دروگر پشت تراکتوری
تعداد بازدید: 995تعداد نظرات: 0
1398/04/18 - 10:10

دروگر پشت تراکتوری

دروگر ها به دو دسته تقسیم می شوند که شامل نوع دوار و شانه ای می شود. دروگر شانه ای قدیمی ترین و متداول ترین مدل آن است که در گذشته توسط دام ها کشیده می شدند. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر در رابطه با ماشین آلات و ادوات کشاورزی، مطالب تهیه و تولید شده توسط شرکت کوهستان را مطالعه نمایید.

دروگرها به دو دسته تقسیم می شوند که شامل شانه ای و دوار می شود. دروگر شانه ای یکی از قدیمی ترین و معمول ترین وسیله ی درو علوفه است که به طور مختصر توضیحاتی در این خصوص ارائه می نماییم.

به طور کلی باید گفت این وسیله از زمانی که به وسیله ی دام کشیده می شده است آنچنان تفاوتی نکرده است و ساختمان و روش ساخت آنها مورد تایید تولید کنندگان بوده است و همواره به همین منوال ادامه دارد. یک دروگر دارای قسمت های اصلی است که عبارتند از شانه برش، دستگاه محرک چاقو، شاسی اصلی، میله حامی عقب و میله حامی جلو، فنر شناور و وسایل ایمنی می شود.

دروگر و شانه برش

اگر بخواهیم اصلی ترین بخش یا قلب این ادوات را معرفی کنیم شانه برش است. این شانه را می توان به تعدادی قیچی تشبیه نماییم که تیغه های چاقو و صفحات انگشتی مانند دو تیغه این قیچی ها عمل می کنند. چاقو از دیگر بخش های این ادوات است که عمل چیدن بین چاقو و انگشتی ها انجام می شود. برای عملکرد موثر، تنظیم صحیح چاقو و انگشتی، طرز کار، نگهداری و تعمیر آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

زیر بند چاقو از دیگر بخش های این ابزار است در حقیقت یک تسمه فولادی است که تیغه ها به طور محکم در کنار یکدیگر و بر روی هم میخ پرچ شده است.

در انتهای محرک چاقو قرار دارد و منجر به اتصال چاقو به قسمت های محرکه شانه برش می شود. برای سهل نمودن سر چاقو این قسمت به زیر بند چاقو میخ پرچ می شود. در خصوص تیغه دروگر این گونه باید بگوییم که این بخش به شکل مثلث و برنده است که باید متناسب با شرایط محصول مورد نظر انتخاب شود. تیغه ها دارای انواع مختلفی است که شامل تیغه لبه صاف، تیغه لبه دندانه دار و تیغه آبدیده می شود. 

تیغه های لب صاف به منظور برش محصولاتی مورد استفاده قرار می گیرد که از ساقه هایی آبدار و نرم برخوردار خواهند بود که به ویژه در شرایطی که شیره ی گیاهی بیرون آمده از گیاه، در زمان برش ساقه سفت شده و بر روی تیغه باقی می ماند. نوع تیغه لبه دندانه دار از رو برای محصولات با ساقه های زبر، خشبی، و خشک همانند یونجه، شبدر، گندم و سایر محصولاتی که دارای ساقه های سخت هستند مورد استفاده قرارمی گیرند. دندانه ای بودن تیغه دروگر دارای خاصیت نگهداری محصول خواهد بود و به گونه ای است که تاحدودی از فشرده شدن ساقه ها به سمت جلو به موجب حرکت تیغه جلوگیری کرده و منجر به قطع آنها خواهد شد. نکته شایان ذکر بیان این مطلب است که این نوع از تیغه نیازی به تیز شدن ندارد که از ویژگی های منحصر به فرد آن خواهد بود.

شرکت کوهستان تامین کننده ماشین آلات کشاورزی از قبیل تیلر و تراکتور و همچنین دروگر و ادوات مورد نیاز بخش کشاورزی است که با بهره مندی از توان مهندسی و تحلیل جزئیات و برخورداری از مهندسین فنی و مجرب توانسته است نقشی تاثیر گذار در صنعت کشاورزی داشته باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و به روز می توانید با کارشناسان فروش مجموعه 26600914-021 / 09122705845 تماس حاصل فرمایید و یا از صفحه اینستاگرام به آدرس https://www.instagram.com/koohestan.co/ بازدید به عمل آورید و طیف گسترده محصولات را مشاهده نمایید.