4 ماشین کشاورزی که در این صنعت تغییرات زیادی داده اند
تعداد بازدید: 1663تعداد نظرات: 0
1399/03/25 - 14:51

4 ماشین کشاورزی که در این صنعت تغییرات زیادی داده اند

یکی از بهترین اختراعات و پیشرفت های بشر را میتوان ماشین آلات کشاورزی نامید که باعث شده که سرعت و برداشت محصول بسیار زیاد شود و آسیب ها و ضرر های نیرو انسانی به حداقل برسد با ما همراه باشید تا با مهم ترین ماشین آلات کشاورزی آشنا شویم.

کشاورزی شاید یکی از تجارتهای قدیمی و ضروری جهان باشد و تا همین اواخر با همین ابزار ادامه داشته است. مهندسی مدرن به همراه تراکتور و ماشین آلات جدید صنعت کشاورزی را به سمت یکی از کارایی و تولید انبوه سوق داده است. كشاورزی دیگر تولیدی در مقیاس كوچك نیست، بلكه صنعتی  است كه با ماشینهای عظیم و در بیش از هزاران هكتار صورت می گیرد. این افزایش کارآیی بدان معنی است که جهان به هر غذایی که بخواهد در هر زمان دسترسی دارد.

این صنعت برای تمامی کشور های دنیا مهم میباشد و تامین مواد غذایی مردم از اولین اولویت های هر دولتی است. قبل از اختراع ادوات کشاورزی مانند تراکتور، تیلر، دروکن و ... برای برداشت محصولات کشاورزی روزانه تعداد زیادی کارگر نیاز بود چه بسا که این کار به صورت دقیق انجام نمیشد و به خاطر خم و راست شدن بیش از حد کارگران مشکلات بسیار زیادی برای آن ها به وجود می آمد.

ولی امروز با به وجود آمدن این ماشین آلات کار برای کشاورزان زحمت کش بسیار راحت تر شده و ضرر کمتری هم از بابت نیروی انسانی و یا درست برداشت نشدن محصولات متحمل میشوند.

در این مقاله میخواهیم چندین مورد ماشین الات کشاورزی را که تحولی در این صنعت برای کشاورزان به وجود آورده اند را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

ماشین جمع کننده علف های هرز

علف های هرز مزاحم های همیشگی کشاورزان میباشند به همین دلیل برای از بین بردن این علف ها از راه های متفاوتی استفاده میکنند. این علف ها باعث میشود که به محصولات آسیب های زیادی برسد البته کشاورزان از ماده هایی برای جلوگیری از رشد این علف ها استفاده میکنند و در این محلول ها مواد شیمیایی وجود دارد که ممکن است برای سلامتی انسان ها ضرر داشته باشد.

این ماشین کشاورزی در کمترین زمان و با بیشترین دقت به گونه این علف های هرز را جدا میسازد که به محصولات هیچ گونه آسیبی وارد نشود.

ماشین آلات کشاورزی پارس آرای

ماشین برداشت کننده زیتون

یکی از محصولاتی که برداشت آن بسیار سخت است زیتون میباشد. میوه این درخت نسبتا محکم به درخت چسبیده و جدا سازی آن سخت میباشد ولی از آنجایی که ماشین آلات کشاورزی به کمک انسان ها آمده اند به ما کمک میکنند که بسیار راحت این محصول را برداشت کنیم.

این ماشین درخت را محکم تکان داده و زیتون های ریخته شده را تفکیک خواهد و باعث میشود به بیشترین میزان در زمان صرفه جویی شود.

 ماشین آلات کشاورزی پارس آرای

 سیب زمینی محصولی در عمق خاک

سیب زمینی سبزیجات ریشه ای است، به این معنی که برداشت آنها نیاز به حفر زیادی دارد. دستگاه زیر خاکی اطراف سیب زمینی ها را جمع می کند و آنها را از زمین بیرون می آورد. این دستگاه ابعاد مختلفی دارد و میتوان آن را به تیلر هم متصل کرد و از خم وراست شدن بیش از حد کشاورزان برای برداشت محصول جلوگیری کرد.

محصولات کشاورزی پارس آرای

 کاهو یکی از سخت ترین ها

کاهو یکی از محصولات کشاورزی میباشد که برداشت کردن آن بسیار سخت میباشد و برای برداشت این محصول از زمین های کشاورزی بزرگ روزانه هزاران کارگر نیاز میباشد.

این دستگاه به شما کمک میکند به سرعت و در مقیاس بزرگ محصولات خود را برداشت کنید و مانع از آسیب رسیدن به خود و دیگر کشاورزان شوید.

ماشین آلات کشاورزی

 شرکت پارس آرای کوهستان در زمینه واردات و فروش انواع ادوات و ماشین آلات کشاورزی با برند کوهستان فعالیت دارد.

کوهستان در طی فعالیت خود در صدد واردات محصولات منطبق با استانداردهای بین المللی ، در جهت بهبود کیفیت مطلوب و افزایش تنوع در ادوات و ماشین آلات کشاورزی برآمده و همواره در صدد جلب  افزایش رضایت کشاورزان زحمتکش می باشد . جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش شرکت پارس آرای کوهستان در ارتباط باشید.

تماس با ما