یک کشاورز باید چه چیزهایی درباره تیلر بداند؟
تعداد بازدید: 4606تعداد نظرات: 0
1398/07/02 - 09:21

یک کشاورز باید چه چیزهایی درباره تیلر بداند؟

استفاده از ماشین آلات کشاورزی نظیر تراکتور و تیلر در مزارع و زمین های کشاورزی باعث بهبود روند کاری کشاورزان گشته است بنابراین شرکت کوهستان سعی دارد تا اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با تیلر در اختیار کاربران قرار دهد تا با مطالعه این مطالب به سطح آگاهی خود در رابطه با این ماشین الات بیافزایند.

افزایش دائمی جمعیت به افزایش دائمی محصولات غذایی و غیر غذایی محصولات کشاورزی نیاز داشته و میزان این تقاضا با رشد مداوم جمعیت مدام در حال پیشرفت و افزایش می باشد. یکی از عوامل اصلی افزایش تولیدات کشاورزی استفاده از انرژی غیر انسانی به طور مثال استفاده از تیلر در مراحل مختلف کشاورزی که شامل کاشت، داشت، برداشت می باشد.

تیلر و علت استفاده از این ماشین کشاورزی چیست؟

یکی از ماشین آلات کشاورزی که بیشتر از تراکتور در زمینهای خواص مورد استفاده قرار می گیرد تیلر می باشد . تیلر توسط  دو چرخ آجدارکه می تواند لاستیکی ویا آهنی باشد  به حرکت در می آید و به مسیر خود درشالیزارها و باغ ها در بین درختان و زمین های باتلاق و دیگرمسیرهای که تراکتوریا ماشین آلات سنگین کشاورزی  نمی تواند درآنها کار کند مورد استفاده قرارمی گیرد. با توجه به سبک بودن و کوچک بودن و نیز ارزان و کم هزینه بودن  تیلر نسبت به سایر ماشین آلات کشاورزی بیشتر کشاورزان ترجیح می دهند به جای ماشین آلات کشاورزی سنگین و پرهزینه  از تیلر سبک و کم هزینه استفاده کنند.

تیلرهای مدرن دارای موتورهای گازوییلی می باشند. آنها براساس چهار زمانه عمل می کنند که این نوع موتور تیلر را به نام موتور احتراق داخلی نامیده اند. زیرا حرارت لازم برای این نوع موتور تیلرها در داخل سیلندر تولید می شود . یک موتور چهار زمانه در هر چهار ضربه  دارای یک ضربه کاری یا انفجار می باشد . اصول کلی موتور تیلر یا یک موتور چهار زمانه این است که با سوختن مخلوطی از سوخت و هوا در بالای پیستون در داخل یک سیلندر حرارت تولید می شود. انبساط ایجاد شده به وسیله حرارت پیستون را وادار به پایین رفتن می نماید و باعث به چرخیدن میل لنگ می شود.

مراحل عملکرد موتور گازوئیلی چهار زمانه :

موتور گازوئیلی به حرارت بسیار زیادی که در داخل سیلندر برای سوختن سوختی که به داخل موتور تزریق شده است متکی می باشد . این حرارت زیاد در اثر متراکم ساختن هوا در داخل سیلندر تحت فشار خیلی زیاد بدست می آید . از آنجایی که سوخت در اثر حرارت ایجاد شده توسط تراکم محترق می شود موتور گازوئیلی به نام احتراق تراکمی نیز مشهوراست.

موتور های گازوئیلی چهار زمانه در چهار مرحله به فعالیت خود ادامه می دهند :

مرحله اول :

کورس تنفس پیستون به طرف پایین حرکت می کند و هوا از صاف هوا یا همان فیلتر مکیده شده و از طریق سوپاپ به داخل سیلندر وارد می شود.

مرحله دوم :

کورس تراکم سوپاپ بسته است و پیستون در حال بالا آمدن هوای داخل سیلندر را با حرات خیلی زیاد متراکم می سازد . درست قبل از اینکه پیستون به ضربه بالا برسد ، سوخت گازوئیل به صورت ذرات ریز به داخل سیلندر ، بالای پیستون تزریق می شوند . سوخت فوری می سوزد و حرارت حاصله موجب انبساط  سریع  گازها در بالای پیستون می شود.

مرحله سوم :

کورس انفجار گازهای منبسط  سبب  پایین راندن  پیستون و باعث گردش میل لنگ می شود . این مرحله انجام کار سیکل چهار زمانه می باشد.

مرحله چهارم :

کورس تخلیه سوپاپ دود در مرحله پایانی انفجار باز می شود. با بالا آمدن پیستون گازهای ساخته شده با فشار از سیلندر خارج می شود . درست قبل از مرحله پایانی تخلیه سوپاپ ورودی باز شده آماده برای مرحله تنفس بعدی می شود.

این چهار مرحله را چهار زمان یا چهار هنگام نامند که هر یک در پی یک کورس پیستون انجام می گیرد. در مجموعه چهار زمان عملیاتی ، یک سیکل را تشکیل می دهد . اگر این حرکت پی در پی در طی دو سیکل رفت و دو سیکل برگشت انجام شود و به مرحله پایان رسد این نوع سیکل حرکتی را سیکل چهار زمانه و این نوع موتور را موتور چهار زمانه می نامند. زمانها یکی پس از دیگری تکرار می شوند تا کار تیلر ادامه یابد . این چهار زمان در هر یک از سیلندرها و نیز در تمامی سیلندرهای تیلر به ترتیب خاصی صورت می گیرد تا تیلر شروع به فعالیت در مزارع و شالیزارها نماید.

کار کردن با تیلر بسیار راحت است با دوچرخ که محور آن را تشکیل می دهد به راه می افتد و به کمک فرمان آن که شبیه فرمان موتور سیکلت می باشد کنترل می شود . شخص یا نفری که کنترل تیلر را بر عهده دارد به دنبال حرکت تیلر راه می رود. با توجه به وسعت کشاورزی و زراعت در ایران شرکت کوهستان با ارائه انواع ماشین آلات و ادوات از معتبرترین کمپانی های جهانی و همچنین داشتن نمایندگی در اکثر نقاط ایران می تواند به عنوان تامین کننده بخشی از نیازمندیهای کشاورزان در جهت پیشرفت این صنعت دیرینه همیاری نماید.

دوست عزیز و گرامی شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات و خدمات شرکت کوهستان با مشاورین و کارشناسان فروش ما با شماره 26600914 -021 درارتباط باشید .