سمپاشی مزارع با تیلر
تعداد بازدید: 2136تعداد نظرات: 0
1398/05/15 - 09:28

سمپاشی مزارع با تیلر

تیلر دستگاهی است که می توان بسیاری از امور کشاورزی از قبیل سم پاشی را به وسیله ی آن به اجرا درآورد. سم پاشی مزارع، اراضی کشاورزی و باغات از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا سالانه 30 درصد از محصولات کشاورزی در اثر حمله ی آفات، حشرات و علف های هرز از بین خواهد رفت.

 یکی از مشکلات بسیار بزرگی که برخی کشاورزان با آن روبرو می شوند حمله آفات به زمین های کشاورزی، باغات و مزارع است به طوری که هر ساله 25 تا 30 درصد محصولات کشاورزی در تمام دنیا به علت حمله حشرات، علف های هرز و عامل های بیماری زا از بین می روند. متاسفانه به جرات می توان گفت در صورتی که با این آفات و عوامل مبارزه نگردد خسارت تا 80 درصد نیز خواهد رسید. مطابق آمار سالانه خسارت کشاورزی ناشی از آفات به 30 درصد می رسد. با توجه به آنچه در بالا به آن اشاره  نمودیم مبارزه با آفات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نکته ای که در این جا باید به آن اشاره نمود ذکر این مطلب است که هزینه مبارزه با آفات در مقایسه با راندمان تولید بسیار اندک است بنابراین اهمیت به این امر از الزامات تلقی می گردد و بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

ادواتی که برای سم پاشی مزارع و اراضی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد سم پاش است که امکان نصب آن به تیلر و تراکتور وجود خواهد داشت. در بخش زیر ساختمان سم پاش را مورد بررسی قرار خواهیم داد. یکی از اجزای اصلی این ادوات مخزن سم است که سم در آن قرار خواهد گرفت. همزن یکی از دیگر قطعات سم پاش است که این امکان را ایجاد می نماید تا در صورت لزوم محتویات سم را ترکیب نماید. از دیگر قطعات پمپ، شیر تنظیم فشار یا سوپاپ اطمینان، فشارسنج، صافی ها، بوم، لوله های فلزی و لاستیکی، سوپاپ ها یا شیرهای کنترل جریان سم، نازل یا افشانک و شاسی می باشند.

سمپاش تیلر

یکی از قطعات سم پاش مخزن سم است که سموم آماده شده به داخل آن ریخته می شود و می بایست دارای مشخصات مقابل باشند. این مخزن ها حتما می بایست دارای ظرفیت کافی باشند و به گونه ای طراحی شوند که به آسانی پر و تمیز شوند. یکی دیگر از مشخصات مخزن سم این مورد است که در مقابل فرسودگی مقاوم باشد و شکل مخزن طوری باشد که مخزن به آسانی سوار شده و مایع آن به گونه ای کاملا موثر هم زده شود. در خصوص جنس این مخازن باید بگوییم فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و همچنین پلاستیک نشکن مورد استفاده قرار می گیرد و آن دسته از سم پاش هایی که از این جنس ساخته می شوند از گرانترین نوع هستند. تیلر یکی از مناسب ترین وسیله هایی است که می توان سم پاش را به آن نصب نمود. مخزن سم دارای دهانه بزرگی است که مجهز به قیف صافی دار خواهد بود. 

پمپ سمپاش

پمپ سم پاش یکی از قطعات بسیار ضروری است که وظیفه ی آن تبدیل انرژی مکانیکی به جریان مایع سم و همچنین تامین فشار مورد نیاز است. انواع پمپ هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد شامل پمپ های پیستونی، پمپ های دیافراگمی، پمپ های پره ای، پمپ های چرخ دنده ای، پمپ های غلتکی، پمپ های سانتریفیوژی می شود.

پارس آرای کوهستان تامین کننده ی ماشین آلات کشاورزی از قبیل تیلر و ادواتی از قبیل پمپ سم با برند کوهستان توانسته است تقاضای کشاورزان را تامین نماید و بر محصولات کشاورزی تاثیر گذار باشد. محصولات این مجموعه دارای 1 سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش است. همچنین محصولات این مجموعه در سامانه جهاد کشاورزی ثبت شده است که کشاورزان از این ویژ گی می توانند برای دریافت وام استفاده نمایند. دفترچه راهنمای محصولات نیز یاریگر کشاورزان محترم خواهد بود. با مراجعه به اینستاگرام کوهستان به آدرس  https://www.instagram.com/koohestan.co/ می توانید از محصولات این مجموعه بازدید به عمل آورید و با مشخصات فنی محصولات آشنا شوید.