تسهیلات تیلر
تعداد بازدید: 1002تعداد نظرات: 0
1397/08/29 - 15:54

تسهیلات تیلر

توسعه ی پایدار نیازمند تحول در نگرش و عملکرد و پویایی اقتصاد دارد. در این میان نقش ماشین آلات نیز بر همگان پوشیده نیست. سمپاشی با تیلر با رعایت اصول در کاهش هزینه تمام شده ی محصول بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

دستیابی به توسعه ی پایدار نیاز به ایجاد تحول در اقتصاد کشور دارد. در اینجا این سوال پیش می آید که تولید محصولات متنوع کشاورزی در مناطق مختلف با استفاده از عوامل کارساز اقتصادی و تامین به موقع نهاده های کشاورزی می بایست به چه صورت انجام پذیرد؟

تمهیداتی که می بایست به منظور ایجاد توسعه ی پایدار و همچنین دریافت تسهیلات بانکی از بانک کشاورزی در کنار برخورداری از سود عادلانه برای سرمایه گذار انجام پذیرد به قرار این موارد می باشد : مدیریت بهینه ی مصرف انرژی، آبیاری تحت فشار، مبارزه با آفات با استفاده از کمترین میزان سم، برداشت بدون ضایعات که مشروط به کاشت اصولی می باشد. ارائه ی تیلر و تراکتورهایی که دارای استاندارهای لازم می باشند نیز کمک بسیاری در بهبود امور کشاورزی خواهد داشت.

هزینه های بسیاری برای امور مختلف وجود دارد که برخی از آنها شامل موارد مورد بحث خواهد شد. به منظور ایجاد نیرو محرکه برای حرکت تیلر و سایر ماشین آلات کشاورزی نیاز به انرژی می باشد. این میزان انرژی برای تیلرهای فرسوده به حداکثر میزان خود می رسد. در ایران متاسفانه هزینه ی انرژی در مورد نیرومحکه های غیر فرسوده نیز از میانگین جهانی بالاتر می باشد. این گونه از هزینه ها به هزینه های ضایعات باقی مانده در مزرعه اضافه می گردد. اگر در کشاورزی در مرحله خاک ورزی با تیلر باشیم تا بستر را برای بذر آماده سازی نماییم بنابراین می بایست هزینه های جابجایی خاک با تیلر و گاو آهن را نیز به آن اضافه نماییم.

هزینه های تمام شده ی کاشت محصول

اگر بخواهیم هزینه های کشاورزی را تا زمان خاک ورزی محاسبه نماییم باید بگوییم در حدود 30 درصد از فرایند تولید سپری می شود. مابقی هزینه ها شامل موارد آبیاری و داشت می گردد. نکته ای که در این جا می بایست به سادگی از آن عبور نکنیم این موضوع می باشد که هزینه های ناشی از آبیاری های تحت فشار بدون رعایت اصول مکانیزاسیون به چه میزان می تواند به توسعه ی پایدار آسیب وارد نماید.

یکی دیگر از هزینه های تمام شده ی کاشت محصول قرض گرفتن سرمایه های بی حساب از نسل آینده می باشد که متاسفانه توجهی به آن نمی شود.

مبارزه با آفات

در مسیر رشد محصولات کشاورزی زمانی که به مرحله ی مبارزه با آفات می رسد چند مورد کلیدی در این زمینه می تواند کیفیت و کمیت محصول را رقم زند. ابتدا باید در نظر داشته باشیم که میزان تغذیه  محصولات کشاورزی در مقابل آفات و حشرات به چه میزان می باشد و باید گفت با استفاده از کودهای شیمیایی این توان به نصف کاهش می یابد. دومین موردی که باید بگوییم این مورد می باشد که کاربرد سموم از نظر کیفیت و اثرگذاری به صورت متغیر از 3 روز تا 30 روز متفاوت می باشد که می بایست در انتخاب آن دقت لازم را به خرج داد. سومین نکته این امر می باشد که کشاورز یا متصدی سم پاشی می بایست به طور حتم از تمامی فنون مدیریتی مبارزه با آفات آگاهی داشته باشد. مورد بعد این موضوع می باشد که با سمپاش و تیلری که سمپاش به آن متصل می شود دارای چه  کیفیت و کارایی می باشد. محفظه ی سم می بایست از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا بدین وسیله سم در تمام نقاط محفظه به طور یکسان پخش شده باشد. مکانیزم پاشش باید این گونه باشد که نزدیک به محصول باشد تا اثرگذاری آن افزایش یابد و از هدر رفت آن جلوگیری نمود. نکته آخر توجه به این موضوع با اهمیت می باشد که در صورت شیوع آفت سمپاشی به طور یکپارچه و هماهنگ در یک منطقه و هماهنگ انجام پذیرد زیرا احتمال گسترش آفات از یک مزرعه به مزرعه ی دیگر بسیار بالا می باشد. 

تیلر سمپاش

تیلر دستگاهی می باشد که از کارایی و قابلیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد. یکی از ویژگی های آن اتصال سم پاش به آن است که می توان مزارع، زمین های کشاورزی و باغات را در هر متراژ امکان پذیر نماید.

شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده و عرضه کننده ی محصولات کشاورزی از قبیل تیلر و تراکتور می باشد که با برخورداری از تجربه مدیران خود توانسته است در این عرصه خدمات بیشماری به جامعه ی کشاورزان محترم ارائه نماید.