4 بیماری که سلامتی کشاورزان را تهدید میکند
تعداد بازدید: 1216تعداد نظرات: 0
1399/04/03 - 14:37

4 بیماری که سلامتی کشاورزان را تهدید میکند

کشاورزی یکی از مشاغلی میباشد که جان میلیارد ها انسان به آن بستگی دارد ولی خود کشاورزان در معرض بیماری هایی هستند که سلامتی آن ها را تهدید میکند با ما همراه باشید تا با برخی از این بیماری ها آشنا شویم.

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که بار زیادی از روی دوش کشاورزان برداشته شود هرچند که با آمدن ماشین آلات کشاورزی جدید ماننده تراکتور، تیلر و ... فشار کمتری به کشاورزان وارد میشود ولی همچنان آن ها در معرض بیماری های خطرناک ریوی یا سرطان هستند.

در ادامه تعدادی از بیماری ها و عواملی که همیشه سلامتی کشاورزان را تهدید میکند را مورد بررسی قرار میدهیم تا کشاورزان محترم با رعایت نکات بهداشتی حرفه ای بتوانند از سلامتی خود و اطرافیانشان مراقبت کنند.

بیماری های ریوی

در زمین های زراعی آلودگی های زیادی وجود دارد که ممکن است با هوای تنفسی کشاورزان وارد ریه ها شوند و مشکلاتی زیادی مانند تنگی نفس، التهاب در بخش های بینی و گلو و مشکلاتی بینایی به وجود بیاورد. این مشکلات به دلیل وجود موی حیوانات، قارچ ها، باکتری ها، مدفوع حیوانات و ... در هوا می باشد. پس در هنگام کار کردن در زمین های کشاورزی با ماسک های مخصوص دهان و دماغ خود را بپوشانید.

سرطان

یکی از شایع ترین نوع سرطان ها در میان کشاورزان سرطان پوست میباشد. کشاورزان به دلیل این که ساعت های زیادی را زیر نور خورشید مشغول به کار میباشند خطر ابتلا به این بیماری در آن ها بیشر میشود. برای جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری ها بهتر است از کرم های ضد آفتاب و لباس های پوشیده استفاده کنید.

آسیب های اسکلتی

یکی دیگر از مشکلاتی که در اغلب کشاورزان وجود دارد آسیب های اسکلتی میباشد زیرا آن ها مجبور هستند ساعت ها در حالت های یکسانی ثابت بمانند به همین دلیل در آن ها خطر ابتلا به آرتروز، واریز، کمردرد و ... وجود دارد. البته ماشین آلات کشاورزی مانند تیلر ها و تراکتور ها تا حد زیادی این مشکلات را در میان کشاورزان عزیز از بین برده است.

سموم

آفت کش ها میتوانند برای کشاورزان هم مشکلات زیادی را به وجود بیاورند. در صورت سمپاشی و استفاده نکردن از لباس های مخصوص برای این کار ممکن است که مشکلاتی مانند التهاب پوستی، علائم ریوی، علائم گوارشی و استفراغ رخ دهد و اگر میزان ورود این سموم به بدن بیش از اندازه باشد ممکن است موجب تشنج، ناباروری، سقط جنین و ... مشکلات بیشتری شود.

محصولات پارس آرای

پس حتما هنگام کار کردن در مزرعه به نکات زیر توجه کنید:

1_ از دستکش و لباس های مخصوص در هنگام کشاورزی استفاده کنید.

2_ استفاده از کلاه، عینک و کرم های ضد آفتاب

3_حتما بعد از سم پاشی استحمام کنید و لباس های خود را تعویض کنید

4_ از بین بردن حشرات ناقل بیماری (کنه، حشرات، بید، عقرب و...)

5_ عدم تماس مستقیم با حیوانات، دفن بهداشتی یا سوزاندن لاشه حیوانات و طیور

6_ در صورت داشتن بیماری از کار کردن پرهیز کنید

7_ در هنگام استفاده از ماشین های ارتعاش زا زمان های استراحت کوتاه مدت در نظر بگیرید

شرکت کوهستان با بهره گیری از تجربه و پشتوانه، پس از تحقیقات گسترده و نیاز سنجی کشاورزان، هدف خود در ایران را ارایه بهترین ماشین آلات و ادوات کشاورزی به شما کشاورزان زحمت کش قرار داده است. شما می توانید محصولات کوهستان را با بهره گیری از طراحی و استاندارهای جهانی با ظاهری زیبا، ساختاری مستحکم و قیمتی بسیار مناسب در مقایسه با دیگر رقبای ایرانی و خارجی خود، به راحتی از کلیه نمایندگی های ما در سراسر ایران خرید نمایید.

تماس با ما