قیمت تراکتور باغی
تعداد بازدید: 11358تعداد نظرات: 0
1396/11/11 - 11:04

قیمت تراکتور باغی

کشاورزی در ایران از پیشینه ی کهنی برخوردار است و ایرانیان به صورت سنتی سالیان سال از روش اجداد و نیاکان خود متناسب با اقلیم گوناگون این سرزمین آن را حفظ نموده و همواره برای بهره وری بیشتر کوشیده اند.امروزه استفاده از انواع تراکتور با توجه به قدرت موتور آن یکی از مواردی است که به مکانیزه شدن صنعت کشاورزی کمک شایانی نموده است.

تراکتور باغی از گذشته تاکنون در مزارع و باغات برای مکانیزه کردن امور کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفته اند. تراکتورهای مدرن برای شخم زدن، آماده کردن زمین و کاشتن مورد استفاده قرار می گیرد.

تراکتور باغی چیست؟

تراکتور باغی ماشینی است به همراه قابلیت های فراوان با قدرت موتور حداقل 20 اسب بخار که برای عملکرد ادوات مختلف طراحی شده است. تراکتورهای باغی نیز دارای PTO می باشد که قابلیت نصب انواع ادوات و دنباله بند ها را ایجاد می نمایند.        

تراکتور ها به منظور انجام امور زراعی در زمین های کشاورزی و همچنین در باغات و زمین های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله فواید و مزایای مکانیزه کردن کشاورزی، باغداری و حتی امور حفاری با استفاده از تراکتور مورد بررسی قرار می گیرد.

کاربرد تراکتور در طیف گسترده

تراکتور باغی برای انجام انواع امور زراعی و نیازمندی های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. تراکتورها با قدرت های مختلف در زمین های کشاورزی، باغات و مراتع برای انجام وظایف مختلفی از قبیل شخم زدن، چمن زنی، کود پاشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

تراکتورهای کوچکتری نیز وجود دارند که با قدرت های مختلف به همراه کارایی و قابلیت های متفاوت برای انجام امور باغداری مورد استفاده قرار می گیرند. تراکتورهای کوچکی نیز وجود دارند که برای محوطه سازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. علاوه بر موارد ذکر شده تراکتورهای دیزلی نیز وجود دارند که به منظور مکانیزاسیون امور زراعی و باغی مورد استفاده قرار می گیرند و قدرت آن در دامنه ی 45 تا 110 اسب بخار و همچنین کمتر وجود دارد. این تراکتورها دارای قابلیت نصب انواع ادوات برای انجام انواع مختلف و متفاوت امور زراعی می باشد.                                      

تراکتورهای مدرن به گونه ای طراحی شده اند که دارای کارایی و قابلیت های متفاوت و متنوع می باشند. تراکتورهای کوچک قابلیت انجام امور باغی تا زراعی را دارا می باشند و همچنین نصب ادوات مختلف به آنها از قبیل لودر و بک هوز (back hoes) بر روی آنها امکان پذیر می باشد.

قدرت و دوام تراکتور باغی

تراکتورها به منظور کشیدن بارهای سنگین و عبور از زمین های ناهموار با موتورهای قدرتمند طراحی می شوند. به منظور ایجاد قدرت و دوام بیشتر، اکسل های جلو با چدن ساخته می شوند.       

تراکتور باغی برخوردار از سادگی در انتقال نیرو و عملکرد می باشد. برای ساده کردن عملکرد های تراکتور، از سیستم انتقال نیروی powershaft و هیدرولیک استفاده می شود. در حالی که تراکتورها از فرمان های قدرتمند برای سهولت در دور زدن برخوردار می باشند، مدل های پیشرفته تر از سیستم اتوماتیکی انتقال نیرو بهره مند هستند تا بدین وسیله خستگی اپراتور تراکتور به حداقل برسد. از دیگر فواید این ماشین آلات سهولت در نصب ادوات باغی و کشاورزی به آنها می باشد. ادوات باغی و کشاورزی به وسیله ی سه نقطه ی اتصال به تراکتور متصل می شود و بنابراین ایمنی استفاده از آنها نیز تامین می شود. قدرت و توان موتور از طریق PTO به سه نقطه ی اتصال منتقل می شود و در نهایت منجر به بالا و پایین آوردن ادوات می گردد.

گروه پارس آرای کوهستان با بهره گیری از دانش فنی مدیران و متخصصین خود توانسته است با تامین ماشین آلات کشاورزی و ادوات آنها کمک شایانی به رشد و شکوفایی صنعت کشاورزی و در نهایت بهبود و افزایش سطح کیفی محصولات کشاورزی نماید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص فعالیت و محصولات این مجموعه می توان با دپارتمان فروش 26600914-021 تماس حاصل فرمایید و با طیف گسترده ی تراکتور و تیلر های برند کوهستان در قدرت های مختلف آشنا شوید. 

ردیف  شرح کالا قیمت تراکتور باغی (ريال)
1 تراکتور 40 قوه اسب DONG FENG مدل DF404G2 دارای تايیديه مرکز مکانیزاسیون و CE اروپا تماس بگیرید
2 تراکتور 25 قوه اسب DONG FENG مدل DF254G2 دارای تايیديه مرکز مکانیزاسیون و CE اروپا تماس بگیرید
3 تراکتور 18 قوه اسب مدل FIELDTRAC V.S.T 180D تماس بگیرید
4 تراکتور 22 قوه اسب مدل FIELDTRAC V.S.T 224D تماس بگیرید