وجود ندارد بخصوص که در سایر نقاط همانند فارس هم از این تیلر ها می توان استفاده نمود.

بهترین تیلر کشاورزی در استان گیلان

تنها موردی که وجود دارد منطقه گیلان با حدود 33 درصد زیر کشت شلتوک از کل کشور و عدم وجود یک دستگاه تیلر مناسب برای این استان است که می بایست برای آن فکری کرد. گیلان از نظر استحکام زمین مناطق مختلفی دارد که اکثر زمین ها سست می باشند، لذا تیلر های سبک وزن در این استان نیاز مبرم کشاورزان این منطقه می باشد. از طرفی در استان گیلان از دیر باز شاید حدود چهل و اندی سال پیش تیلرهای 4.5 قوه اسب میتسوبیشی که در ایران تولید می شد به کار گرفته شده است همچنین تیلر های 5 تا 6 قوه اسب کوبوتا که هر دو دستگاه از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار داشته اند و تیلرهایی هستند که کشاورزان کاملا آن ها را می شناسند و در چهل سال گذشته در گیلان مورد استفاده قرار می گرفت. به همین علت کشاورز گیلانی نسبت به کیفیت تیلر بسیار حساستر از سایر مناطق کشور است.

یکی از اهداف بلند مدت شرکت کوهستان عرضه تیلر های باکیفیت و مرغوب از معتبرترین تولید کنندگان خارجی می باشد تا نگرانی کشاورزان این منطقه را از بین ببرد و جای بس خوشحالی است که در سال های اخی توانسته است رضایت کشاورزان منطقه را جلب نماید. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات این شرکت با کارشناسان فروش ما در دفتر مرکزی تهران 26600914-021 ارتباط برقرار نمایید.