5 کاری که باعث میشود ماشین های کشاورزی شما مانند ساعت کار کنند
تعداد بازدید: 1538تعداد نظرات: 0
1399/03/26 - 14:52

5 کاری که باعث میشود ماشین های کشاورزی شما مانند ساعت کار کنند

نکته بسیار مهم برای افزایش کارایی و کم شدن استهلاک مایشن آلات کشاورزی نگهداری و سرویس های دوره ای این ماشین هاست که باعث میشود سال ها برای شما بدون دردسر کار کنند.

ماشین های کشاورزی کمک های فراوانی به این صنعت بزرگ کرده اند و به بسیاری از کار ها سرعت و دقت لازم را بخشیده اند ولی این ماشین آلات با توجه به کارایی فراوانی که در این صنعت دارند نیاز هایی هم مانند انسان ها دارند. سرویس و نگهداری درست از مهم ترین نیاز های ماشین آلات کشاورزی میباشد که در صورت رعایت کردن چند نکته طول عمر این ماشین آلات کشاورزی به چند برابر اعلام کارخانه خواهد رسید ولی در صورت عدم رسیدگی و کار کشیدن بیش از حد از این وسایل نتها بعد از یک مدت کارایی سابق را نخواهند داشت بلکه خرابی های زیادی را روی دست شما میگذارند و باعث زیان هم میشوند.

3 مزیت سرویس و نگهداری از ماشین آلات کشاورزی

جلوگیری از آسیب های جسمی و مالی به کشاورزان

ثابت ماندن بازدهی ماشین ها همانند روز اول

کاهش هزینه های تعمیری و خسارت های ناشی از کار نکردن ماشین آلات

مواردی که باعث میشود ماشین کشاورزیتان مثل ساعت کار کند

1_ یکی از مهم ترین مواردی که باعث سالم ماند ماشین های کشاورزی میشود بازدید های روزانه میباشد.

به عنوان مثال شما میتوانید هر روز به تراکتور یا تیلر خود سر زده و زیر آن را چک کنید که روغن ریزی نداشته باشد یا بر اثر برخورد جسمی سخت قسمتی از آن به مشکل برنخورده باشد زیرا ممکن است در صورت خرابی قسمتی از این ماشین آلات به دیگر قسمت ها هم صدمه وارد شود.

2_ مورد دوم که با اهمیت ترین قسمت هم میباشد سرویس های دوره ای این ماشین هاست. به طور کلی چه در وسایل نقلیه شهری و چه در ماشین آلات کشاورزی یکی از دلایلی باعث میشود استهلاک به کمترین میزان برسد سرویس های دوره ای می باشد.

یکی از مواردی که باید چک کنید سطح و کیفیت روغن موتور و گیربکس میباشد تعویض و بازدید این روغن ها هزینه زیادی ندارد ولی در صورت نشتی یا از دست رفتن کیفیت اولیه ممکن است خسارت های زیادی را روی دست شما بگذارد.

البته در حین کار هم به دمای آب و فشار روغن توجه داشته باشید که از حد عادی خارج نشود و هزینه های اضافی روی دست شما نگذارند.

3_ لازم مصرفی این ماشین آلات قیمت های زیادی ندارند به هیمن دلیل بسیاری از افراد فکر میکنند که کیفیت تمام این قطعات یکی میباشد ولی اینگونه نیست. برای تهیه لوازم مصرف ماشین آلات خود به مراکز معتبر مراجعه کنید زیرا در صورت نقلبی بودن این قطعات ممکن است زیان های زیادی به تراکتورها یا ماشین هاید کشاورزی شما وارد شود.

4_ در دفترچه راهنامی هر ماشین کشاورزی مانند تیلر، تراکتور و ... یک سری نکات ذکر شده که باید به آن توجه شود به عنوان مثال کیلومتر دقیق تعویض روغن و فیلتر ها یا کیلومتر های لازم برای چک کردن باد لاستیک ها، حتما به این موارد دقت کنید تا استهلاک مایشن کشاورزی خود را به حداقل برسانید.

5_ بازبینی های فنی هم بسیار با اهمیت میباشد بسیاری فکر میکنند که بازبینی های فنی همان بازدید های روزانه میباشد ولی اینگونه نیست. این بازبینی ها باید توسط افراد متخصص برای جلوگیری از خرابی هایی که ممکن است در آینده به وجود بیاید انجام شود. این بازبینی ها کمک های زیادی به کشاورزان میکند و باعث میشود تا 80 درصد از هزینه های ان ها نیز کاشه پیدا کند.

مراقبت از ماشین الات کشاورزی

چند نکته برای نگهداری از ماشین آلات کشاورزی در فصل گرما

1_ تا جایی که امکان دارد مایشن های کشاورزی خود را در نزدیکی مواد قابل احتراق نگهداری نکنید زیرا ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

2_ زمان راه اندازی ماشین آلات کشاورزی خود به دستور العمل ها به دقت توجه فرمایید

3_ به مایع خنک کننده ماشین خود توجه کنید

4_ هر چند وقت یک‌بار بخش‌های فرسوده ماشین‌آلات همچون بلبرینگ، تسمه یا زنجیر را با قطعات سالم جایگزین کنید.

شرکت کوهستان با بهره گیری از تجربه و پشتوانه، پس از تحقیقات گسترده و نیاز سنجی کشاورزان، هدف خود در ایران را که ارایه بهترین ماشین آلات و ادوات کشاورزی مناسب به شما کشاورزان زحمت کش می باشد. شما می توانید محصولات کوهستان را با بهره گیری از طراحی و استاندارهای جهانی با ظاهری زیبا، ساختاری مستحکم و قیمتی بسیار مناسب در مقایسه با دیگر رقبای ایرانی و خارجی خود، به راحتی از کلیه نمایندگی های ما در سراسر ایران خرید نمایید.

تماس با ما