دروگر چیست؟
تعداد بازدید: 2339تعداد نظرات: 0
1399/04/01 - 14:33

دروگر چیست؟

یکی از وسیله هایی کمک های زیادی به صنعت کشاورزی کرده است دروگر میباشد که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

یکی از وسایلی که کمک های زیادی به صنعت کشاورزی و کشاورزان کرده است دروگر میباشد. از این وسیله برای قطع و برداشت علف های خشک استفاده میشود چه بسا که تعدادی از کشاورزان از دروگر ها برای از بین بردن علف های هرز هم استفاده می کنند.

دروگر ها برای قطع کردن ساقه ها با تیغه های که دارند از نیروی ضربه ای استفاده میکنند. این دستگاه دارای تیغه هایی می باشد که بر خلاف یکدیگر حرکت کرده و به همین دلیل عمل برش را به راحتی انجام میدهد.

دروگر ها دارای سه مدل هستند:

دروگر های شانه

دروگر های دوار

دروگر های خودگردان 

دروگر های شانه ای

یکی از قدیمی ترین مدل های دروگر ها مدل شانه ای میباشد. این دروگر از اجزای مختلفی تشکل شده است. اجزای این دروگر را میتوان به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

وسایل ایمنی

شانه برش

شاسی

محرک

میله حامی عقب

میله حامی جلو

این نوع دروگر ها هم قابلیت اتصال به تراکتور ها را دارند و بر این اساس به مدل های مختلفی تقسیم بندی میشوند:

دروگرهای وسط سوار: این نوع دروگر ها در صورتی قابل اتصال به تراکتور ها هستند که تراکتور مورد نظر دارای فاصله محوری بیشتری نسبت به سایر تراکتور ها داشته باشند.

دروگر های عقب سوار: این نوع دروگر ها هم به اتصال 3 نقطه ای تراکتور ها متصل میشود و تمام وزن آن بر روی تراکتور بوده و در صورت تغییر مسیر حرکت تراکتور دروگر نیز تغییر جهت میدهد.

دروگر های نیمه سوار: این نوع دروگر ها به بازو های 3 نقطه ای تراکتور ها متصل میشوند ولی بخشی از وزن آن ها بروی یکی از چرخ هایشان میباشد.

دروگر های کششی: این نوع دروگر ها دارای دو چرخ هستند که تمام وزن بر روی آن ها میباشد. این نوع نوع دارای قدرت مانور خوبی میباشند و به راحتی انحنای زمین کشاورزی را دنبال میکنند.

 دروگر های دوار

دروگر های های دوار دارای یک تیغه میباشد که از جنس فلز و یا پلاستیک میباشد و در صفحه ای عمودی یا افقی می چرخند. از این نوع دروگر برای قطع علف های هرز، بوته های کوتاه و ... استفاده میشود و امکان این را دارد که در جلوی تراکتور نصب شوند.

معمولا دور این دروگر ها بالا میباشد و برای محصولی مانند یونجه مناسب نیست زیرا بخشی از آن را به حالت پودر شده یا خرد شده در می آورد و باعث آسیب رسیدن به محصول میشود.

شرکت کوهستان با بهره گیری از تجربه و پشتوانه، پس از تحقیقات گسترده و نیاز سنجی کشاورزان، هدف خود در ایران را که ارایه بهترین ماشین آلات و ادوات کشاورزی مناسب به شما کشاورزان زحمت کش می باشد. شما می توانید محصولات کوهستان را با بهره گیری از طراحی و استاندارهای جهانی با ظاهری زیبا، ساختاری مستحکم و قیمتی بسیار مناسب در مقایسه با دیگر رقبای ایرانی و خارجی خود، به راحتی از کلیه نمایندگی های ما در سراسر ایران خرید نمایید.

تماس با ما