3 مورد از بهترین های زمین کشاورزی را بشناسید
تعداد بازدید: 2052تعداد نظرات: 0
1399/03/24 - 12:39

3 مورد از بهترین های زمین کشاورزی را بشناسید

فکرش را بکنید که هیچ ماشین کشاورزی در اختیار ندارید و زمینی با مساحت چندین هزار متر پیش روی شماست و می خواهید به کشاورزی به مشغول شوید. به نظرتون بهتر نیست که با ماشین آلات کشاورزی بیشتر آشنا شوید؟

تراکتور، نماد قدرت

تراکتور به ماشین خودرو یا خودگردانی گفته می شود که از توان آن برای کشیدن ادوات و ماشین های قابل حرکت و به کار انداختن ماشین های ساکن یا قابل حرکت با کمک پولی و تسمه، محور توان دهی ( پی تی او ) و هیدرولیک استفاده می شود.

تراکتور یک واژه انگلیسی است که معنی آن کشنده است. تراکتور ها و ماشین های کشاورزی مهمترین وسیله کمکی در کشاورزی مکانیزه محسوب می شود. تراکتور به عنوان یک ماشین کار چند جانبه قلمداد می شود که علاوه بر تولید توان، اتصالات آن به ترتیبی است که وسایل کار به آسانی قابل نصب و تعویض می باشند. معمول ترین تراکتورها در گذشته و حال عبارتند از: تراکتور بخار که در آن یک موتور احتراق خارجی ( موتور بخار ) تولید توان می کند و تراکتور بنزینی یا دیزل که در آن یک موتور احتراق داخلی منبع تولید توان است. تراکتورهای ساخته شده امروزی براساس تامین خاصیت کششی و خودرو بودن، براساس مواد استفاده و براساس نوع شاسی یا قاب انواع مختلفی دارند.

تیلر، پر کاربرد و سریع

تراکتور دو چرخ یا تیلر موتوری که به تراکتور دستی نیز معروف است. دارای دو چرخ محرک است که به وسیله دست حمایت و هدایت می شود. از آنجا که تراکتورهای دو چرخ به خاک همزن یا تیلر دوار مجهز می شوند به آنها تیلر نیز گفته می شود. از آنجا که در منطق کشت برنج ژاپن و جنوب شرقی آسیا تراکتورهای دو چرخ یا دستی به خاک همزن یا تیلر دوار مجهز می شوند، به آنها تیلر گفته می شود. تیلرهای جدید علاوه بر خاک همزن، به وسایل دیگری چون گاو آهن برگرداندار، پشته ساز یا شیار ساز، ماله، تریلی، تلمبه آب و سمپاش مجهز شده و عملیات شخم، پشته سازی، تسطیح، بارکشی، تلمبه کردن آب، سمپاشی مزارع را انجام دهند .

روتاری، بهترین شخم زن

روتاری یا گاوآهن دوار تشکیل شده از یک محور که تعدادی تیغه روی آن نصب شده است. سه تیغه در یک محور معمولا قرار گرفته است. محور حالت افقی داشته و از محور توان دهی تراکتور نیرو می گیرد. در حین چرخیدن، تیغه ها زمین را شیار می نمایند. چنانچه تیغه ها در خاک گیر کردند. کلاچ اصطلاحی موجود در آن مانع از خرد شدن تیغه ها می شود. مزایای این گاوآهن شامل خرد کردن بهتر بقایای گیاهی، انجام کار گاوآهن و دیسک در یک با عبور، جذب رطوبت و ذخیره آن، انجام همزمان خاک ورزی اولیه و ثانویه می باشد.

محصولات پارس آرای

کار هایی که روتاری برای ما انجام میدهد

1_ خرد و مخلوط کردن بقایای گیاهی محصولاتی مانند گندم، ذرت، کلزا و ... با خاک

2_ انجام عملیات کاشت محصول همزمان با عملیات شخم

3_ انجام عملیات وجین و سله شکنی محصولات ردیفی

4_ تهیه زمین های شالیزاری

5_ زیر خاک نمودن علف های هرز در باغات

6_ مخلوط نمودن کود و مواد شیمیایی

قوانین استفاده از تراکتور را در جاده ها را میدانستید؟

زمانی که تراکتور بر روی بزرگراه عمومی حرکت داده می شود باید مقررات بزرگراه نیز رعایت شود. حداکثر سرعت قانونی برای راندن تراکتور روی جاده 32 کیلومتر در ساعت می باشد، وقتی که دو تریلی یدک کشیده می شود و یا اینکه ماشینهای خود گردان عریض حمل می شود، این سرعت به 20 کیلومتر در ساعت کاهش پیدا می کند.

زمانی که یک تراکتور و تریلی بر روی جاده رانده می شود، راننده باید این نکات را به خاطر داشته باشد و تمام اجزای تراکتور، تیلر و... را چک کند:

1_ مطمئن شوید که ترمزهای تراکتور در وضعیت خوبی هستند پدال ها باید به یکدیگر متصل باشند.

2_ شیشه جلو باید تمیز و شیشه شور برف پاک کن سالم باشد.

3_ آینه های مناسبی باید روی تراکتور نصب گردد تا راننده دید روشنی از وضعیت ترافیک پشت سر خود حتی هنگام کشیدن بار تریلی داشته باشد.

4_ فرمان و لاستیک ها باید در وضعیت خوبی باشند.

5_ وقتی که چراغها نصب می شوند، باید در همه اوقات خوب کار کنند.

6_ یک تریلی باید مجهز به یک ترمز موثر باشد که از صندلی راننده قابل کنترل باشد.

7_ قوانین مخصوص هنگام حمل بارهای طویل و عریض در روی بزرگراه وجود دارد.

8_ تراکتور یا کمباین فقط زمانی باید به حرکت در آید که راننده در وضعیت عادی و سلامت رانندگی باشد.

9_ مسافرین نباید در هنگام کشیدن یا حمل ماشینهای دیگر بروی مالبند یا سایر اتصالات تراکتور سوار شوند.

 شرکت پارس آرای کوهستان با پشتوانه سالها تجربه متخصصین خود در صنعت کشاورزی در زمینه واردات انواع ماشین آلات و ادوات کشاورزی فعالیت می نماید . مجموعه پارس آرای کوهستان محصولات خود را شامل انواع تراکتور ، تیلر و ادوات کشاورزی با برند کوهستان را ارئه می نماید . این شرکت با هدف جلب رضایت مشتریان و با تامین ماشین آلات بروز کشاورزان ، با استفاده از کیفیت محصولات ، خدمات پس از فروش خود را تضمین می نماید.

تماس با ما