10 دلیل برای این که شما به یک تراکتور نیاز دارید
تعداد بازدید: 1500تعداد نظرات: 0
1399/04/18 - 15:39

10 دلیل برای این که شما به یک تراکتور نیاز دارید

حتی اگر شما کشاورزی را به‌عنوان یک کار سرگرمی یا فعالیت نیمه‌وقت انجام می‌دهید، انتخاب تجهیزات باید بر اساس تصمیمات علمی انجام شود. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام خرید تراکتور در نظر بگیرید: به‌کارهایی که قرار است با تراکتور انجام دهید فکر کنید. تراکتور بزرگ‌تر همیشه بهتر نیست، تراکتور باغی باقدرت ۲۰ اسب بخار نیز ممکن است از یک بدنه قدرت ۱۴۰ اسب بخار مفیدتر و مناسب‌تر باشد. وجود یک لودر جلویی برای بلند کردن و حمل‌ونقل ضروری است.

ویدیو تراکتور دانگ فنگ مدل DF404-G2

 

حتی اگر شما کشاورزی را به‌عنوان یک کار سرگرمی یا فعالیت نیمه‌وقت انجام می‌دهید، انتخاب تجهیزات باید بر اساس تصمیمات علمی انجام شود. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام خرید تراکتور در نظر بگیرید: به‌کارهایی که قرار است با تراکتور انجام دهید فکر کنید. تراکتور بزرگ‌تر همیشه بهتر نیست، تراکتور باغی باقدرت ۲۰ اسب بخار نیز ممکن است از یک بدنه قدرت ۱۴۰ اسب بخار مفیدتر و مناسب‌تر باشد. وجود یک لودر جلویی برای بلند کردن و حمل‌ونقل ضروری است. در اینجا ۱۵ مورد از بهترین دلایل برای داشتن تراکتور آمده است:

 

۱. ایجاد حرکت دورانی

بیشتر ابزارهای کشاورزی نظیر دیسک‌های سنگین یا خیش‌های گوناگون، به‌خودی‌خود قابلیت ایجاد حرکت دورانی را ندارند و دستگاهی باید این حرکت را برای آنها فراهم کند. ازاین‌رو برای ایجاد حرکت دورانی در تراکتور، در کنار کشنده بودن، از شفتی به نام شفت PTO استفاده می‌شود. در هنگام حمل ابزاری مانند گاوآهن چرخش‌های لازم یا همان حرکت دورانی به‌دست این شفت که در تراکتور تعبیه‌شده، تأمین می‌شود و استفاده از نیروی انسان را در کار‌ کاهش می‌دهد.

 

۲. پاک‌سازی زمین

اگر پاک‌سازی سنگ‌ها، علف‌های هرز، درختان و سایر بقایای محصولات زراعی یا مرتع در لیست کارهای شما باشد، یک تراکتور امکان جابه‌جایی، کشیدن و بلند کردن آنها را برای شما به فراهم می‌کندوینچ خوب به شما این امکان را می‌دهد تا بار را راحت‌تر به سمت خود بکشید. کشنده‌های علف‌های هرز، انبرهای مخصوصی هستند که به بوته یا نهال می‌چسبند، بنابراین می‌توانید با تراکتور یا وینچ، آنها را با ریشه‌ها بیرون بکشید. لودر جلویی البته برای فشار آوردن، بلند کردن و حمل علف‌های هرز و الوارها مفید است. برای بارهای سنگین، یک حامل عقب ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید، زیرا ظرفیت بالابر بیشتری دارد و وزن آن را روی محور عقب محکم‌تر تراکتور قرار می‌دهد.
 

۳کشت کردن

خیش، دیسک، بذرپاش و شخم‌زن برای هر تراکتور با هراندازه موجود است، بنابراین می‌توانید روی یک قطعه زمین را به هراندازه که می‌خواهید کارکنیدپخش‌کننده کود ابزاری است که اغلب نادیده گرفته می‌شود و می‌تواند بسیار مفید باشد. مته کاشت درختان میوه و گردو، انواع درختان زینتی را آسان می‌کند.

کاربرد تراکتور

 

۴. مراقبت و تغذیه دام

دید خوب، لاستیک‌های بزرگ و کنترل دقیق به شما این امکان را می‌دهد تا بار یونجه یا دانه خود را با دقت در موقعیتی قرار دهید تا از حداقل انرژی برای بلند کردن و حمل آن استفاده کنید. یک تراکتور با اندازه متوسط که می‌تواند بسته‌های بزرگ یونجه را جابه‌جا کند، همچنین می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود. در هوای بد، ممکن است تراکتور تنها راه تهیه خوراک دام باشد.

 

۵. حمل‌ونقل اضطراری

طغیان، گردباد یا سایر بلایای طبیعی ممکن است جاده‌ها را غیرقابل‌عبور کند. اما چرخ‌های بزرگ تراکتور می‌توانند از این مسیرهای صعب‌العبور بگذرد، با استفاده از یک لودر جلویی برای جابجایی قطعات و تیغه برای شخم زدن و پر کردن زباله‌ها، شما قادر خواهید بود برای تهیه وسایل حیاتی به شهر بروید، به همسایگان خود کمک کنید.

 

۶محوطه‌سازی

چه در حال ساخت حوضچه ماهی باشید، چه دیوارهای خانه خود را احیا کنید و چه درختچه‌هایی را برای زیباسازی خانه خود بکارید، به تراکتور احتیاج دارید. برای جابجایی سنگ‌ها و پر کردن خاک و تیغه از لودر جلویی و بالابر عقب استفاده کنید تا سطح زمین، سطح تپه‌ها ، تخلیه مستقیم و ساخت حوضچه‌های کوچک بسازید. اگر برای کاشت درختان و درختچه‌های زیادی دارید، یک اهرم پس از سوراخ در نظر بگیرید. غلتک سنگ‌ها صخره‌ها را به زمین فشار می‌دهد و سنگ‌های موجود در جاده را جمع می‌کند تا یک سطح سخت و بادوام بدون سنگ‌فرش ببخشد.

 

۷. پروژه‌های ساختمانی

تصور کردن انجام هر پروژه ساختمانی بدون تراکتور دشوار است. حفاری سوراخ‌ها با یک مته بسیار سریع‌تر است، بیل مکانیکی یکی از جالب‌ترین (و گران‌ترین) اتصالات است که می‌توانید در تراکتور قرار دهید. از آن برای حفر پی ساختمان، خطوط برقی و آبی یا جابجایی شن و ماسه استفاده کنید. لودر - مخصوصاً اگر به چنگال مجهز باشد - سریعاً تخلیه مصالح ساختمانی، جابجایی کیسه‌های سیمانی، قرار دادن سکوها در محل و بلند کردن مواد بام را انجام می‌دهد.

 

۸. ساخت مسیرهای عبور

ساخت مسیرهای پیاده‌روی و عبور نیاز به برنامه‌ریزی، کار سخت و تجهیزات مناسب دارد. تراکتور حمل‌ونقل را برای شما و تجهیزات شما فراهم می‌کند و با مجهز بودن به یک لودر در قسمت جلویی و یک قلاب برقی در پشت، می‌توانید به‌راحتی سنگ‌های سنگین را در هنگام ساخت و پاک کردن مسیرهای پیاده‌روی حرکت دهید. 

 

۹. برداشت

برداشت محصول معمولاً شامل رانندگی تراکتور در ردیف‌ها می‌شود تا محصول خود را به خانه ببرید. تجهیزات متفاوتی برای برداشت محصول وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. همچنین تجهیزات تخصصی، ازجمله درخت پاشنده درختان آجیل و حبوبات سیب‌زمینی وجود دارد.

 

۱۰. یدک کشی

بخش انتهای تراکتور برای یدک کشیدن دستگاه‌های دیگر بسیار مناسب است. کشیدن وسایل زراعی و پرکاربرد در کشاورزی یکی از مهم‌ترین کاربردهای تراکتورهاست. گشتاور زیاد در تراکتورها، یدک کشیدن ابزار و وسایل را راحت می‌کند. برای خرید تراکتور کشنده باید به میزان گشتاور این خودرو بیش از سایر مشخصات آن توجه شود.

تماس با ما