لیست رایج‌ترین ماشین‌آلات کشاورزی
تعداد بازدید: 1217تعداد نظرات: 0
1399/04/30 - 16:22

لیست رایج‌ترین ماشین‌آلات کشاورزی

ماشین‌آلات مزرعه به دستگاه‌های مورداستفاده در انجام انواع کارها در مزرعه اشاره دارد. استفاده از ماشین‌آلات در انجام انواع مختلفی از کارها در دوره صنعتی سازی در قرون‌وسطی آغاز شد که در دوران معاصر به اوج خود رسید. با پیشرفت تکنولوژی ، انواع مختلفی از ماشین‌آلات برای انجام انواع مختلف کارهای مزرعه معرفی‌شده‌اند. امروزه ماشین‌های دستی و همچنین ماشین‌هایی که توسط حیوانات کشیده می‌شدند و قبلاً مورداستفاده قرارگرفته‌اند با سوخت و ماشین‌های برقی جایگزین شده‌اند. با استفاده از این ماشین‌ها می‌توان کارهای زیادی را فقط در چند ساعت انجام داد.

لیست رایج‌ترین ماشین‌آلات مزرعه

در صورت عدم وجود ماشین‌آلات در صنایع امروزی، دوره معاصر متفاوت نخواهد بود. با توجه به اهمیت ماشین‌آلات در تولید کالا، شما باید از تمیز بودن، ضدعفونی بودن ماشین‌آلات خود اطمینان حاصل کنید تا در شرایط کاری مناسب نگهداری شود.

متداول‌ترین تجهیزات کشاورزی

ماشین‌آلات مزرعه به دستگاه‌های  مورداستفاده در انجام انواع کارها در مزرعه اشاره دارد. استفاده از ماشین‌آلات در انجام انواع مختلفی از کارها در دوره صنعتی سازی در قرون‌وسطی آغاز شد که در دوران معاصر به اوج خود رسید. با پیشرفت تکنولوژی ، انواع مختلفی از ماشین‌آلات برای انجام انواع مختلف کارهای مزرعه معرفی‌شده‌اند. امروزه ماشین‌های دستی و همچنین ماشین‌هایی که توسط حیوانات کشیده می‌شدند و قبلاً مورداستفاده قرارگرفته‌اند با سوخت و ماشین‌های برقی جایگزین شده‌اند. با استفاده از این ماشین‌ها می‌توان کارهای زیادی را فقط در چند ساعت انجام داد.

به دلیل استفاده از تجهیزات کشاورزی سنگین در انجام کارهای مزرعه، صنعت کشاورزی بسیار بهبودیافته است. ماشین‌های کشاورزی وجود دارد که برای کشاورزی خانوادگی یا معیشتی و تجاری کاربرد دارد. برای تمامی کارهای مزرعه ماشین‌آلات مختلفی تولیدشده است. دستگاه‌هایی برای انجام هر نوع کار مزرعه وجود دارد. بعضی از ماشین‌های کشاورزی برای کارهای متنوعی طراحی‌شده‌اند. به این معنی که برای انجام بیش از یک کار مزرعه از آنها استفاده می‌شود.

 

در اینجا برخی از رایج‌ترین انواع ماشین‌آلات مزرعه آورده شده است:

تراکتور

تراکتور یکی از پرکاربردترین ماشین‌آلات کشاورزی است. هر دو کشاورزان تجاری و معیشتی برای انجام کار از تراکتور استفاده می‌کنند. تراکتور یک وسیله نقلیه چرخ‌دار با چرخ‌های بزرگ است. تراکتورها اکثراً  هیچ کار مزرعه‌ای را انجام نمی‌دهند بلکه تجهیزات کشاورزی دیگری که به آنها متصل می‌شود امور مختلف را انجام می‌دهد. وظیفه اصلی آن هل دادن یا کشیدن سایر ادوات کشاورزی است به‌گونه‌ای که آنها وظایفی را که برای آنها در نظر گرفته‌شده است، انجام دهند. آن دسته از ماشین‌هایی که قادر به حرکت و حرکت نیستند به تراکتور وصل می‌شوند. همچنین می‌توان از آن برای جابجایی تریلرها برای مقاصد کشاورزی استفاده کرد. تراکتورها همچنین می‌توانند برای تولید نیرو برای ماشین‌هایی که قادر به تولید نیرو نیستند، استفاده شوند. بسته به نوع دستگاهی که به آن وصل شود، در اندازه‌های مختلفی موجود است.

تیلر

تیلر نوعی تراکتور است که فقط دو چرخ دارد این وسیله یک فرمان شبیه فرمان موتورسیکلت دارد، و به‌صورت دستی هدایت می‌شود و راننده یا به دنبال آن راه می‌رود یا بر روی وسیله‌ای که به دنبال آن بسته‌شده می‌نشیند. تیلرها یک خروجیِ PTO دارند که نیروی موردنیاز ادوات کشاورزی مختلف را که می‌توان به آن متصل کرد را تأمین می‌کنند. همانند تراکتور به تیلر نیز می‌توان ادوات مختلفی متصل کرد. 

سم‌پاش

همان‌طور که از نام سم پاش مشخص است، از این نوع تجهیزات مزرعه برای پاشیدن حشره‌کش‌ها، سموم دفع آفات، علف‌کش‌ها، کودها و سایر محصولات دیگر برای اسپری در مزرعه یا گیاهان استفاده می‌شود. در انواع مختلف موجود است. برخی از این انواع شامل هواپیماهای کشاورزی-سمپاش و دمنده‌ها است. حشره‌کش های مایع یا پودری یا سموم دفع آفات را می‌توان با استفاده از این نوع ماشین‌ها اسپری کرد. همچنین می‌توان از برخی از این سم‌پاش ها برای آبیاری مزرعه استفاده کرد.

 

کولتیواتور زراعی

این دستگاه به‌طور خاص برای کشت مزرعه یا نرم‌تر کردن خاک برای کاشت مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید برای خلاص شدن از شر علف‌های هرز یا هوادهی و یا نرم‌تر کردن خاک کمی بعد از شروع به جوانه‌زنی از گیاهان استفاده کنید. امروزه کولتیواتور درزمینه کشاورزی بسیار مفید هستند. خاک‌های سخت شده برای نفوذ آسان مواد مغذی و آب نرم‌تر می‌شوند. آنها در تهیه خاک برای کاشت و همچنین در از بین بردن علف‌های هرز از گیاه کمک می کنند.

تجهیزات کشاورزی

خردکن و برش دهنده

اینها دستگاه‌هایی هستند که برای خرد کردن و قطع رشد رویشی و علف‌های هرز ناخواسته به‌کار می‌روند.

 

برداشت پنبه

این یک نوع ماشین آلات کشاورزی برای برداشت است امافقط برای برداشت پنبه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنها معمولاً دو نوع وجود دارد، یعنی دستگاه‌های مخصوص چیدن و جمع کننده.

 

بذرافشان‌ها

پس‌ازآنکه زمین خیش زده شد، از بذرافشان‌ها برای کاشت بذر یا کاشت محصولات زراعی استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه می‌توان در طی چند ساعت تعداد زیادی دانه یا محصول کاشت کرد.

 

شخم زن

این کار مخصوصاً برای شخم زدن خاک قبل از کاشت بذر یا کاشت محصولات زراعی است. زمین را نرم‌تر می‌کند تا ریشه محصولات کاشته شده بتواند در جستجوی مواد مغذی به خاک نفوذ کند.

 

بالر

Baler یکی از ماشین‌آلات کشاورزی پرکاربرد است. برای بریدن یونجه و نی استفاده می‌شود. همچنین برای حمل‌ونقل آسان و ذخیره‌سازی، قادر به فشرده‌سازی محصولات درو شده است.

ماشین‌آلات کشاورزی بسیار زیاد است که باید به آنها اشاره کرد. همان‌طور که در بالا ذکر شد، به همان اندازه ماشین‌های مزرعه وجود دارد که کارهای مزرعه‌ای نیز برای انجام آنها وجود دارد. هر نوع کار مزرعه دارای چندین تجهیزات مزرعه است که در انجام آن کار می‌کنند. بنابراین خوب است که این ماشین‌ها را با توجه به نوع کارهایی که برای آنها انجام می‌شود طبقه‌بندی کنیم و نه ذکر کردن آنها یکی پس از دیگری.

مشکل ماشین‌آلات مزرعه این است که آنها را از جایی به مکان دیگر انتقال دهیم زیرا منظور آنها مسیری طولانی نیست. ما تجهیزات جابجایی درستی داریم و می‌توانیم در هر زمان و در هر شرایطی به شما کمک کنیم. اینکه آیا شما یک تراکتور خریداری کرده‌اید، Baler ، ترکیب ماشین برداشت در حراج ماشین‌آلات ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

 

 

 

تماس با ما