شناسایی و خرید تیلر‌های  کولتیواتور
تعداد بازدید: 1830تعداد نظرات: 0
1399/02/24 - 17:30

شناسایی و خرید تیلر‌های کولتیواتور

انواع تیغه مورد استفاده در کولتیواتورها ، تیغه دو طرفه برای بستر بذر و کار عمومی استفاده می شود . تیغه های پا اردکی و پهن بیشتر برای بریدن بقایای گیاهی و صاف کردن استفاده می شود . تیغه ها باید پس از ساییده شدن تعویض گردند

کولتیواتورها :

معمولاً کشاورزان جهت خرد کردن و به هم زدن خاک زمین‌های کشاورزی از کولتیواتور که معمولاً توسط تراکتور کشیده می شود استفاده می کنند .

موارد استفاده کولتیواتورها

  1. آماده سازی بستر بذر خصوصاً پس از شخم زدن
  2. پاک کردن و بریدن بقایای گیاهی
  3. کنترل عمومی علف‌ های هرز
  4. از بین بردن علف‌های هرز بین سیب زمینی ها و سایر گیاهان ردیفی . بازوها بدون ایجاد مزاحمت برای گیاه به صورت گروهی از میان ردیف ها عبور می کنند .

انواع تیغه مورد استفاده در کولتیواتورها ، تیغه دو طرفه برای بستر بذر و کار عمومی استفاده می شود . تیغه های پا اردکی و پهن بیشتر برای بریدن بقایای گیاهی و صاف کردن استفاده می شود . تیغه ها باید پس از ساییده شدن تعویض گردند .

کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین‌ آلات و ادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور

کولتیواتورهای یک مرحله ای

برای خاک ورزی کم طراحی شده اند . این ماشین‌ها دارای سه سری بازو می باشند که به ترتیب از جلو به عقب عمیق تر کار می کنند . تیغه های جلو ، خاک سطحی را می شکنند. قسمت مرکزی دارای ردیف یک در میان از بازوهای کولتیواتور سخت کار می باشد که در عمق متوسط کار می‌کنند . این بازوها به وسیله ساقه های زیر شکن که به عقب کولتیواتور متصل است دنبال می شوند .

کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور

کولتیواتورهای موتور گرد

ماشینهای خاک ورزی پی . تی . او گرد شامل کلوخ شکن‌های موتور گرد و کولتیواتور های دوار می باشند . کلوخ شکن‌های موتور گرد دارای دو یا بیشتر از تیغه های رفت و برگشتی هستند و برخی دیگر تیغه‌هایی دارند که در خاک گردش می‌کنند، همه ماشینهای خاک ورزی موتور گرد گران هستند و برای اطمینان از طول عمر کار نیاز به سرویس و نگهداری منظم دارند . مزیت کلوخ شکنهای موتورگرد توانایی آنها به آماده سازی بستر بذر بدون بالا آوردن خاک فرسایش نشده از زیر سطح می باشد . این کار یک بستر بذر عاری از کلوخ را فراهم می کند .

کولتیواتورهای دوار

این نوع ممکن است به صورت سوار یا کشیدنی و دارای محور توان دهی ( پی . تی . او ) با تیغه هایی L شکل که خاک را به هم می زنند باشد. ترتیب انتقال نیرو از طریق یک جعبه دنده و واحد زنجیر ران می باشد . گاهی نیز یک اهرم قطع کننده نیرو در داخل جعبه دنده گنجانده شده است که با ساکن بودن تیغه ها چرخش محور نیرو را مجاز می سازد . در مسیر نیرو یک کلاچ لغزشی برای بیش باری قرار دارد.

تیغه ها خاک را در مقابل در پوش لولا شده ای که در عقب ماشین است پرتاب می کنند . این عمل کمک به خرد کردن کلوخه ها می نماید.

کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی| تیلر و تراکتور

تنظیمات

برای بستر بذر متفاوت ، سه تنظیم را می توان انجام داد.

الف) سرعت روتور را می توان با انتخاب نسبت چرخ دنده مختلف در داخل جعبه دنده کولتیواتور تغییر داد . سرعت زیاد روتور بستر بذر ریز تولید می کند .

ب) سرعت رو به جلو تراکتور ، از طریق جعبه دنده با حفظ سرعت محور تغییر می کند سرعت رو به جلو کم بستر بذر ریز ایجاد خواهد کرد .

ج) در پوش لولا شده پشت ماشین وقتی که پایین باشد شخم ریز به دست می دهد ­­. با بالا بردن درپوش کلوخه ها خیلی درشت خواهند شد .

عمق کار با چرخ تنظیم می شود ، عمق مدلهای کشیدنی به وسیله جک خارجی که روی ماشین است کنترل می شود . گاهی وقتها برای جلوگیری از بیش از حد فرورفتن کولتیواتور در خاک پایه ای به آن نصب می شود ، خصوصاً اگر چرخ عمق در جای پایینی قرار بگیرد .

 کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی | تیلر و تراکتور

موارد استفاده

  1. پاک کردن کلش
  2. آماده سازی بستر بذر ، مخصوصاً برای گیاهان ریشه ای . یک روتور دندانه دار را می توان برای انجام بستر بذر استفاده نمود .
  3. بریدن علفهای هرز و بقایای گیاهی
  4. عمل احیاء زمین و مرتب کردن کلی اطراف حاشیه ها

 شرکت پارس آرای کوهستان در زمینه واردات و فروش انواع ادوات و ماشین آلات کشاورزی با برند کوهستان فعالیت دارد.

کوهستان در طی فعالیت خود در صدد واردات محصولات منطبق با استانداردهای بین المللی ، در جهت بهبود کیفیت مطلوب و افزایش تنوع در ادوات و ماشین آلات کشاورزی برآمده و همواره در صدد جلب  افزایش رضایت کشاورزان زحمتکش می باشد . جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش شرکت پارس آرای کوهستان در ارتباط باشید.

 کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش ماشین آلات و ادولت کشاورزی | تیلر و تراکتور