چگونه تراکتور بخریم؟
تعداد بازدید: 5269تعداد نظرات: 0
1397/10/30 - 11:45

چگونه تراکتور بخریم؟

خرید تراکتور از شرکت پارس آرای کوهستان با برند کوهستان دارای امتیازاتی ویژه از قبیل کیفیت بی رقیب، قیمت مقرون به صرفه، برخورداری از تسهیلات بانکی، ده سال خدمات پس از فروش، یک سال گارانتی، تحویل فوری، دفترچه راهنمای کاربردی و سند مالکیت می باشد که برای مشتریان محترم خریدی با صرفه خواهد بود.

شرکت پارس آرای کوهستان با برند کوهستان عرضه کننده ی ماشین آلات کشاورزی و دنباله بندها با برند کوهستان دارای سابقه ی طولانی و مدیران توانمند در صنعت کشاورزی است. قیمت مقرون به صرفه، کارشناسان توانمند و کیفیت بالای محصولات در کنار خدمات پس از فروش این مجموعه را مبدل به بهترین گزینه برالی خرید تراکتور و تیلر نموده است. برای کسب اطلاعات در خصوص تنوع محصولات و تراکتور و تیلرها با قدرت های متفاوت می توانید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و یا از بخش های مختلف وبسایت و صفحه ی اینستاگرام https://www.instagram.com/agritech.parsaray/  بازدید به عمل آورید. نکته ای که در خصوص محصولات این مجموعه می بایست متذکر شد خدمات و پشتیبانی و حمایت مجموعه بعد از انعقاد قرارداد است که به جرات می توان گفت کمتر مجموعه ای از چنین ویژگی هایی برخوردار است. تراکتور و تیلرهای کوهستان دارای تاییدیه مرکز مکانیزاسیون است که با توجه به برخورداری از این امتیاز بانک کشاورزی برای خرید محصولات کوهستان وام خاصی را در نظر گرفته است.

به منظور ادامه ی مباحث  قبلی در این جا به چگونگی انتقال نیرو به محرک اشاره خواهیم نمود و نحوه ی عملکرد کلاچ را مورد بررسی قرار می دهیم.

انتقال توان در تراکتور

آیا می دانید در ماشین یا تراکتور چگونه توان به چرخ های محرک و یا محور انتقال توان منتقل می شود؟ این کار توسط سیستم انتقال توان انجام می گیرد. سیستم انتقال توان در تراکتور و ماشین موجب قطع و وصل توان می شود و همچنین سرعت های مختلف را تولید می نماید و روشی برای معکوس نمودن جهت حرکت و در آخر توان را برای چرخاندن چرخ های محرک تقسیم می نماید.  به منظور انتقال توان چهار بخش ضروری و مورد نیاز می باشد. 1. کلاچ ( این بخش برای قطع و وصل کردن توان مورد نیاز می باشد). 2. جعبه دنده ( این بخش به منظور انتقال توان به نسبت های مختلف از سرعت و گشتاور و همچنین برای تغییر جهت حرکت ). 3. دیفرانسیل ( وظیفه ی اصلی این بخش در تراکتور تقسیم متعادل توان در چرخ های محرک است). 4. گرداننده های نهایی که وظیفه ی آنها برای کاهش دور و افزایش گشتاور منتقل شده به اکسل ها و چرخ ها است.

کلاچ تراکتور

کلاچ بخشی ضروری در سیستم انتقال توان محسوب می شود که در واقع وظیفه ی اصلی آن قطع و وصل توان بین موتور که منبع توان است و دریافت کننده توان یا جعبه دنده می باشد. کلاچ اصلی بعد از فلایول قرار دارد. بعضی از تراکتورها دارای کلاچ های جداگانه ای برای محور توان دهی یا PTO  هستند. کلاچ تراکتور و اتومبیل ها دارای دو صفحه می باشد که هر کدام از آنها به محوری متصل است و در مقابل یکدیگر قرار دارند. زمانی که دو صفحه از یکدیگر جدا هستند اصطلاحا خلاص است و زمانی که دو صفحه به یکدیگر چسبیده می شوند در گیر می شوند و شروع به حرکت دورانی می نماید.

کلاچ به دو صورت کلاچ خشک و کلاچ تر وجود دارد که ساختمان کلاچ صفحه ای خشک در تراکتور به صورت زیر است. کلاچ صفحه ای خشک که معمول ترین و رایج ترین کلاچ برای تراکتور محسوب می شود که از تعدادی قطعات اصلی تشکیل می شود که شامل فلایول، صفحه کلاچ، صفحه فشاردهنده، محور کلاچ، فنرهای فشاردهنده، اهرم های آزاد کننده، یا انگشتی، بلبرینگ یا ذغال کلاچ، پوسته کلاچ و دو شاخه یا چنگال کلاچ می شود. درساختمان کلاچ تراکتور سطح فلایول تراش داده و صاف و صیقلی می گردد. روی این سطح صفحه ای با نام صفه کلاچ قرار داده می شود که بخش داخلی آن فلزی است و در دو طرف آن نوعی فیبر مسطح با نام لنت میخ پرچ شده است. کلاچ دارای دو حالت می باشد حالت خلاص که قطع توان موتور است و حالت درگیری که اتصال توان می باشد. ادامه ی این مبحث را در مقالات بعدی مورد بررسی قرار می دهیم.