استفاده از سوخت های زیستی در تراکتور
تعداد بازدید: 977تعداد نظرات: 0
1399/05/01 - 13:52

استفاده از سوخت های زیستی در تراکتور

چندین مدل نوآورانه جدید در حال حاضر برای تأمین انرژی ماشین آلات کشاورزی با انرژی زیست محور مبتنی بر تولید مستقیم به صورت غیر متمرکز در مزرعه وجود دارند. برخی از مدل های تراکتور امروزه می توانند با دیزل، بیودیزل یا روغن گیاهی خالص حرکت کنند. دستگاه به طور خودکار سوخت را تشخیص می دهد و واحد کنترل الکترونیکی موتور مطابق با آن واکنش نشان می دهد تا مطابق با استانداردهای دقیق انتشار موتور برای وسایل نقلیه خارج از جاده عمل کند

ترویج استفاده از بیولوژیکی در ماشین آلات کشاورزی

چندین مدل نوآورانه جدید در حال حاضر برای تأمین انرژی ماشین آلات کشاورزی با انرژی زیست محور مبتنی بر تولید مستقیم به صورت غیر متمرکز در مزرعه وجود دارند. جدا از کاهش قابل توجه انتشار GHG و آلودگی های زیست محیطی ، چنین طرح هایی مزایای ثانویه برای کشاورزان و جهان کشاورزی از قبیل:

تبدیل کشاورزان به ارائه دهنده انرژی؛

ارائه درآمد اضافی با ارزش به کشاورزان؛

کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی؛

تحریک مشاغل، توسعه منطقه ای و صنعت روستایی؛

تراکتور با سوخت گیاهی: برخی از مدل های تراکتور امروزه می توانند با دیزل، بیودیزل یا روغن گیاهی خالص حرکت کنند. دستگاه به طور خودکار سوخت را تشخیص می دهد و واحد کنترل الکترونیکی موتور مطابق با آن واکنش نشان می دهد تا مطابق با استانداردهای دقیق انتشار موتور برای وسایل نقلیه خارج از جاده عمل کند. برخی از روغن های گیاهی مانند روغن کلزا به طور گسترده ای در سرتاسر اروپای مرکزی در دسترس است و اغلب در خود مزرعه قابل تهیه است. گیاهان کلزا نه تنها غذا را برای تراکتور فراهم می کنند بلکه برای حیوانات نیز هستند. فقط یک سوم کلزا از روغن تشکیل شده است، دو سوم باقی مانده را می توان به کیک پرس کلزا تبدیل کرد که کاملاً از پروتئین گیاهی تهیه شده است و بنابراین جایگزینی معادل خوراک سویا را ارائه می دهد. در سایر کشورها و قاره ها می توان گل های آفتابگردان ، سویا یا پنبه را به روشی مشابه استفاده کرد. به عنوان مثال در مورد آلمان، 1.6 میلیون تن دیزل هر سال برای مقاصد کشاورزی استفاده می شود، یعنی حدود 5٪ از مصرف کلی. اگر این مقدار جایگزین روغن کلزا شود، 1.5 تا 1.8 میلیون هکتار از اراضی قابل کشت برای کلزا مورد نیاز است، حدود هشت تا ده درصد از کل اراضی زراعی.

تراکتور مجهز به بیوگاز: نمونه های اولیه برای تراکتورهای با متان تولید شده است. این متان می تواند از طریق زیست توده تجدید پذیر تولید شده در گیاه بیوگاز موجود در مزرعه تولید شود. فناوری پیشرانش متان مزایای محیطی متنوعی از جمله میزان انتشار 80٪ پایین تر از موتور دیزل استاندارد را ارائه می دهد. هنگام استفاده از زیست متان، تاثیر کربن دستگاه تقریباً صفر است و در مقایسه با سوخت های معمولی می توان صرفه جویی در هزینه بین 25 تا 40 درصد را بدست آورد.

 

  1. روش شناسی در پشت معیارهای پایداری اتحادیه اروپا باید از روش "تخصیص جایگزینی" به جای روش تخصیص محتوای انرژی استفاده کند

ارزیابی کامل طرح های مختلف تولید و استفاده از انرژی بیولوژیکی امری بسیار ضروری است تا خطرات، مزایا و فرصتهای مربوطه آنها تعیین شود. این باید شامل روش فعلی تخصیص محتوای انرژی - به محصولات جانبی توسط "روش تخصیص جایگزینی" جایگزین می شود. روش فعلی تخصیص به فرآورده های فرعی این خطر ذاتی را ایجاد می کند که بینش کافی در مورد اثرات استفاده از محصول در انتشار گازهای گلخانه ای را فراهم نمی کند، و بنابراین استفاده از محصولات این ممکن است منجر به خطاهای قابل توجهی در ارزیابی های نهایی شود. این مدل باید با "روش تخصیص جایگزینی" جایگزین شود زیرا باعث می شود محاسبات انتشار دی اکسید کربن بهتر شود و نتایج بسیار متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، مورد کیک کلزا باقیمانده که در نظر گرفته شده "توسط محصول" روغن کلزا است که به عنوان مثال مورد استفاده قرار می گیرد. ماشین آلات کشاورزی. روش فعلی فقط انرژی معادل مصرف سوخت کیک را در نظر می گیرد، اما در نظر نمی گیرد که کیک با پروتئین بالا معمولاً به عنوان خوراک دام با ارزش بالا استفاده می شود و بنابراین منجر به انتشار قابل توجه GHG و فواید پایداری می شود (سلامتی خاک ، ضد فرسایش. اثرات ناشی از پوشش دائمی، اثر کود طبیعی باقیمانده گیاه، تثبیت نیتروژن و غیره)، به ویژه هنگام جایگزینی خوراک پروتئین وارد شده از خارج از کشور.

 

  1. استفاده از سیاست های حمایتی برای پیشبرد تحقیق و جذب فناوری های نوین بیوژنیک در فرآیندهای تولید مزرعه

برنامه های تأمین بودجه در آینده برای تحقیقات و جذب فناوریهای نوین بیوژنیک برای اطمینان از توسعه و استفاده از چنین طرحهایی در فرآیندهای تولید مزرعه از اهمیت اساسی برخوردار خواهد بود. برای خرید تراکتورهایی که از سوخت گیاهی استفاده میکنند، مناطق مختلفی در آلمان طرح های اختصاصی برای کسر مالیات ابداع کرده اند. چنین طرح هایی باید با سازوکارهای سرمایه گذاری جدید برای ابزارهای تولید بیولوژیکی پایدار که در سیاست مشترک کشاورزی گنجانده شده اند، تعریف شود. در مورد تحقیق در مورد مدلهای جایگزین، تأمین انرژی زیستی مبتنی بر انرژی برای ماشین آلات کشاورزی، باید از صنعت کشاورزی حمایت لازم صورت گیرد.

 

 

 

تماس با ما