شما چند نوع دروگر شانه‌ای می شناسید؟
تعداد بازدید: 999تعداد نظرات: 0
1398/11/13 - 12:44

شما چند نوع دروگر شانه‌ای می شناسید؟

برای انتخاب دروگر مناسب امری بدیهی است که شناخت انواع آن بسیار مفید خواهد بود و همانطور که می دانید انتخاب صحیح دروگر ، حد اکثر بازده را به دنبال خواهد داشت.

 

انواع دروگرهای شانه ای از لحاظ طریق اتصال به تراکتور عبارتند از : دروگرهای کششی – دروگرهای نیمه سوار- دروگرهای عقب سوار – دروگرهای وسط سوار

دروگرهای کششی : این نوع دروگر‌ها دارای دو چرخ هستند که بیشترین وزن دروگر را تحمل می کنند . این نوع دروگر به مالبند عقب تراکتور متصل می شود و حرکت چاقوی شانه برش آن از محور توان‌دهی تأمین می گردد . حرکت از محور توان‌دهی از طریق چرخ دنده ها ، زنجیر و یا تسمه v انتقال می یابد . این دروگرها با وضعیت خاصی که دارند، بهترین نوع دروگر برای ساختن گوشه های راست در موقع درو دور مزرعه محسوب می شوند و به آسانی می توانند انحناهای زمین را دنبال کنند، اما خاصیت مانور آن ها تا حدودی کمتر از انواع سوار و نیمه سوار است. مهم‌ترین مزیت دروگرهای کششی این است که آن ها را می توان به آسانی به اکثر تراکتور‌ها متصل کرده، از آن جدا نموده.

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی

دروگرهای نیمه سوار: دروگرهای نیمه سوار به بازوهای کششی اتصال سه نقطه تراکتور متصل می شوند و حرکت چاقو در آن ها از محور توان‌دهی تأمین می گردد . یک یا دو چرخ حمل کننده راهنما که در عقب دروگر قرار گرفته است ، قسمتی از وزن دروگر را حمل می کنند . این طریق اتصال به شانه برش اجازه می دهد تا به سرعت خطوط تراز زمین را دنبال نمایند. دروگرهای نیمه سوار را نیز می توان به سرعت به تراکتور متصل کرده یا از آن جدا نمود .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

دروگرهای عقب سوار: نوعی دیگر از دروگرها هستند که به اتصال سه نقطه تراکتور متصل می شوند و مستقیماً با تغییر جهت تراکتور تغییر جهت می دهند . حرکت از محور توان‌دهی معمولاً از طریق چرخ تسمه و تسمه v به چلاق دست و چاقو انتقال می یابد. تمام وزن دروگر توسط تراکتور حمل می گردد .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

دروگرهای وسط سوار: این نوع دروگرها برای تراکتورهایی که فاصله چرخ‌های جلو آنها زیاد است و همچنین تراکتورهای سه چرخ ساخته می شوند . این دروگرها در سمت راست تراکتور ، بین چرخ‌های جلو و عقب ، به تراکتور متصل می شوند . در این روش اتصال ، در حالی که دروگر به تراکتور متصل شده است ، می توان از وسیله دیگری که به عقب تراکتور سوار شده یا به وسیله تراکتور کشیده می شود ، استفاده نمود . این طریق استفاده برای موقعی که از ساقه کوب‌های علوفه استفاده می شود مناسب است . رانندگان تراکتور به کار با این نوع دروگر بیشتر علاقه نشان می دهند، زیرا آسان‌تر می توانند مواظب شانه برش باشند . وضعیت این دروگر به ترتیبی است که به آسانی توسط سیلندرهای هیدرولیکی از زمین بلند می شوند . حرکت از محور توان‌دهی تراکتور به وسیله تسمه v  و از طریق چرخ دنده ها و دستگاه محرک به چاقو انتقال می یابد .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

معایب عمده دروگرهای وسط سوار عبارت است از : متصل کردن و جدا کردن آن‌ها دشوار است – ممکن است یک وسیله انتقال حرکت از محور تواندهی تراکتور به دروگر مورد نیاز باشد – چنانچه لازم باشد دروگر از یک تراکتور به تراکتوری از نوع یا مدل دیگر منتقل گردد ، ممکن است به یک سری وسایل مخصوص یا اضافی جهت سوار کردن آن نیاز باشد .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

چقدر از تنظیمات دروگر خود بعد از اتصال آن به تراکتور مطمئنید؟ 

پس از اتصال دروگر به تراکتور ، بررسی و آماده سازی نهایی را آغاز نمایید . اجرای اقدامات زیر قبل از تنظیمات توصیه می شود :

1.  تیزی تیغه های چاقو را بررسی کرده و در صورت لزوم تیغه های شکسته یا صدمه دیده را تعویض نمایید.

2. آسیب دیدگی انگشتی ها را بررسی کنید . انگشتی های کج یا شکسته شده را راست ، یا تعویض نمایید .

3. صفحات انگشتی ، صفحات سایش و گیره های چاقوی فرسوده یا آسیب دیده را تعویض نمایید .

4. دروگر را به طور کامل تمیز کنید .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

5. طبق روش توصیه شده در کتابچه راهنمای دروگر ، آن را روغن‌کاری نمایید .

6. تمام پیچ ها و مهره ها را سفت کنید .

7. در صورت لزوم ، دروگر را به کار انداخته تا قطعات نو راه اندازی شوند . دستورات کتابچه راهنما را انجام دهید . از دست زدن به قسمت های متحرک خودداری کنید .

8. قسمت های انتقال حرکت را به دقت بررسی کنید . در صورت لزوم کشش تسمه های محرک را تنظیم نماید .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

برای انجام یک درو مطلوب ، قسمت های مختلف دروگرهای شانه ای باید تنظیم باشند . تنظیمات مهم دروگرهای شانه ای عبارتند از : تنظیم فنر شناور – تنظیم تمایل شانه برش – تنظیم گیره های چاقو – تنظیم لب انگشتی – تنظیم تقدم شانه برش – تنظیم تطابق چاقو – تنظیم ارتفاع برش و تنظیم سرعت حرکت .

شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان شرکت پیشرو در حوزه واردات و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی توانسته است با ارائه خدمات منحصر به فرد خود گام‌های بلندی در سطح منطقه ای بردارد و دریافت نمایندگی  های معتبر از کمپانی های بنام در طی این مدت سند موفقیت شرکت می باشد. کشاورزان عزیر جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات شرکت پارس آرای کوهستان با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .

شرکت کوهستان| خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور