چگونگی سوخت رسانی در تراکتور
تعداد بازدید: 741تعداد نظرات: 0
1397/10/16 - 15:09

چگونگی سوخت رسانی در تراکتور

امروزه مکانیزاسیون نقش اساسی در صنعت کشاورزی ایفا می نماید. تراکتور یکی از ماشین آلات با اهمیت در صنعت کشاورزی ایران خواهد بود که در این مقاله به سیستم سوخت رسانی در موتور آنها خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مماشین آلات کشاورزی مقالات آموزشی و علمی تهیه شده توسط شرکت کوهستان را مطالعه نمایید.

اگر بخواهیم کار اصلی دستگاه سوخت رسانی در تراکتور را بیان نماییم این گونه می بایست گفت که رساندن مخلوط هوا و بنزین در موتورهای بنزینی به داخل سیلندر و همچنین رساندن گازوئیل به سیلندر در موتورهای دیزلی می باشد.

سیستم سوخت رسانی موتورهای بنزینی

سیستم سوخت رسانی در موتورهای بنزینی به نحوی عمل می کند که باید نسبت بین بنزین و هوا را در شرایط مختلف کار تغییر دهد. به طور مثال وقتی موتور سرد است و جداره های سیلندر سرد می باشد میزان سوخت در مخلوط هوا و بنزین باید بیشتر باشد. زمانی که موتور تراکتور سرد می باشد نسبت میزان بنزین به هوا باید 1 به 9 باشد که به این میزان بنزین و هوا اصطلاحا مخلوط غنی گفته می شود. نکته ی جالب و با اهمیت این مورد می باشد که زمانی که موتور و جداره های سیلندر موتور تراکتور گرم شد نسبت بنزین در مخلوط کاهش می یابد که نسبت این مخلوط 15 به یک خواهد شد یعنی 15 سهم هوا و یک سهم بنزین خواهد بود. اما بعد از اینکه موتور گرم شد دوباره موتور برای دور گرفتن و افزایش سرعت نیاز به سوخت غنی شده دارد بنابراین مجددا نسبت بنزین افزایش می یابد.

سیستم سوخت رسانی بنزینی شامل بخش های زیر خواهد شد :

  1. مخزن سوخت
  2. کاربوراتور
  3. لوله های اتصال
  4. مانیفولد

اگر بخواهیم وظایف کابراتور را توضیح دهیم باید بگوییم که این بخش در ابتدا کمک به تبخیر سوخت می نماید و سپس مخلوط کردن هوا با بخار سوخت را انجام می دهد. بعد از آن رساندن این مخلوط به موتور از وظایف آن می باشد. کاربراتور به وسیله ی مانیفولد ورودی به بدنه ی اصلی سیلندر متصل می شود. در مرحله ی تنفس سوپاپ تنفس باز می شود و پیستون یک افت فشار را به وجود می آورد.

سیستم های تامین سوخت تراکتور

سوخت به سه روش زیر به کاربوراتور وارد می شود که شامل موارد زیر می شود :

  1. سیستم تغذیه مکشی  
  2. سیستم تغذیه ثقلی

در سیستم تغذیه مکشی سوخت در مخزنی قرار دارد که از لحاظ موقعیتی در زیر کاربراتور  قرار دارد و زمانی که پیستون به سمت پایین می رود که این کار در زمان تنفس انجام می گیرد و خلا ایجاد می شود در همین حین سوخت از طریق لوله ارتباط به داخل کاربراتور کشیده می شود. در واقع از این روش در بعضی موتورهای تک سیلندر استفاده می گردد.

سیستم تغذیه ثقلی دارای یک مخزن سوخت در بالای کاربراتور، لوله های سوخت و فیلتر سوخت می باشد و به گونه ای عمل می نماید که سوخت در اثر وزن خود وارد کاربراتور می گردد.

مکانیزاسیون از عوامل بسیار با اهمیت در پیشرفت و ارتقا سطح کیفی صنعت کشاورزی که در نهایت تولید محصولات کشاورزی خواهد بود. امروزه ماشین کشاورزی از قبیل تیلر و تراکتور و ادوات متعلق به آن دارای اهمیت بسیار فراوانی خواهد بود.

پارس آرای کوهستان عرضه کننده ی تراکتور و ماشین آلات کشاورزی با برند کوهستان علاوه بر تامین محصولات کشاورزی برخوردار از خدمات پس از فروش می باشد که کشاورزان و تولید کنندگان محترم را همراهی می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و نحوه ی فعالیت این مجموعه می توانید از وبسایت کشاورزی کوهستان و همچنین صفحه ی اینستاگرام بازدید به عمل آورید. به یاد داشته باشید سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی نه تنها منجر به ارتقا سطح کیفی مکانیزاسیون می گردد بلکه سطح سلامتی افراد جامعه را به طور چشمگیری افزایش می دهد. کارشناسان فروش این مجموعه همواره در هر ساعت ازشبانه روز پاسخگوی مشتریان محترم خواهند بود.