کاربرد تریلر تیلر
تعداد بازدید: 4226تعداد نظرات: 0
1398/01/06 - 15:44

کاربرد تریلر تیلر

ماشین های کشاورزی که در جاده های زیبای شمال، مناطق کوهستانی غرب و روستاهای جنوب کشور با سرعت بسیار پایین در حال تردد هستند گویی چرخ زندگی و معاش روستاییان و مردم ایران را به حرکت در می آورند و در مسیر سازندگی و رشد راه می پیمایند و امید است تریلر های کوچک که بار زندگی را حمل می کنند در جای جای کشور عزیزمان ایران همواره در حرکت باشد.

همواره یکی از دغدغه های کشاورزان و باغداران حمل بار و جابه جایی محصولات تولید شده بوده است در سالیان بسیار دور این مهم توسط احشام صورت می گرفت. اما با ظهور تکنولوژی در ایران حمل بار توسط ماشین آلات و در روستاها توسط تیلر و تراکتور به امری بدیهی و معمول مبدل گردیده است.  یکی از اهداف عمده ی کشاورزان و باغداران از خرید ماشین آلات کشاورزی، حمل بار و محصولات است.

تریلی تیلر باغی چیست؟

از این رو ساخت تریلر و کیفیت آن بسیار حائز اهمیت می باشد متاسفانه الگوی موجود در بازار مربوط به تریلر ژاپنی است که در 60 سال گذشته به ایران آورده شد و هنوز برای تولید تریلر در ایران از این طرح استفاده می شود. این تریلر شامل محفظه ی حمل بار، شاسی، صندلی، فنر، ترمز، محور اتصال به تیلر و دو چرخ می باشد. ساختار چرخ ها مشابه اتومبیل های سواری است و از رینگ و لاستیک، تیوپ و پیچ های اتصال دهنده به محور تریلر تشکیل شده است. ترمز پدالی تریلر درست زیر پای راکب قرار دارد و از ترمز تیلر مجزا می باشد و در انتهای محفظه درب جهت تخلیه راحت بار تعبیه شده است در دو طرف محفظه گیره هایی جهت بستن بار قرار دارد. فنر های چرخ حرکت تریلر را آسان و نرم تر می نماید.

جهت نصب تریلر به تیلر باید محور جلوی تریلر را به مال بند انتهایی تیلر توسط یک پین متصل نمود که این محور قابلیت انعطاف و حرکت پذیری دارد و در دور زدن ها و تغییر جهت تیلر در راستای محور تیلر نیست.

متناسب با قدرت موتور تیلر می توان میزان حمل بار تریلر را افزایش داد. به صورتی که اگر موتور تیلر 8 قوه اسب باشد تریلر باری به اندازه 1 تا 1.5 تن را می تواند جابه جا نماید این مقدار در تیلر های 14 قوه اسب بین 2 تا 2.5 تن می رسد.

از کاربردهای مهم تریلر حمل مخزن سم پاش، مخزن سوخت، شلتوک برنج و گندم، هیزم و بسته های کاه و حتی جابه جایی نفر می باشد.

جهت آشنایی بیشتر با تریلر به کلیپ آموزشی گردآوری شده توسط تیم تبلیغات شرکت کوهستان توجه فرمایید.