تیلر گلخانه ای
تعداد بازدید: 1078تعداد نظرات: 0
1398/02/03 - 15:50

تیلر گلخانه ای

یکی از ماشین آلاتی که برای گلخانه ها امکان استفاده از آن وجود دارد تیلر است زیرا ابعاد و سایز کوچک و وزن سبک تر آن در مقایسه با تراکتور کاربرد آن در باغات و گلخانه ها را سهل می نماید.

یکی از مواردی که در خصوص تولیدات گلخانه ای می بایست ذکر کنیم اشاره به این نکته است که میزان محصولات گلخانه ای حدود 10 تا 20 برابر کاشت و تولید در فضای باز خواهد بود که این میزان بسیار بالایی خواهد بود. گلستان دارای حدودا 650 هزار هکتار زمین کشاورزی است که قابلیت کشت و تولید 74 نوع محصول را دارا است که به دلیل سرسبز بودن و حاصلخیز بودن این استان، نوین شدن آن کمک شایانی به توسعه یافتن این استان خواهد نمود. توسعه مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی از قبیل تیلر و همچنین توسعه ی گلخانه ها سبب تحقق توسعه کشاورزی در استان گلستان خواهد شد. افزایش کشاورزی در استان های مختلف کشور نه تنها منجر به تولید محصولات با کیفیت کشاورزی داخلی می گردد بلکه حفظ آب و خاک و همچنین امنیت غذایی را رقم خواهد زد.

از 650 هزار هکتار زمین کشاورزی فقط 15 هزار هکتار مورد استفاده قرار می گیرد و از این میزان فقط دو هکتار صرف کشت و تولید صیفی جات و سبزیجات که جزو مواد غذایی پر صرف می شود. با توجه به آمار سالانه 300 تن صیفی جات و سبزیجات در گلخانه های گلستان تولید می شود و تا رسیدن به جایگاه واقعی این استان فاصله بسیاری وجود دارد. یکی از ویژگی های بسیار با اهمیت تیلر امکان استفاده از آن در گلخانه ها است که این قابلیت به دلیل کوچک بودن ابعاد و اندازه ی آن است.

تیلر کوهستان

برند کوهستان زیر مجموعه هلدینگ پارس آرای کوهستان یکی از عرضه کننده های تخصصی ماشین آلات کشاورزی در ایران است که مناسب ترین و با کیفیت ترین تیلرها را برای کاربرد در باغات، اراضی کشاورزی و گلخانه ها را به بخش کشاورزی ارائه می نماید . یکی ازمحصولاتی که برند کوهستان به بازار ارائه می نماید تیلر گلدن باو با مدل TNS80 –JG80 است که محصول کشور چین با قدرت 8 قوه اسب بخار است. ابعاد این دستگاه 2050*710*1235 میلی متر است که کوچکی دستگاه سهولت استفاده از آن در اراضی کوچک را فراهم می سازد. وزن آن 256 کیلوگرم است وزن کم این تیلر امکان استفاده از آن در زمین های شالیزاری و همچنین گلخانه های بزرگ را به وجود می آورد. سوخت این دستگاه گازوئیل است و موتور آن تک سلندر 4 زمانه وسیستم استارت آن هندلی است. اگر بخواهیم برخی از قابلیت ها و کارایی های این دستگاه را برشماریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

شخم باغات، گلخانه ها، حمل و نقل، سم پاشی و آماده سازی زمین های شالیکاری از جمله کاربردهای این دستگاه خواهد بود.

رشد یک جامعه رابطه ای مستقیم با توسعه ی کشاورزی آن منطقه دارد بنابراین نوین شدن امور  کشاورزی و در نهایت مکانیزاسیون می تواند در این زمینه راه گشا باشد. یکی از راهکارهایی که برای جلوگیری از رشد فقر به ویژه در کشورهای جهان سوم به کار گرفته می شود توجه ویژه و خاص به کشاورزی به عنوان رویکردی موثر است. امروزه در حدود 800 میلیون نفر در دنیا گرسنه هستند که از دلایل این امر استفاده غیر عقلانی از منابع غذایی، محیط زیست، انرژی و تکنولوژی است بنابراین تحقیق در خصوص توسعه و کاربرد تکنولوژی به منظور افزایش راهکارهای منطقی برای افزایش امنیت و رشد کشاورزی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. با توسعه ی کشاورزی امکان ارتقا درآمد سرانه و دست یابی به اشتغال فراهم خواهد شد که از فواید کشاورزی پویا خواهد بود.

برند کوهستان تامین کننده ی ماشین آلات کشاورزی از قبیل تیلر و تراکتور و ادوات وابسته به آن با تجربه مدیران و توانایی در عرضه مناسب توانسته است گامی تاثیر گذار در این زمینه بردارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات این مجموعه می توانید با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید و یا از صفحه ی اینستاگرام مجموعه بازدید به عمل آورید.