قبل از خرید دروگر باید این مطلب را بخوانید
تعداد بازدید: 877تعداد نظرات: 0
1398/10/12 - 10:52

قبل از خرید دروگر باید این مطلب را بخوانید

می‌دانید که یکی از کاربرد‌های دروگر‌ها در تهیه علوفه خشک است

قبل از خرید دروگر باید این مطلب را بخوانید

می‌دانید که یکی از کاربرد‌های دروگر‌ها در تهیه علوفه خشک است که علوفه خشک کردنی انواعی از سبزی هستند که به منظور غذای دام برداشت می‌شوند و در حالی که میزان رطوبت آن کاهش یافته و به حدود 20 تا 25 درصد می‌رسد، قابل نگهداری می‌شود. بنابراین ، پس از خشک شدن محصول، برای نگهداری آن، ساختمانی ویژه به منظور انبار کردن و همچنین مواد افزودنی نگهدارنده مورد نیاز می باشد.

شرکت پارس آرای اکریتک|خرید و فروش ماسین آلات و ادوات کشاورزی

ماشین های عمده مورد نیاز برای تهیه علوفه خشک عبارتند از : دروگرها، ساقه کوبها(کاندیشنرها)، شانه ها، بسته بندها. در بعضی از مناطق، بارکن ها و وسایل جابجایی انبار نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

آیا می‌دانستید دروگر‌ها در هرجایی کاربرد دارند؟

گرچه دروگرها برای درو علف‌ها و محصولات ویژۀ تهیه علوفه خشک طراحی شده‌اند، اما در مزرعه ، از آن به طور معمول برای قطع کردن علف‌های هرز در اطراف ساختمان‌ها، داخل نهرها، کنار پرچین ها، درو مراتع و علف زارها و حتی از بین بردن بقایای گیاهی استفاده می شود .

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی

دروگر شانه‌ای، خودگردان یا دوار مسئله این است.

در ابتدا بهتر است از انواع دروگر اطلاعات دقیق‌تری بدست بیاورید.

 دروگر شانه‌ای: قدیمی‌ترین و معمول‌ترین وسیله درو علوفه می‌باشند که از زمان‌هایی که به وسیله دام کشیده می‌شدند تغییر زیادی نکرده‌اند، روش‌های ساخت آن‌ها که مورد قبول تولیدکنندگان مختلف قرار‌گرفته است، از لحاظ ساختمان به اندازه‌ای شبیه هم بوده‌اند که امروزه استانداردهایی برای بعضی از اجزاء آن بر‌قرار و منتشر شده است. قسمت های اصلی یک دروگر شانه‌ای عبارتند از: شانه برش، دستگاه محرک چاقو، شاسی اصلی، میله حامی عقب و میله حامی جلو، فنر شناور و وسایل ایمنی.

انواع دروگرهای شانه ای از لحاظ طریق اتصال به تراکتور عبارتند از : دروگر کششی – دروگرهای نیمه سوار – دروگرهای عقب سوار ( که به عقب تراکتور وصل می شوند) – دروگرهای وسط سوار (که به وسط تراکتور متصل می شوند) .

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی

دروگر خودگردان: این دروگر‌ها به دو صورت سه چرخ و چهار چرخ با پایه کوتاه و یا پایه ساخته ‌می‌شوند. که در تمامی آن‌ها سیستم انتقال حرکت دروگر، نیروی تولید شده‌ی موتور را به چرخ‌ها و عوامل درو منتقل می‌کند،

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی

دروگرهای دوار: در بسیاری از موارد جایگزین دروگر‌ها‌ی شانه‌ای شده‌اند، علوفه بر اثر ضربه سریع چاقو یا چکش، بدون نیاز به تیغه‌های برش‌دهنده، قطع می‌شود. این دروگر‌ها بطور گسترده برای علف‌های هرز و بریدن بوته‌های کوتاه استفاده می‌شوند و در سه نوع: دروگر‌های استوانه‌ای‌، بشقابی و چکشی یا عمودی در کارخانه‌ها ساخته می‌شوند.

شرکت پاری آرای اگریتک|خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی

در سیستم ترمز تراکتور شما چه می‌گذرد؟

در تراکتورها سیستم ترمز به سه صورت می تواند دیده شود :

1 – ترمز باندی

2 – ترمز کفشکی

3 – ترمز دیسکی

در ترمزهای باندی ( Band Brake ) نیروی ترمز به باندی که در اطراف کاسه چرخ قرار دارد، وارد می‌شود به طوریکه این باند محکم به کاسه می‌چسبد و مانع چرخش آن گشته و در نتیجه باعث کاهش سرعت یا توقف کامل تراکتور می‌شود .

در ترمز‌های کفشکی (Shoe Brake) نیروی ترمز روی دو عدد کفشک که در قسمت داخلی کاسه قرار دارند، وارد می‌شود و باعث می‌گردد تا کفشک‌ها باز شده و به دیوار کاسه بچسبند و در نتیجه عمل ترمز را باعث می‌شود. در روی کفشک‌ها و همینطور در روی باند در ترمزهای باندی، لایه‌ای قرار دارد که لنت ترمز نام دارد. این لایه در تماس مستقیم با کاسه قرار می‌گیرد و بعد از مدتی سابیده شده و از ضخامت آن کاسته می‌شود . از این نظر بعد از مدتی باید با تنظیم نمودن ترمز، یک مقدار از فاصله بین لنت و کاسه را که در اثر سابیدگی بیشتر شده است، کمتر نمود و یا در صورتی که سابیدگی بیشتر باشد لازم است که بطور کلی لنت عوض شود.

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی

در ترمز‌های دیسکی ( Disk Brake) محور چرخ که به دیفرانسیل وصل می‌شود، دارای دو دیسک می‌باشد که با این محور درگیر بوده و همراه آن می‌چرخند ( دیسک‌های متحرک). در وسط این دو دیسک ، دو دیسک دیگر به نام دیسک های ترمز قرار گرفته اند. با فشار دادن به پدال ترمز و وارد کردن نیروی ترمز به این دیسکها، دو دیسک ترمز از هم جدا شده و از طرفین به دو دیسک متحرک می‌چسبند و چرخش دیسک‌های متحرک و در نتیجه محور چرخ را کند نموده و یا به کل متوقف می‌سازند. جدا شدن دو دیسک ترمز از هم توسط تعدادی ساچمه  می‌باشد که در داخل حفره‌های بادامی شکل در وسط دو دیسک قرار گرفته‌اند. با فشار آوردن به پدال ترمز دو دیسک ترمز در جهت مخالف هم می‌چرخند و باعث می‌شود که ساچمه‌ها از حفره خود بیرون بیایند که در نتیجه این عمل دو دیسک ترمز یک مقدار از هم جدا شده و به دیسک‌های متحرک می‌چسبند.

در این سیستم ترمز نیز، سطح تماس دیسک‌های ترمز دارای لنت ترمز می‌باشد. ترمز‌های دیسکی در خودروهای سواری اندکی متفاوت است. در آنها دو عدد لنت ترمز در طرفین یک دیسک ترمز که متصل به چرخ‌ها است، قرار گرفته‌اند که هنگام ترمزگیری لنت‌ها از دو طرف به صفحه دیسک فشار آورده و باعث کاهش سرعت یا توقف کامل چرخ‌های خودرو می‌گردد.

شرکت پارس آرای کوهستان محصولات خود را از برترین تولید کنندگان در دنیا خریداری کرده و با برند کوهستان در بازار داخلی به فروش می رساند . راه های ارتباط با شرکت پارس آرای کوهستان جهت کسب اطلاعات تکمیلی وب سایت رسمی شرکت و شماره 71163 – 021 می باشد .

شرکت پارس آرای اگریتک|خرید و فروش ماشین آلات و ادوات کشاورزی