کاربرد تیلر
تعداد بازدید: 6496تعداد نظرات: 0
1397/04/31 - 16:27

کاربرد تیلر

امروزه دلیل محبوبیت تیلر استفاده و کاربرد های بیشمار آن در زمین های زراعی و شالیزاری می باشد از مهم ترین کاربرد های تیلر شخم زدن و آماده سازی زمین جهت کاشت، داشت و برداشت محصول است. تیلر علاوه بر صرفه جویی در زمان، انجام امور کشاورزی را برای کشاورزان آسان نموده است.

بخش کشاورزی ما امروز علی رغم توسعه های نسبتا چشمگیری که به خود دیده است، دچار چالش های عدیده نیز هست که نمی توان به سادگی از کنار آن ها گذشت و از جمله می توان به مهم ترین آنها به شرح زیر اشاره کرد:

  • کاهش قدرت خرید کشاورزان و عدم توسعه فناوری مناسب یا نوین در مزارع به فراخوان زمان، مکان و ضروریات سرمایه گذاری
  • کاهش بهره وری در واحد سطح به دلیل محدودیت ها و شوری منابع آبی و عدم سازگاری مدیریت ها با شرایط جدید ساختار آب و خاک و بستر نامناسب بذر
  • مهاجرت های بی رویه کشاورزان از نقاط دور و نزدیک به شهرها و رها کردن اراضی زراعی به خاطر پایین بودن درآمد از فعالیت های کشاورزی
  • عدم تطابق ماشین ها و ادوات کشاورزی با شرایط جدید و آینده مزارع کشور که خریدهای این وسایل امروز بیشتر براساس سازگاری این ماشین ها با قدرت خرید کشاورزان صورت می گیردو نه مناسب بودن با شرایط هر مزرعه که سهم جذب انواع نوین آن ها، از چند درصد ناچیز تجاوز نمی کند.

در حالی که امروز در کشورهای پیشرفته، تکنولوژی دیجیتال و استفاده از ماشین آلات کشاورزی نظیر تراکتور و تیلر سهم بیشتری را در مزارع به خود اختصاص می دهند تا ساعات کار کشاورزان در مزارع به حداقل برسد و در نتیجه با کوتاه کردن عملیات خاک ورزی، کاشت، داشت و برداشت و به موازات آن، افزایش کیفیت و کمیت محصول حاصل شود، لذا برگشت سرمایه ها به مزرعه ناشی از فروش و صادرات این محصولات به کشاورزان این کشورها فرصتی داده می شود تا سهم قابل توجهی از درآمد خود را به تحقیقات و ارتقای سطح فناوری نوین تر برای افزایش دقت در کار مزرعه داری و کاهش ریسک های تولید اختصاص دهند همچنین با کسب آگاهی و آموزش های لازم در خصوص انتخاب ماشین آلات مناسب برای مزارع مختلف می توان ریسک های تولید را کاهش داد.

تیلر یا تراکتور دو چرخ ابزاری بسیار با ارزش برای انجام امور زراعی در کشاورزی و باغداری می باشد. از تیلر عمدتا برای شخم زدن خاک و زمین زراعی و همچنین نصب انواع ادوات و دنباله بندها مورد استفاده قرار می گیرد. تیلر برای تمامی فصول قابل استفاده می باشد.

  • در فصل بهار از تیلر می توان برای شخم زدن خاک و زمین به منظور کاشتن استفاده نمود.
  • در تابستان برای شخم زدن زمین و زدودن زمین از علف های هرز استفاده می گردد.

انواع تیلر

تیلر یا تراکتور دوچرخ در انواع مختلف موجود می باشد که هر یک دارای کاربری های متفاوت اند شرکت کوهستان یکی از عرضه کنندگان برتر در حوزه ماشین آلات و ادوات کشاورزی است و همواره تلاش نموده با در اختیار قرار دادن اطلاعات و آموزش های لازم در رابطه با دستگاه انتخابی از سوی کشاورزان کمک هر چند ناچیزی به کشاورزی ایران نماید این شرکت دارای نمایندگی انحصاری کمپانی دانگ فنگ، گلدن باو و شاکتی می باشد.

یکی از محصولات پرفروش و با کیفیت شرکت کوهستان تیلرهای دانگ فنگ می باشد که سهم عمده ای از بازار داخلی را به خود اختصاص داده اند تیلر دانگ فنگ با قدرت موتور 9.5 و 12 قوه اسب بخار ارائه می شود به همراه ادواتی نظیر خیش یا گاو آهن که به آن متصل می گردد و برای شخم زدن زمین های زراعی کار را برای کشاورزان آسان تر می نماید. تیلر دانگ فنگ با قدرت موتور 12 قوه اسب بخار به دو صورت هندلی و استارتی عرضه می گردد. این دستگاه که دارای تاییدیه از مرکز مکانیزاسیون کشاورزی می باشد بسیار مناسب برای زمین های شالیزاری و زراعی است شرکت کوهستان با تهیه فیلم های آموزشی جهت استفاده از تیلر به کشاورزان عزیز راهنمایی های لازم را به نمایش می گذارد.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ها و آشنایی بیشتر با محصولات با کارشناسان فروش مجموعه 26600914-021 تماس حاصل نمایید.