نصب ادوات تیلر
تعداد بازدید: 7644تعداد نظرات: 0
1397/08/22 - 16:32

نصب ادوات تیلر

تیلر کاربردی ترین و مناسب ترین ماشین کشاورزی است که می توان با افزودن ادوات گوناگون به آن انواع فعالیت ها و خدمات متنوع جهت استفاده در مناطق کشاورزی، باغات و شالیزار بهره برداری نمود مهم ترین ادوات مربوط به این کار شامل خیش(گاو آهن)، روتیواتور، نشاکار، علف چین، دروگر، تریلر و ... اشاره نمود. می توان به جرات گفت در هر خانه روستایی یک دستگاه تیلر ضروری است.

مکانیزاسیون، واژه ای است مشتق شده از مکانیک که به معنای مکانیکی کردن است و منظور از آن استفاده از وسایل و ادوات مکانیکی برای تولیدات و عملیات کشاورزی است پس مکانیزاسیون به مفهوم مکانیکی کردن عملیات کشاورزی است تاریخچه مکانیک به قرن هفدهم برمیگردد که با قوانین سه گانه نیوتن آغاز شد و با فعالیت دانشمندان مختلف علم مکانیک ادامه یافت که در نتیجه آن، ماشین آلات کشاورزی اختراع شدند و مکانیک کشاورزی به وجود آمد. با ورود تراکتور های بخاری در مزارع مکانیزاسیون کشاورزی با هدف انجام کار بهتر و بیشتر و افزایش درآمد کشاورزان رواج یافت با توجه به مطالب فوق می توان این گونه تعریف کرد که مکانیزاسیون کشاورزی، استفاده از ماشین آلاتی نظیر تراکتور و تیلر به منظور افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است اگر مکانیزاسیون کشاورزی به افزایش درآمد کشاورز نیانجامد مدیریت مکانیزاسیون موجه نیست بنابراین باید برای افزایش درآمد کشاورزان تدابیر مختلفی صورت گیرد که یکی از این موارد استفاده از ماشین آلات در زمین های کشاورزی است که علاوه بر تسهیل نمودن کار کشاورزان به افزایش درآمد آن ها نیز کمک شایانی می نماید.

ادوات قابل نصب روی تیلر

قابلیت انحصاری تیلر که این دستگاه را از سایر ماشین آلات کشاورزی متمایز می نماید این است که دستگاه بر روی دو چرخ قرار گرفته و قدرت مانور بسیار بالایی دارد و با افزودن ادوات مختلف به آن می توان در نقاط مختلف کشور بهره برداری های گوناگونی از این دستگاه داشت. قدرت انتقال موتور به سایر ادوات من الجمله پمپ آب جهت آبیاری مزارع، استخرهای پرورش آبزیان و برداشت آب از چاه های عمیق در نقاط دور افتاده کشور یکی از قابلیت های تیلر می باشد در موارد دیگر می توان به نصب سمپاش بروی موتور تیلر و استفاده از قدرت موتور آن اشاره نمود باغداران و کشاورزان با افزودن تریلر و کوبله کردن مخزن سمپاش به سادگی می توانند سیستم سمپاش کاملی را به باغات و مزارع خود انتقال دهند از سایر موارد قابل استفاده می توان به نصب پمپ جهت هرس نمودن انواع درختان با قیچی پنوماتیک تا ارتفاع 4 متر و با نصب شیکر به منظور برداشت محصولاتی نظیر گردو، زیتون، فندوق، پسته و سایر اشاره نمود .

جهت کشیدن یا جابه جا نمودن انواع وزنه های سنگین نیز می توان از تیلر استفاده نمود یکی از مهم ترین ادوات منتصب به تیلر تریلی آن می باشد که حمل محصول، بار و مصالح ساختمانی تا سقف 2.5 تن را به سادگی جابه جا می نماید کشاورزان و باغداران گرامی استفاده های خلاقانه ای از این ادوات متناسب با مکان و زمان می نمایند که در نوع خود بسیار جالب می باشد .

مشخصه اصلی ساخت تیلر نصب ادوات تیلر در زمین های کشاورزی است که شامل نصب گاو آهن (خیش) جهت شخم زدن زمین و روتیواتور جهت نرم نمودن و پودر کردن کلوخ های موجود در زمین و یا بستن چرخ های آهنی و باتلاقی به منظور آماده سازی شالیزارها یا نصب نشاکار برای نشا شالیزار های برنج و نصب دروگر جهت برداشت محصولات می توان اشاره نمود.

خدمات پس از فروش تیلر

با توجه به تولید تمامی قطعات تیلر در داخل کشور از زمان های گذشته و شناخت کامل مکانیک های مجرب این دستگاه در ایران با وجود این که دستگاه های جدید بسیار مدرن و پیشرفته شده اند نیز امکان دسترسی به مراکز تعمیر و ساخت قطعات موجود است لذا سیستم تحویل قطعات یدکی و پشتیبانی از طریق دفاتر خدمات پس از فروش شرکت کوهستان به سادگی میسر می باشد در صورت نقص در ماشین آلات با در دست داشتن گارانتی معتبر و طولانی مدت این امکان همیشه برای کشاورزان فراهم است تا طی مدت کوتاهی ماشین خود را به شرایط مطلوب بازگردانند.

شرکت کوهستان جهت بهره گیری و استفاده بهینه ادوات و ماشین آلات ارائه شده توسط این شرکت کلیپ های آموزشی مختلفی را تهیه نموده که کشاورزان گرامی با دیدن مجموعه ی کامل ویدئو های آموزشی به آگاهی مطلوب جهت بهره برداری از ماشین آلات بپردازند. این کلیپ ها نحوه صحیح استفاده از ادوات را به صورت تصویری و توضیح مشروح آموزش می دهند که در واقع دفترچه راهنمایی است که به صورت تصویری ارائه می گردد پس از مشاهد کامل کلیپ ها در صورت روشن نبودن موضوع و یا عدم آگاهی کافی می توانید با کارشناسان و متخصصین مجرب شرکت کوهستان در دفتر مرکزی 02126600914 تماس حاصل نمایید.