با انواع کاربردهای نهر کن آشنا شوید
تعداد بازدید: 1762تعداد نظرات: 0
1399/05/19 - 14:20

با انواع کاربردهای نهر کن آشنا شوید

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که باید روش‌های دیگری برای استفاده از نهرکن وجود داشته باشد؟ نکته بارز این است که برای این نوع ماشین‌آلات کاربردهای دیگری نیز وجود دارد؟ از این راهنمای استفاده کنید تا در مورد پنج روش مختلف استفاده از نهرکن برای پروژه ساخت بعدی خود مطلع شوید.

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که باید روش‌های دیگری برای استفاده از نهرکن وجود داشته باشد؟ نکته بارز این است که برای این نوع ماشین‌آلات کاربردهای دیگری نیز وجود دارد؟ از این راهنمای استفاده کنید تا در مورد پنج روش مختلف استفاده از نهرکن برای پروژه ساخت بعدی خود مطلع شوید.

 

نهرکن چیست؟

نهرکن ها قطعاتی از تجهیزات خاکی هستند که از یک زنجیره فلزی با دندان‌های ساخته‌شده از فولاد با مقاومت بالا استفاده می‌کنند روی زمین شکاف ایجاد کنند. شبیه به بیل مکانیکی، یک نهرکن، خاک و هر ریشه‌ای را درراه ایجاد نهر را جمع می‌کند. حفر کردن نهر دستی می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد و چندین کارگر نیز موردنیاز است. با کمک نهرکن می‌توان زمان و تعداد افراد موردنیاز برای اتمام پروژه را کاهش دهند.

انواع نهرکن ها

نهرکن ها به دودسته کلی تقسیم می‌شوند، در برخی از آنها سواری نهرکن در جلو قرار دارد و در برخی از آنها در عقب. نهرکن های عقب یا نهرکن های قابل‌حمل به شما امکان می‌دهند تا راحت‌تر در یک فضای باریک‌تر نهر را حفر کنید. نهرکن در جلو عملکرد بالاتری به شما می‌دهند و در مقایسه با نمونه‌های عقب، عمق حفاری بیشتری را پوشش می‌دهند.

دو نوع نهرکن مختلف وجود دارد: نهرکن چرخ‌دار و نهرکن زنجیره‌ای

 

 نهرکن چرخ‌دار: این نوع نهرکن چرخ فلزی دندانه‌دار دارد و می‌توانید از آن برای خاک‌های سخت یا نرم استفاده کنید. نهرکن چرخ‌دار در مناطقی که سازه‌های سنگی زیادی در آن وجود دارد، بهتر کار می‌کنند. این نهرکن ها همچنین به اسکله سنگی گفته می‌شود که آسفالت را قطع می‌کند و برای شرکت‌های آب و برق دسترسی به جاده‌ها ایجاد می‌کند. آنها بین شش تا هشت قسمت برش در اطراف چرخ‌دارند و این طراحی اجازه می‌دهد تا چرخ در اعماق مختلف عملکرد خوبی داشته باشند. فاصله دهنده‌ها مواد حفاری‌شده را از لبه‌های سنگر دور می‌کنند.

 

نهرکن زنجیره‌ای: این نوع نهرکن دارای طراحی شبیه به اره‌برقی است. برای برش زمین از کمربند یا زنجیر حفر استفاده می‌کند. زنجیر آن در اطراف یک قاب فلزی پیچیده می‌شود و می‌توانید به‌راحتی آن را تنظیم کنید تا عمق برش را کنترل کنید. نوع بیل مکانیکی آن به برش زمین سخت کمک می‌کند. به دلیل انعطاف‌پذیری، نهرکن زنجیره‌ای می‌توانند سنسورهای باریک و عمیقی را برای شرکت‌های خدمات برش خورده باشند.

 

از نهرکن برای موارد زیر استفاده کنید

برش سنگفرش

از نهرکن چرخ‌دار  استفاده کنید تا سنگ، پیاده‌رو یا بتن را برش دهید. شما می‌توانید با نهرکن چرخ‌دار را در شرایط دشوار زمین کارکنید و به نتیجه مطلوب خود برسید.  آنها همچنین به خوبی در پروژه‌های جایگزین پچ و جایگزینی که شامل بزرگراه‌ها، خیابان‌ها و خیابان‌های بین‌المللی است، کار می‌کنند.

ایجاد زهکشی

با استفاده از نهرکن زنجیره‌ای، برای ایجاد نهر زهکشی برای آب یا فاضلاب، در وقت و زمان لازم برای حفر چندین پا خاک صرفه‌جویی کنید. هنگامی‌که خاک را با این نوع نهرکن جمع کنید، می‌توانید لوله‌های آبیاری را در زیرزمین اجرا کنید. 

حفاری برای سیم‌های برق

اگر برای سیم‌های برقی یا ارتباطی نیاز به حفاری زیرزمینی دارید، می‌توانید از نهرکن زنجیره‌ای از قطب برق تا محل اقامت استفاده کنید. همچنین می‌توانید سیم را برای شمشیربازی سگ برقی یا نورپردازی چشم‌انداز در سنگرها قرار دهید. کمربند نقاله نهرکن مواد حفاری را حذف می‌کند. استفاده از نهرکن زمان لازم برای ایجاد سنگر را کاهش می‌دهد و این امر به شما امکان می‌دهد تا زمان بیشتری را برای تأمین سیم‌ها در زمین صرف کنید.

بریدن ریشه‌ها

علاوه بر برش بتن و ساخت ردیف در خاک، نهرکن های قابل‌حمل دارای تیغه‌ای هستند که به‌عنوان تیغه چمن‌زنی چرخشی عمل می‌کنند و ریشه‌ها را از بین می‌برند. اگر هنگام کار با خاک باریشه روبرو هستید، تیغ زنجیر نهرکن را درحالی‌که تیغ می‌چرخد در جای خود نگه‌دارید. تیغه را به‌آرامی به جلو بکشید و بگذارید تیغه از ریشه‌ها بریده شود.

استفاده از نهرکن در کشاورزی

در کشاورزی و باغبانی برای انتقال آب از نهرها و جوی‌ها استفاده می‌شود. برای ایجاد نهر  و همچنین حفر کانال‌های زهکشی از دستگاه نهرکن کشاورزی استفاده می‌شود. نهرکن ها در حالت کشاورزی به پشت تراکتور یا تیلر نصب‌شده و از آنها جهت حفاری استفاده می‌شود. همچنین نهر کن برای شخم زدن مجدد خاکی که کلوخه‌ای شده است کاربرد دارد.

بااحتیاط استفاده کنید

شما باید از استفاده از نهرکن در مناطق مستعد سنگ خودداری کنید. دندان‌های موجود در تجهیزات نمی‌توانند از میان صخره‌های جامد یا مناطقی با رسوبات سنگی عبور کنند. زنجیرهای پاره شده می‌توانند باعث ضخیم شدن شاخه‌های فلز شده و باعث ایجاد مشکل در ماشین‌آلات شوند. علاوه بر این، قبل از شروع به حفر زمین، باید با شرکت‌های خدمات محلی تماس بگیرید تا مشخص شود که منطقه برای حفاری امن است یا خیر.

 

 

 

تماس با ما