تراکتور یک ماشین تمام و کمال برای کشاورزی
تعداد بازدید: 1079تعداد نظرات: 0
1398/10/11 - 11:11

تراکتور یک ماشین تمام و کمال برای کشاورزی

با توجه به محدودیت منابع، هدایت سیستم‌های کشاورزی به سمت مکانیزاسیون و استفاده بهینه از نهادها و ادوات مکانیزه امری ضروری و اجتناب ناپذیر می‌باشد. در واقع جایگزینی ماشین آلات به جای نیروی انسانی توانسته تحولی عظیم در توسعه کشاورزی و تولید محصولات پدید آورد.

تراکتور ماشینی که زحمت شما را کم می‌کند.

افزایش رشد جمعیت در دنیا از یک طرف و محدودیت منابع تولید از سوی دیگر باعث گردیده است که تامین مواد غذایی یک دغدغه فکری برای سیاست مداران و تصمیم گیرندگان کشورها گردد. با توجه به محدودیت منابع، هدایت سیستم‌های کشاورزی به سمت مکانیزاسیون و استفاده بهینه از نهادها و ادوات مکانیزه امری ضروری و اجتناب ناپذیر می‌باشد. در واقع جایگزینی ماشین آلات به جای نیروی انسانی توانسته تحولی عظیم در توسعه کشاورزی و تولید محصولات پدید آورد. این در حالی است که ورود ماشین‌آلات کشاورزی در عرصه تولید یکی از پارامترهای تاثیر گذار در تولید می‌باشد، همگام با روند توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی ضرورت انتقال دانش و فن استفاده از ادوات به بهره برادران کاملاً محسوس می باشد .

 

 

شرکت پارس‌ آرای اگریتک| خرید فروش تراکنور و ادوات کشاورزی

 

چه انتظاراتی باید از تراکتور خود داشته باشید.

 

تعریف کامل و جامعی که می توان برای تراکتورهای امروزی به عمل آورد عبارتست از:ماشین خودگردانی که قابلیت تولید سه نوع توان کششی، دورانی و هیدرولیکی داشته و برای تقریباً تمامی کارهای کشاورزی به کار می روند.

 واژه تراکتور یک کلمه خارجی ( Tractor ) و به معنی کشنده است که اسم فاعل traction (به معنی کشیدن) می‌باشد. گاو آهن‌ها و سایر ادوات قدیمی که قبل از اختراع تراکتور با دام کار می‌کردند همگی از نوع کشیده بودند یعنی به وسیله یوغ به دام وصل و به وسیله آنها کشیده می‌شدند. تراکتورهای اولیه نیز دقیقاً همین کار را می‌کردند. در مورد گاو آهن ها به عنوان مثال ، سه چرخ وجود داشت که خیش‌ها بر آن‌ها سوار بودند. بیرون آمدن خیش‌ها و افتادن آنها به زمین توسط کلاچی صورت می‌گرفت که در یکی از چرخ ها تعبیه شده بود. اهرم راه اندازی این کلاچ، طنابی بود که در دسترس راننده تراکتور قرار داشت ، یعنی دقیقاً همان گاو آهن نوع دامی. این گاو آهن توسط دیرک خود به تراکتور قلاب می شد و تراکتور فقط وظیفه کشیدن آن را به عهده داشت . بدین جهت اسم این وسیله کشنده را تراکتور نهادند . با پیشرفت تکنولوژی ، تغییراتی در تراکتورها و در نتیجه ادواتی که توسط آن کار می‌کنند به وجود آمد به نحوی که امروزه کمتر از تراکتور به عنوان یک وسیله کشنده استفاده می شود .

 

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش تیلر و تراکتور|خرید  فروش ادوات کشاورزی

 

کاربردهای تراکتور

کاربردهای تراکتور را می توان در قالب سه نوع توان تولیدی و ساختار آن به شرح زیر توضیح داد:

1 – وسیله کشنده. ادواتی چون لندلولر(ماله ) ، غلتک ها ، دیسک های سنگین و غیره به مالبند ثابت تراکتور ثابت شده و به وسیله آن کشیده می شوند .

2 – تأمین حرکت دورانی. میل گردان ماشین‌هایی چون دروگرها و چاپرها به محور توان‌دهی متصل می شوند تا حرکت دورانی قطعات آنها تأمین گردد در حالی که خود ماشین ها به اتصال سه نقطه یا قلاب مالبند تراکتور بسته می‌شوند.

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش تراکتور و ادوات کشاورزی

3 – راه اندازی ماشین‌های ثابت مانند آسیاب‌ها، پمپ های آبیاری، مولدهای برق، خرمنکوب ها و غیره به وسیله تسمه فلکه یا محور توان‌دهی.

4 – راه اندازی وسایلی چون بذر کارها ، کود پاش افشان ها و بعضی از جاروها به وسیله محور توان‌دهی چرخ گرد. سرعت دورانی بعضی از قطعات این ماشین ها مثلاً موزع بذرکارها، صفحه دوار کود افشان و انگشتی های جارو باید متناسب با سرعت پیشروی تراکتور باشد .

5 – تنظیم خودکار کشش ادوات در خاک و ارتفاع ماشین‌ها از سطح زمین به وسیله دستگاه‌های کنترل با کشش و موقعیت هیدرولیک.

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش تراکتور و ادوات کشاورزی

6 – تأمین توان هیدرولیکی برای جک‌ها و سایر موتورهای هیدرولیکی بیرون تراکتور.

7 – عملیات وجین و تنک با تنظیم فاصله مرکز چرخ‌های عقب و جلو تراکتور به منظور متناسب ساختن آن‌ها با فاصله خطوط کشت برای کولتیواتر زدن و غیره .

8 – به عنوان بیل مکانیکی، تیغه یا جرثقیل با نصب این ادوات در جلو یا عقب تراکتور.

9 – حمل ادوات سوار ، نیمه سوار و دنباله بند.

تراکتورهای آینده به احتمال زیاد دارای اتاق‌های کولردار، با بخاری و رادیو ضبط و حتی قهوه جوش و مجهز به وسایل کنترل الکترونیکی خواهند بود. تراکتورهای بدون راننده و هدایت شونده، تراکتورهایی که از انرژی خورشیدی و یا نیروی برق استفاده خواهند کرد و نیز قدرت‌های تا 700 اسب بخار و بیشتر ، دیدگاه آینده این ماشین خودگردان می‌باشد .

 

هلدینگ پارس آرای کوهستان با توجه به داشتن نمایندگی هایی از معتبرترین ماشین آلات و ادوات کشاورزی در دنیا توانسته سهم بسزایی در هدایت سیستم های کشاورزی به سمت مکانیزاسیون و استفاده بهینه از نهادها و ادوات مکانیزه داشته باشد . شرکت پارس آرای کوهستان با دارا بودن مشاوران و کارشناسان مجرب در زمینه عرضه ماشین آلات کشاورزی از قبیل تراکتورهای سبک شالیزاری و باغی ، تیلرهای متنوع و ... می تواند کمک بسزایی به کشاورزان نماید . جهت کسب اطلاعات تکمیلی با شماره 71163- 021 با ما در ارتباط باشید .

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش ماشینالات و ادوات کشاورزی