قیمت تراکتور
تعداد بازدید: 12712تعداد نظرات: 0
1396/06/09 - 11:02

قیمت تراکتور

در این مقاله به بررسی انواع تراکتور ها و تعریف مکانیزاسیون کشاورزی اشاره شده است و در آخر به بررسی قیمت تراکتور پرداخته ایم.از مزایا و محاسن محصولات شرکت کوهستان کیفیت بسیار ایده آل به منظور فعالیت در اراضی بزرگ و باغات می باشد که این ویژگی در کنار قیمت مقرون به صرفه تراکتور ها این مجموعه را از دیگر رقبا متمایز ساخته است.

تعریف مکانیزاسیون بعضی مواقع فقط محدود به شرح و توضیح فناوری توان مکانیکی می شود، ولی در این مجموعه به صورت زیر تعریف شده است :

مکانیزاسیون عبارت است از کاربرد انرژی مکانیکی در کلیه مراحل تولید محصولات کشاورزی که با انتخاب و کاربرد یک سری ابزار، ادوات و ماشین های کشاورزی با اهداف افزایش سطح زیر کشت، انجام به موقع عملیات زراعی و موارد دیگری مانند تقلیل سختی کار، جبران کمبود نیروی کار، حفظ محصول از نظر کمی و کیفی و در بعد اقتصادی نیز حداکثر بهره وری را برای کشاورز و حداکثر بازده و عملکرد در تولید را تامین کند. این امر با استفاده از توان سه منبع انسان، دام و ماشین انجام می شودو با توجه به شرایط و عوامل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اقلیمی و زراعی هر منطقه (شکل، اندازه، نوع خاک، عوارض زمین، سطح زیرکشت، نوع کشت، پراکندگی قطعات، نحوه آبیاری و ...) انتخاب و با به کارگیری نهاده های مناسب به روش صحیح آماده کردن زمین، کاشت، داشت، برداشت و پس از برداشت اقدام می شود. البته لازم به توضیح است که با آموزش نیروی انسانی و به کار گیری فنون بازاریابی و اعمال مدیریت صحیح، اثر این مهم در کشاورزی بیشتر خواهد شد. یادآوری می شود که ساخت، توزیع، کاربرد و استفاده از ابزار، ادوات و ماشین ها و همچنین توان طبیعی باد، آب و سایر انرژی های قابل استفاده در بخش کشاورزی نیز شامل مکانیزاسیون کشاورزی می شوند.

آشنایی با تراکتور 

تراکتور دانگ فنگ مدل DF254G2 یک تراکتور دو منظوره بوده و می توان علاوه بر مزارع برنج از آن در زراعت های سبک دیگر نیز استفاده نمود. طراحان در طراحی اجزاء آن برآوردن نیازهای گوناگون کاربران را مد نظر داشته اند. به منظور هماهنگی با بازارهای جهانی بعضی از اجزاء مانند فرمان هیدرولیکی، محور تواندهی دو سرعته، شاتل شیفت (دنده موشکی) و غیره در جهت تکامل دستگاه طراحی و توسعه یافته اند. که همه آنها به طور قابل توجهی بر عملکرد تراکتور مؤثر خواهند بود. این سری تراکتور دارای مزایایی چون مصرف اقتصادی سوخت، کاربری آسان، ظاهر هماهنگ، ساخت و ساز جمع و جور و نگهداری ساده می باشد. تراکتور همچنین به کلاچ دو مرحله ایی بهم پیوسته مجهز شده است. این ماشین در صورت کاربرد ادوات مناسب می تواند برای بسیاری از امور مانند : خاک ورزی دوار، شخم، چنگه زنی خاک و بارگیری استفاده شود. در واقع، این سری از تراکتور  ماشین مطلوبی برای امور ایستگاهی، باغی، چمنزارها و همچنین مزارع کوچک یا متوسط می باشد. به منظور تطابق با نیاز کاربران، ساخت این نوع تراکتور به طور مداوم در حال بهبود است.

فرهنگ انتخاب ماشین های کشاورزی می تواند کلید توسعه مکانیزاسیون باشد به همین منظور شرکت کوهستان تلاش نموده تا با عرضه و تامین ماشین آلات و ادوات با کیفیت نظیر تراکتور، تیلر و ... با قیمت مناسب کشاورزان را در انتخاب دستگاهی مناسب یاری نماید تا در جهت بهسازی و بهبود این صنعت گامی موثر برداریم. هنگامی که ما تمامی مزایا و معایب دو کالای مشابه را می دانیم، از هزینه های آتی آن آگاهیم و بر عواقب استفاده هر کالایی اشراف کامل داریم، خرید آگاهانه زمانی اتفاق می افتد که مصرف کننده غیر از هزینه اولیه خرید، از تمامی هزینه های جانی و مالی متعاقب خرید دستگاه اطلاع داشته باشد. فرهنگ صحیح خرید یا انتخاب دستگاه زمانی در جامعه حکم فرما می شود، که هر فرد به تنهایی خریدی آگاهانه کند. باید تغییر را از خودمان آغاز کنیم .

تراکتور مناسب برای باغات کدامند؟

کشاورزانی که هنوز شخم زدن در مزارع و باغ های خود را با انواع گاوآهن باور داشتند امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و ورود ماشین آلات کشاورزی به روز و مدرن نظیر تراکتور، تیلر و سایر ادوات و تجهیزات کشاورزی قبول کردند که استفاده از این دستگاه ها علاوه بر بالا بردن راندمان کاری می تواند در تولید محصول باکیفیت تر سودمند واقع شود . شاخص های فنی تراکتور های مناسب شرایط ایران :

تراکتور دانگ فنگ مدل DF404-G2 دارای قدرت موتور 40 قوه اسب بخار یکی از محصولات جدید شرکت تولیدی ماشین های کشاورزی دانگ فنگ بوده که ضمن دارا بودن استاندارد CE اروپا از موتور دیزل چهار سیلندر با ارتعاشات ناچیز و کم صدا بهره می برداز شاخص های فنی این تراکتور می توان به کیفیت برتر و قابلیت اطمینان در عین سادگی، فرمان تمام هیدرولیک، چهار چرخ محرک (جهت دیفرانسیل)، ضد آب، چند منظوره، سبک تر از دیگر تراکتور های هم قدرت، درپوش و کاورهای فلزی بدنه و موتور سرویس و نگهداری آسان اشاره نمود همچنین این تراکتور دارای یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد این تراکتور قابلیت استفاده در مزارع برنج، باغات و زراعت های سبک و باغی را دارا می باشد.

تراکتور دانگ فنگ مدل DF254-G2 دارای قدرت موتور 25 قوه اسب بخار که توسط شرکت کوهستان عرضه می گردد مناسب اراضی باغی و شالیزاری به دلیل وزن کم آن می باشد که مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. این دستگاه دارای موتور دیزل سه سیلندر می باشد فرمان این تراکتور هیدرولیک می باشد و به راحتی می چرخد تا مانور لازم را به راننده بدهد. از نکات بارز و برجسته تکنولوژی تراکتور های دانگ فنگ، طراحی بسیار ساده و دقیق آن است، که ساده بودن سیستم طراحی در مجموعه موتور، گیربکس و کاهنده های نهایی تعمیر و نگهداری آن را کم هزینه و راحت تر نموده است. بنابراین اگر کشاورزان و اپراتور این تراکتور، طبق کتاب راهنما و آموزش های ارائه شده شرکت کوهستان از این تراکتور ها استفاده نمایند، طبق تجربیات موجود می توان انتظار داشت که سال ها بدون تعمیرات اساسی از آن بهره برداری کنند.

قیمت تراکتور

شرکت کوهستان عرضه کننده انواع ماشین آلات کشاورزی از معتبرترین برندهای سراسر دنیاست که سال هاست فعالیت خود را آغاز نموده است. این شرکت یکی از بزرگترین ارائه دهنده های تراکتور و تیلر کشاورزی در ایران با هدف کیفیت برتر محصولات، تنوع محصول، رعایت استانداردهای بین المللی، ارائه یک سال گارانتی برای محصولات و 10 سال خدمات پس از فروش همواره سعی بر این داشته تا رضایت کامل مصرف کنندگان محترم را جلب نماید. علاوه بر موارد مذکور قیمت تراکتو و تیلر های شرکت کوهستان بسیار مقرون به صرفه می باشد به طوری که کشاورزان قادر به خرید تمامی انواع محصولات این شرکت خواهند بود. در جدول زیر قیمت تراکتورهای دانگ فنگ با قدرت موتور 40 و 25 قوه اسب بخار، نام کمپانی سازنده و مدل آن به تفصیل ارائه می گردد شایان ذکر است تراکتور های جدید شرکت کوهستان با برند شاکتی با برخورداری از قابلیت های ویژه و نوآورانه و قیمت فوق العاده مناسب و همچنین قابل رقابت با تراکتور های اروپایی به زودی عرضه می گردد. مضاف بر کاربرد این تراکتور ها در اراضی بزرگ نکته حائز اهمیت در خصوص این تراکتور ها، کوچک و سبک بودن آن ها می باشد که قابل استفاده در باغات و زمین های زراعی کوچک نیز می باشد .

  تراکتور دانگ فنگ تراکتور دانگ فنگ
مدل DF404-G2 DF254-G2
قدرت (اسب بخار) 40 25
وزن (کیلوگرم) 381 296
نوع موتور عمودی، آب خنک، چهار زمانه عمودی، آب خنک، چهار زمانه
نوع سوخت موتور گازوئیل گازوئیل
قیمت تراکتور تماس بگیرید تماس بگیرید