تیلر به شما برای داشتن یک باغ زیبا کمک میکند
تعداد بازدید: 1373تعداد نظرات: 0
1399/04/22 - 16:29

تیلر به شما برای داشتن یک باغ زیبا کمک میکند

یکی از کلیدهای داشتن یک باغ موفق، خاک حاصلخیز است. چه میوه و چه سبزیجات را پرورش می‌دهید، همه باغ‌ها نیاز به خاک خوب و غنی دارند. اگر خود را برای کاشت باغ خود آماده می‌کنید، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تهیه خاک خود استفاده از یک تیلر باغی است. با انواع تیلرهای باغی موجود و نحوه استفاده از آن را برای آماده کردن باغ خود برای کاشت آشنا شوید.

 

 تیلر کوهستان

 

یکی از کلیدهای داشتن یک باغ موفق، خاک حاصلخیز است. چه میوه و چه سبزیجات را پرورش می‌دهید، همه باغ‌ها نیاز به خاک خوب و غنی دارند. اگر خود را برای کاشت باغ خود آماده می‌کنید، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تهیه خاک خود استفاده از یک تیلر باغی است. با انواع تیلرهای باغی موجود و نحوه استفاده از آن را برای آماده کردن باغ خود برای کاشت آشنا شوید. 

انواع تیلرهای باغ

تیلر یکی از پرکاربردترین ابزارها در کشاورزی است. تیلرهای باغی در اندازه‌های مختلف برای انواع باغ‌ها موجود است. قدرتمندترین نوع تیلر باغ، تیلری با چنگک خیش در پشت است. این تیلرها معمولاً دارای موتور بنزینی هستند و از ۱۲ تا ۲۴ اینچ عرض دارند. آنها برای باغ‌های بزرگ یا باید خاکی که تابه‌حال خیش زده نشده ایده آل است.

تیلرهای باغ با چنگک خیش در جلو دارای موتورهای بنزینی کوچک‌تری هستند و عرض آنها بین ۱۲ تا ۳۶ اینچ است. ازآنجایی‌که معمولاً تیلرهای جلوی قدرتی به‌اندازه تیلرهای پشتی ندارند، آنها برای باغ‌هایی که از قبل تأسیس‌شده‌اند ایده آل هستند. آخرین گزینه شما یک پرورش‌دهنده است. این کوچک‌ترین گزینه است و از طریق یک موتورگازی یا موتور الکتریکی تغذیه می‌شودکشت کنندگان از پهنای کوچکی برای چرخش خاک در نزدیک گیاهان موجود و از بین بردن علف‌های هرز استفاده کرده‌اند.

 

عملکرد یک تیلر باغ

اگر قصد ایجاد باغی با سطحی بزرگ‌تر از ۳۰۰ مترمربع رادارید، یک تیلر به شما کمک می‌کند تا در وقت و انرژی زیادی صرفه‌جویی کنید. تیغه‌های سنگین تیز آن ممکن است برای کاربران بار اول کمی آزاردهنده باشد، اما باکمی تمرین، بر آن مسلط خواهید شد. تیلر باغی برای کار کردن زمین و آماده کردن آن برای کاشت عملکردهای مختلفی را ارائه می‌دهند. برای علف‌های هرز، شخم، یا خُرد کردن خاک می‌توانید از یک تیلر استفاده کنید. تیلر باغی خاک را به قطعات کوچک‌تر می‌شکند که به بهبود هوادهی خاک کمک می‌کند و از رشد علف‌های هرز جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، تیلرها زمین را در زیر سطح خاک نرم می‌کنند تا به رشد سریع ریشه‌های محصول کمک کند و راحت‌تر به عمق خاک برسد.

 

چه زمانی باید از تیلر باغی استفاده کنیم

پاییز و بهار بهترین فصل برای استفاده از تیلر باغ در خاک شما هستند. صرف‌نظر از زمانی که تصمیم به استفاده از آن گرفتید، چند نکته مهم را باید در نظر داشته باشید. در مرحله اول، شما باید از به کار بردن تیلر هنگامی‌که زمین مرطوب است خودداری کنید زیرا این امر می‌تواند در هنگام خشک شدن باعث ایجاد توده‌های زیادی از خاک شود.

اگر یک یا دو روز پس از باران منتظر بمانید و سپس با تیلر بروی خاک کارکنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت. اگر مدتی باران نبارید، می‌توانید چند روز قبل از برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی خاک، خاک خود را با شیلنگ یا آبپاش آب دهید تا کار با زمین راحت‌تر شود. برای دیدن اینکه خاک از رطوبت مناسبی برای کار با تیلر برخوردار است، تعداد انگشت‌شماری از آن را فشار دهید. اگر خاک خُرد شود، باید خوب باشد.

 

نحوه استفاده از تیلر باغی

خاک را آماده کنید

قبل از شروع کار با استفاده از تیلر باغ، باید مطمئن شوید زمین آماده است. برای باغ‌های جدید، این به معنی از بین بردن هر نوع سنگ بزرگ است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هیچ خط ابزار زیرزمینی درجایی که می‌خواهید باغ خود را قرار دهید وجود ندارد. برای باغ‌های موجود، شما به‌سادگی می‌توانید علف‌های هرز ضخیم را بیرون بکشید. تیلر باغ می‌تواند هرگونه علف‌های هرز کوچک موجود در خاک را از بین ببرد.

به‌طور صحیح از تیلر باغ استفاده کنید

هنگامی‌که شما آماده استفاده از تیلر باغ هستید، به خاطر داشته باشید که نمی‌خواهید در اولین مسیر خود بیش‌ازحد حفر داشته باشید. اگر زمین سخت است و یا قبلاً تاکنون خیس نشده بود، باید به‌جای فشار بیش‌ازحد سخت بر روی دستگاه، دو مسیر را در جهات مختلف انجام دهید. در اولین مسیر، از تنظیم‌گر عمق استفاده کنید تا تنظیمات مناسب را به‌دست آورید. برای خاک سخت و فشرده، از کم‌عمق‌ترین تنظیم استفاده کنید. اگر زمین نرم‌تر است، می‌توانید با تنظیم متوسط شروع کنید.

تیلر باغ به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که خود را به جلو سوق دهد، بنابراین برای حرکت آن نیازی به فشار زیادی ندارید. شما به‌سادگی می‌توانید دستگاه را در یک خط مستقیم نگه‌دارید. برای حرکت به جلو بهتر، می‌توانید نوارهای نگه‌دارنده را نیز از یک‌طرف به‌طرف دیگر حرکت دهید.

اقدامات احتیاطی ایمنی مناسب را انجام دهید

تیلر باغی یک دستگاه قدرتمند و دارای تیغه‌های تیز است. بنابراین، مهم است که در هنگام استفاده از آن موارد احتیاط ایمنی را رعایت کنید. برای اطمینان از اینکه با کنترل‌ها و ویژگی‌های ایمنی آشنا هستید و اینکه چگونه با دستگاه کار کنید، همیشه دفترچه راهنما استفاده کنید. همچنین باید از وسایل ایمنی مناسب ازجمله چکمه، شلوار و آستین‌بلند و محافظت از چشم استفاده کنید.

اگرچه تیلر خیش زنی را راحت‌تر می‌کند اما شما هم باید در وضعیت جسمی خوبی باشید. جابجایی دستگاه می‌تواند خسته‌کننده باشد زیرا نیاز به هوشیاری دارد. هرگز تیلر خود را بدون دید و نور کافی روشن نکنید و هنگام رانندگی دستگاه، توجه داشته باشید که دست یا پایتان را در نزدیکی قسمت‌های چرخان قرار ندهید.

همیشه از پای خود مطمئن شوید و محکم را روی دسته‌ها نگه‌دارید. به یاد داشته باشید که موتور را به‌محض ترک دستگاه قطع کنید: قبل از شروع کار، بررسی کنید که هیچ حیوان خانگی یا بچه‌ای در آن اطراف نباشد.

تیلر باغ یک وسیله مفید برای تجزیه خاک برای کاشت است. هنگامی‌که شما آماده استفاده از یک تیلر باغ برای آماده‌سازی زمین خود برای باغبانی هستید، این مراحل را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که مراحل مناسب را دنبال می‌کنید.

برای اطلاعات بیشتر مقاله"قطعات یدکی تیلر" را مطالعه فرمایید

 

تعمیر و نگهداری تیلر

برای سرویس‌دهی تیلر، همیشه قطعات مختلف را بررسی کنید. علاوه بر این، تمیز کردن قطعات داخلی و خارجی دستگاه به‌شدت توصیه می‌شودتیغه‌ها باید بعد از هر بار استفاده با شیلنگ تمیز شوند. شمع را به‌طور مرتب بررسی کنید، هر ۶ ماه رسوبات سیم را با یک برس سیم تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تغییر دهید.

با توجه به چرخ‌ها، آنها را بعد از هر بار استفاده با آب مناسب بشویید تا گل‌ولای خاک را از بین ببرید. در طول هربار استفاده، حتماً فیلتر هوای تمیز و باد چرخ‌ها چک شود

تماس با ما