پیستون تیلر چگونه عمل می نماید؟
تعداد بازدید: 727تعداد نظرات: 0
1397/06/20 - 15:16

پیستون تیلر چگونه عمل می نماید؟

پیستون در موتور تیلر و موتور خودروهای دیگر دارای توسط شاتون نیرو را به میل لنگ انتقال می دهد که در این مقاله به طور مفصل و دقیق در خصوص آن توضیحاتی ارائه شده است.

در مقاله های قبلی در خصوص بخش های مختلف پیستون توضیحاتی کافی به خوانندگان محترم سایت کوهستان ارائه نمودیم در این مجال قصد داریم به ادامه ی مبحث قبلی بپردازیم.

انگشتی پیستون

وظیفه ی این بخش از پیستون اتصال شاتون (دسته ی پیستون) به بدنه ی پیستون می باشد که این کار توسط دسته ی شاتون یا دسته ی پیستون انجام می پذیرد. این اتصال به گونه ای می باشد که لولا مانند است و قابلیت انعطلف خواهد داشت و از جنس فولاد می باشد که به خوبی صیقلی شده است. برای روغن کاری شدن سوراخ انگشتی از روغنی که محفظه ی میل لنگ بر روی آن پاشیده می شود یا روغنی که از طریق شاتون به آن می رسد روغن کاری می گردد. اتصال شاتون به پیستون توسط دسته ی پیستون به سه طریق انجام می گیرد.

شاتون تیلر یا تراکتور

شاتون بخشی از موتور تیلر (یا موتور ماشین آلات دیگر) می باشد که وظیفه ی آن اتصال پیستون به میل لنگ می باشد که نیرو را به وسیله ی پیستون به میل لنگ انتقال می دهد. از خصوصیات این قطعه سبکی و محکم بودن آن می باشد که غالبا از جنس فولاد است. شاتون از یک ساقه و دو انتهای بالا و پایین تشکیل شده است که در شکل زیر نمایش داده شده است.

در دو انتهای بالا و پایین یاتاقان قرار گرفته است که وظیفه ی آن جلوگیری ازاصطحکاک بین میل لنگ و شاتون در تیلر می باشد.

میل لنگ

اگر بخواهیم وظیفه ی میل لنگ را توضیح دهیم باید بگوییم که میل لنگ قطعه ای می باشد توسط کمک ها و شاتون های خود پدیده ای جالب را به وجود می آورد به طوری که حرکت رفت و برگشتی  پیستون را به حرکت دورانی تبدیل می نماید. غالبا میل لنگ از جنس فولاد با ترکیبات دیگر ساخته می شود. میل لنگ تیلر از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل محور میل لنگ، وزنه های تعادل میل لنگ، بازوهای لنگ می باشد.

فلایویل چیست؟

فلایویل یا چرخ لنگر و یا چرخ طیار که عموما دارای جنس چدنی می باشد و وظیفه ی اصلی آن در موتور تیلر یا هر موتور دیگر ذخیره ی انرژی به منظور برقراری سرعت بین زمان های توان و یکنواخت نمودن سرعت میل لنگ و انتقال توان به ماشین می باشد. به عبارتی دیگر فلایویل دیسک سنگینی می باشد که به فلکه میل لنگ متصل می شود. فلایویل و اندازه ی آن بستگی به عوامل مختلفی از قبیل تعداد سیلندر، نوع و اندازه ی موتور دارد و به گونه ای می باشد که هر اندازه تعداد سیلندر بیشتر باشد فلایویل کوچک تر و سبک تر خواهد بود. قطعه ی بعدی که در موتور تیلر باید درباره ی آن توضیحاتی را بدهیم دستگاه سوپاپ و نحوه ی کار آن می باشد. یک موتور تک سیلندر تیلر بسته به اینکه از نوع دو زمانه یا چهار زمانه باشد دارای حداقل دو سوپاپ می باشد. نقش این دو نوع سوپاپ متفاوت می باشد. سوپاپ تنفس اکسیژن و هوای مورد نیاز برای احتراق را به محفظه‌ی احتراق وارد می نماید و در مقابل سوپاپ تخلیه گازهای ناشی از احتراق را به خارج انتقال می دهد. برخی از موتورهایی که دو زمانه است دارای سه دهانه می باشد که یکی از دهانه ها به منظور ورود سوخت به داخل محفظه ی احتراق می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان ماشین آلات خود را با برند کوهستان به کشاورزان و فعالان حوزه ی کشاورزی عرضه می دارد. از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه ارائه خدمات پس از فروش می باشد که آن را از دیگر برندها متمایز ساخته است. اطمینان خاطر به مشتریان از الویت های این مجموعه می باشد که همواره به اعتبار آن افزوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و خدمات عرضه شده توسط این مجموعه با دپارتمان فروش 02126600914 تماس حاصل فرمایید و یا از بخش‌های مختلف سایت و صفحه ی اینستاگرام https://www.instagram.com/agritech.parsaray دیدن فرمایید.