قویترین تراکتورهای جهان
تعداد بازدید: 1646تعداد نظرات: 0
1397/03/22 - 17:02

قویترین تراکتورهای جهان

تراکتورها با گذشت زمان سیر تکاملی خود را سپری نمودند. در سال های 1937 تا 1941 سه نقطه اتصال و نصب ادوات بر روی تراکتورها اختراع گردید. توان تراکتورها که در امور کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در آن سالها به شدت افزایش یافت.

در مقاله ی قبلی پیرامون روند توسعه و تکامل تراکتور صحبت کردیم در این جا به ادامه ی مبحث گذشته نکاتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همانطور که ذکر کردیم موتورهای بنزینی به تدریج در سالهای مختلف روز به روز کامل تر گردید. محور تواندهی یا PTO در سالهای 1925 تا 1929 مورد استفاده قرار گرفت. موتور دیزل نیز بین سالهای 1930 تا 1937 برای تراکتور مورد استفاده قرار گرفت همچنین در این سالها تلاش بسیاری برای تولید لاستیک های بادی صورت گرفت که تاثیر بسزایی در عملکرد ماشین ها داشته است همچنین تراکتورهای بزرگتر نیز ساخته شد. لوازم جانبی که تمام برقی بودند نیز بر روی تراکتورها نصب گردیدند که کمک شایانی در راحتی و سهولت کاربران داشت. در سالهای 1937 تا 1941 میلادی اختراعات و اکتشافاتی پیرامون تراکتور انجام پذیرفت که شامل پر کردن لاستیک تراکتور با آب برای سنگین شدن با هدف کشش بهتر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت. در همین سالها سه نقطه اتصال و همچنین ادواتی که به تراکتور متصل می شوند به تدریج کامل گشتند. همچنین سیستم کشش هیدرولیکی Automatic Hydraulic Draft Control به منظور تنظیم، کنترل و نظارت بر عمق شخم زدن انجام گردید. در همان زمان گاز مایع به عنوان سوخت برای موتورها مورد استفاده قرار گرفت و تیلر ها و تراکتورهایی که در فضاهای کوچک امکان استفاده از آنها وجود دارد به بازار عرضه گردید. یکی از نکات قابل توجه در توسعه و تکامل ماشین ها در آن زمان قدرت موتورها بود که به طور قابل توجهی افزایش یافت. در آن زمان بود که تولید و استفاده از تراکتورهای دیزلی به شدت افزایش یافت. از دیگر نکات با اهمیت که در آن زمان مورد توجه قرار گرفت موارد ایمنی و راحتی اپراتور یا راننده بود. از دیگر نکات قابل توجه جعبه دنده تمام اتوماتیک بود که به طور گسترده برای تمامی تراکتورها مورد استفاده قرار گرفت. از موارد دیگر اضافه شدن اینتر کولر (Intercooler) و همچنین توربو شارژر (Turbocharger) به موتورهای دیزلی می باشد که تاثیر بسیاری در عملکرد آنها داشت. همچنین تراکتورهای چهارچرخ که به صورت محرک می باشند نیز به بازار عرضه گردید. قدرت و توان تراکتورها به شدت افزایش یافت به طوریکه موتورهایی تولید شد که بیش از 100 اسب بخار قدرت داشتند.

انواع تراکتور

به دلیل نیاز و تقاضای روزافزون انسان به کشت و زراعت و در نتیجه به تراکتور، این نوع از ماشین ها دارای توان و اندازه های مختلف می باشند. تراکتورها بر اساس خاصیت کششی و همچنین خودرو بودن، موارد استفاده و همچنین نوع شاسی یا قاب طبقه بندی می گردند.

تقسیم بندی تراکتورها بر اساس تامین خاصیت کششی و خودرو بودن به چند زیر مجموعه تقسیم می شوند که شامل تراکتورهای چرخ دار و تراکتورهای زنجیری می گردند.

تراکتورهای چرخ دار نیز به چند دسته طبقه بندی می شوند که شامل تراکتورهای سه چرخ و چهار چرخ معمولی و تراکتورهایی که سنگین کار می باشند و دارای دو یا چهار چرخ متحرک می باشند و طبقه بندی دیگر تراکتورهای زنجیری است.

طبقه بندی دیگر بر اساس موارد استفاده می باشد که شامل عناوین بسیار زیادی می باشد. تراکتورهای خدماتی، عمومی، همه کاره، ردیف کار، پا بلند، شاسی بلند، باغی، صنعتی، یونیورسال، دو چرخ و تیلرهای موتوری می باشد.

طبقه بندی تراکتور و تیلر بر اساس نوع شاسی یا قاب به سه دسته تقسیم می شود.

  1. با شاسی
  2. نیم شاسی
  3. بدون شاسی

تراکتور کوهستان

برند کوهستان تامین کننده ی انواع ماشین آلات کشاورزی و ادوات با بهترین و شناخته شده ترین برندهای دنیا از قبیل دانگ فنگ و شاکتی می باشد. قیمت ماشین آلات کشاورزی کوهستان به طور رقابتی و بی نظیر برای جامعه ی محترم و زحمتکش کشاورزان معقول و مناسب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دپارتمان فروش مجموعه کوهستان تماس 26600914-021 حاصل فرمایید.