قیمت تیلر
تعداد بازدید: 4905تعداد نظرات: 0
1396/05/21 - 15:47

قیمت تیلر

در این مقاله به طور خلاصه به بررسی، نحوه کارکرد و قیمت تیلر اشاره شده است و برخی از محصولات شرکت پارس آرای کوهستان معرفی می شود.

تیلر که به عنوان کالتیواتور نیز شناخته شده است، یکی از ابزار و ادوات کشاورزی به کار رفته در صنعت کشاورزی می باشد که به منظور آماده سازی خاک برای زراعت به کار می رود. باغبان ها و کشاوزران از تیلر جهت خرد کردن کلوخ و خاک سطحی و اضافه کردن مواد آلی به خاک شخم زده شده نیز استفاده می کنند.  اولین مدل های تیلر با استفاده از نیروی انسانی و حیوانی مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی سازندگان از موتوربه عنوان نیرو محرکه ی آن استفاده کرده اند.

به جرات می توان گفت توسعه ی تیلر تاثیر بسزایی در صنعت کشاورزی داشته است. با اختراع تیلرهای ساده، کشاورزان توانایی تولید محصولات کشاورزی بیشتری را در زمین های زراعی وسیع پیدا کردند. بسته به نوع محصول، خاک می بایست اصلاح و ترمیم شود. این بدین معناست که کود اسیدی و مواد آلی باید به خاک اضافه شود تا تعادلی مناسب در خواص خاک جهت پرورش سبزیجات و میوه جات به وجود آید، این عمل به وسیله تیلر انجام می پذیرد. تیلر از قابلیت ترکیب هر نوع مواد افزودنی به خاک بطور مناسب و مساوی برخوردار می باشد.  

نحوه عملکرد تیلر

تیلر روتاری از دو سری  دنده ی چرخشی که با نیروی محرکه ی موتور به چرخش در می آید تشکیل شده است و به منطور خرد کردن و خاک ورزی خاک در عمق بیشتر به کار می رود. این تیغه ها هم در جلو و هم در قسمت عقب نصب شده اند. توصیه می شود تیغه های جلویی برای خاک ورزی باغچه و باغ های کوچک تر مورد استفاده قرار گیرد. تیغه ها و دنده های عقب به منظور خاک ورزی باغات و زمین های زراعی تجاری و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و حتما می بایست توسط افراد با تجربه هدایت شوند. از دیگر کاربرد تیلر و ادوات آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  • مخلوط کردن خاک
  • ایجاد شیارهای مختص به کاشت
  • ایجاد کپه های مخصوص کاشت سیب زمینی
  • صاف کردن برف بر روی خاک

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از تیلر های شرکت پارس آرای کوهستان به جدول زیر رجوع نمایید همچنین برای کسب اطلاع از قیمت ها با شماره 26600914-021 تماس حاصل نمایید.

  تیلر ویکینو تیلر یانمار تیلر گلدن باو تیلر گلدن باو
مدل NK120S-RV125 TNS80- Tf85-LM TNS80-JG80 JG120E
قدرت(اسب بخار) 12.5 8 8 12
وزن(کیلوگرم) 271 179 80 113
نوع موتور تک سیلندر افقی دیزلی تک سیلندر افقی دیزلی تک سیلندر افقی دیزلی تک سیلندر افقی دیزلی
نوع سوخت موتور گازوئیل گازوئیل سبک گازوئیل گازوئیل سبک روغنی
قیمت تیلر تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید