تاریچه ای از تراکتور
تعداد بازدید: 1291تعداد نظرات: 0
1399/04/03 - 17:23

تاریچه ای از تراکتور

به نظر شما تراکتور در چه زمانی اختراع شد؟ تراکتور را به جرات میتوان یکی از اصلی ترین وسایل در پیشرفت بشر معرفی کرد با ما همراه باشید تا با سرگذشت تراکتور بیشتر آشنا شویم.

تراکتور را می توان یکی از مهم ترین ماشین آلات کشاورزی در نظر گرفت که بعد از ماشین های بخار تحولات زیادی را در این صنعت به وجود آوردند و باعث شدند که سرعت پیشرفت این صنعت به مراتب بیشتر از قبل شود.

میانگین توان یک مرد هنگامی که به طور مداوم مشغول به کار است 150 وات میباشد. این میزان تقریبا به اندازه سوزاندن نیم لیتر گازوئیل توسط تراکتور میباشد. حال خود توان یک مرد را با تراکتور در نظر بگیرید البته این درحالی میباشد که امروزه وسایل جانبی زیادی برای تراکتور ها به وجود آمده است که این امکان را میدهد تا اکثر کار های کشاورزی را به راحتی و دقت انجام دهند.

تاریخچه تراکتور در جهان

بعد از مدتی که نیمی از کار های کشاورزی را ابزار ها و وسایل صنعتی انجام میدادند از ماشین های بخار برای گرداندن تسمه ها استفاده میکردند. این ماشین های بخار مانند تراکتور های امروزی این قابلیت را نداشتند که خود جا به جا شوند و آن ها را به وسیله دام ها جا به جا میکردند.

اولین قدم برای تولید تراکتور ها در سال 1850 برداشته شد و در سال 1912 سازندگان موفق شدند تراکتور هایی با موتور بنزینی را تولید کنند.

بعد از آن شخصی به نام دکتر ردلف بر روی موتور های دیزلی کار کرد که در نتیجه باعث اختراع این موتور ها شد و به عنوان مولد نیرو بر روی تراکور ها و ماشین های کشاورزی دیگر نصب شدند که نقطه عطفی در این صنعت شد.

تراکتور های نسل جدید که امروزه به واسطه پارس آرای کوهستان میبینیم دارای اتاقکی مخصوص برای راننده با تمام تجهیزات ایمنی و رفاهی، دارای فرمان هیدرولیک و ... میباشند که تغییرات زیادی را طی این سال ها به خود دیده اند.

تراکتور های پارس آرای کوهستان

تاریخچه تراکتور در ایران

درست در سال 1300 بود که نمایشگاه ماشینی در ایران برگزار شد و از آنجا بود که ایرانی ها با تراکتور آشنا شدند. اولین تراکتور نفتی 8 سال بعد و برای دانشجویان مدرسه عالی فلاحت در شهرستان کرج خریداری شد تا به نوعی این دانشجویان با نحوه استفاده از این وسیله آشنا شوند و از آن در زمین های کشاورزی استفاده کنند.

تراکتور ها در انواع مختلفی با کارکرد های متفاوتی تولید میشوند و دسته بندی های گوناگونی متناسب با نوع زمین و محصول شما دارند. به همین دلیل میباشد که باید با انواع تراکتور ها برای خرید آشنایی داشته باشید.

شرکت کوهستان با بهره گیری از تجربه و پشتوانه، پس از تحقیقات گسترده و نیاز سنجی کشاورزان، هدف خود در ایران را ارایه بهترین ماشین آلات و ادوات کشاورزی به شما کشاورزان زحمت کش قرار داده است. شما می توانید محصولات کوهستان را با بهره گیری از طراحی و استاندارهای جهانی با ظاهری زیبا، ساختاری مستحکم و قیمتی بسیار مناسب در مقایسه با دیگر رقبای ایرانی و خارجی خود، به راحتی از کلیه نمایندگی های ما در سراسر ایران خرید نمایید.

تماس با ما