تسهیلات تراکتور
تعداد بازدید: 4450تعداد نظرات: 0
1397/10/23 - 15:49

تسهیلات تراکتور

مدیران و مسئولان در حوزه ی کشاورزی در صدد رفع مشکلات پیرامون اعطای وام به کشاورزان هستند امید است علی رغم مشکلات و چالش های اقتصادی در ایران شاهد رشد و شکوفایی این صنعت با اهمیت باشیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مطالعه مطلب ذیل بپردازید.

سیاست های ویژه بانک کشاورزی برای تولید و تامین نیرو محرکه  

جلسه ای با حضور اعضای انجمن تولید کنندگان و تامین کنندگان تراکتور و کمباین با مدیر عامل بانک کشاورزی برگزار شد که پیرامون برخی موارد مذاکره و صحبت شد. پرداخت وام برای خرید تراکتور و کمباین برای بانک ها راحت می باشد اما برخی اوقات شرایط بازار ایجاب می نماید اعطای وام به تاخیر بیفتد. همانطور که به وزیر کشاورزی وعده دادیم پرداخت وام ها را ساده تر نمودیم لذا با ضامن معتبر و همچنین عدم بدهکاری و برخورداری از وثیقه کافی کشاورزان و متقاضیان می توانند وام دریافت نمایند.

با توجه به جلسه ای که با حضور اعضای انجمن تولید کنندگان و تامین کنندگان تراکتور و کمباین با روح الله خدا رحمی مدیر عامل بانک کشاورزی پیرامون نقش این بانک در رابطه با اختصاص دادن تسهیلات به منظور ارتقا و رشد مکانیزاسیون در ارتباط با نیرو محرکه بررسی گردید. در این جلسه برخی از مدیران مختلف شرکت های متفاوت از جمله جناب آقای آشتیانی از مدیران شرکت کوهستان نظرات خود را عنوان نمودند.

آقای ابراهیمیان مدیر فروش دراج اصفهان که مونتاژ کننده تراکتورهای سامه ایتالیا می باشد عنوان نمود: امروز بعد از 12 سال فروش تراکتور تنها در حال ارائه خدمات پس از فروش می باشیم. امروز حتی برخی افراد متقاضی خرید تراکتور نمی توانند با قیمت های قبلی هم وجه آن را بپردازند و خرید با قیمت آزاد برای آنها بسیار سخت و مشکل است.

مهندس احمد زارعی مدیر عامل شرکت دهقان ورز در این نشست خبری می گوید : از سه نوع پرداختی برای روستاییان، اشتغال فراگیر و مکانیزاسیون استقبال می نماییم. سودهای تک رقمی را برخی از بانک ها طراحی نموده اند که بانک کشاورزی می تواند زمینه های تخفیف بهره های بانکی را فراهم کند به طوری که برخی بخشی از این بهره را فروشنده و بخشی دیگر را بانک متقبل شود.

عادل زمانی مدیر عامل شرکت داروانا عنوان نمود متاسفانه خروجی وام ها به کشاورزان کاهش یافته است و هیچ گونه سرعتی نیز ندارد. آقای خدارحمی نیز گفت : مطابق با وعده های ما به وزیر کشاورزی پرداخت ها را آسان نمودیم و به دلیل این که تقاضا محور هستیم بنابراین با ضامن معتبر و بدهکار نبودن و دارا بودن وثیقه کافی می توان وام دریافت نمود. با پرداخت 100 میلیارد تومان هر ساله به ویژه در 6 ماهه دوم ماشین آلات خریداری می شوند.

جناب آقای آشتیانی از مدیران شرکت کوهستان نیز در این جلسه نیز نظرات خود را مطرح نمودند که به شرح زیر است:

" برخی فسادها گویا نهادینه شده اند مقایسه پیش فاکتورها با یکدیگر تناقض ها را نشان می دهد. توصیه می شود که ارقام تسهیلات بانکی را رصد کنیم زیرا گاهی بعضی تبعیض ها را در استان های شمالی مشاهده می کنیم. "

با توجه به موقعیت و شرایط ویژه ی کشور ما استقلال بخش کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عدم استفاده از ماشین آلات به روز و همگام نبودن با تکنولوژی پیشرفته مضرات و مشکلاتی را برای کشاورزان ما به وجود خواهد آورد. مجموعه هلدینگ پارس آرای کوهستان با ایجاد برند کوهستان در صدد است علاوه بر ارائه ی ماشین آلات و ادوات کشاورزی با کیفیت بالا از کشورهای آسیای دور اقدام به تولید برخی از قطعات و ادوات بنماید. امیدواریم که در این مهم توان لازم و توفیق انجام خدمت رسانی به کشاورزان میهنمان را داشته باشیم.  

شرکت کوهستان با برخورداری از تجربه و توانمندی مدیران خود در حوزه ی ماشین آلات کشاورزی نظیر تیلر و تراکتور توانسته اند گامی موثر در پیشبرد مکانیزاسیون کشاورزی ایران بردارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات این مجموعه از بخش های مختلف وبسایت و همچنین صفحه ی اینستاگرام به آدرس https://www.instagram.com/agritech.parsaray/  بازدید به عمل آورید.