با رعایت چند نکته ساده طول عمر تراکتور خود را بالا ببرید
تعداد بازدید: 1384تعداد نظرات: 0
1399/04/11 - 14:20

با رعایت چند نکته ساده طول عمر تراکتور خود را بالا ببرید

نگهداری از تراکتور و تجهیزات آن بسیار حائز اهمیت است زیرا باعث می‌شود عمر تراکتور افزایش یابد و نیاز به تعمیرات کاهش یابد. تراکتور انواع گوناگونی دارد و شرایط نگه داری آنها متفاوت است اما در این مقاله ما نکاتی کلی را برای نگهداری تراکتورهای شما در بهترین شرایط به اشتراک گذاشته ایم، برای انجام این کارها نیازی نیست که از مکانیکی سر دربیاورید.

 

نگهداری از تراکتور و تجهیزات آن بسیار حائز اهمیت است زیرا باعث می‌شود عمر تراکتور افزایش یابد و نیاز به تعمیرات کاهش یابد. تراکتور انواع گوناگونی دارد و شرایط نگه داری آنها متفاوت است اما در این مقاله ما نکاتی کلی را برای نگهداری تراکتورهای شما در بهترین شرایط به اشتراک گذاشته ایم، برای انجام این کارها نیازی نیست که از مکانیکی سر دربیاورید. 

 

نکات ساده در مورد نگهداری تراکتور

تراکتور خود را همیشه تمیز نگه‌دارید

تراکتور شما برای شخم زدن، خیش زدن، خرمن‌کوبی کردن و برداشت از خاک و دانه استفاده می‌شود. همه گل‌ولای، برف یا سایر آشغال‌ها باعث کثیفی تراکتور میشود. این کثیفی‌ها می‌توانند قسمت‌های متحرک تراکتور شمارا مسدود کنند. برای افزایش راندمان، لاستیک‌های تراکتور، فیلتر هوا و سطوح خود تراکتور را به‌طور مرتب تمیز کنید. در زمستان، پس از عبور از نمک و برف، تراکتورها بیشتر در معرض زنگ‌زدگی هستند. تراکتور شما یک ماشین اسپرت جدید و براق نیست، بنابراین نیازی به درخشش نیست، اما خاموش کردن و به‌طور منظم تعویض فیلترها می‌توانند مانع از خرابی غیرضروری شوند.  هرگونه آشغال را برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به پره‌های رادیاتور کاملاً پاک‌کنید. اگر اتاقک تراکتور دارای کولر است، حتماً کندان سور را بررسی کنید و هرگونه آت‌وآشغالی را از اطراف آن پاک‌کنید. اگر این کار را با دستگاه‌های شست‌وشو کننده فشاری انجام می‌دهید، دقت کنید تا پره‌های رادیاتور خم نشوند و یا اینکه درزها و اجزای دیگر آسیب نبینند

در برابر زنگ‌زدگی محافظت کنید

هنگام انجام بازرسی‌های مربوط به تعمیر و نگهداری خود، مراقب هرگونه زنگ‌زدگی که در تراکتور شروع می‌شود، باشید. زنگ‌زدگی و خوردگی می‌تواند منجر به از بین رفتن زودهنگام تجهیزات مزرعه شما می‌شود و نشان می‌دهد که رطوبت بیش‌ازحد وجود دارد. پوشش محافظتی روی تجهیزات شما می‌تواند به‌مرورزمان از بین برود. 

تراکتور خود را روزانه بررسی کنید

بازرسی‌های منظم می‌تواند به شما در تشخیص زودهنگام مشکلات احتمالی کمک کند. بازرسی تراکتور به شما امکان می‌دهد تا قبل از بروز مشکلات جدی‌تر، قسمت‌هایی را که نیاز به تعمیر دارند مشخص کنید. برای کمک به کاهش اصطکاک، قطعات داخلی را به‌طور مرتب روغن‌کاری کنید. همچنین باید لاستیک‌های فرسوده، چراغ‌های شکسته و مایع اگزوز را تعویض کنید. ازآنجاکه ماشین‌آلات همچنان پیچیده‌تر می‌شوند، بررسی‌های منظم تعمیر و نگهداری با نماینده تراکتور شما همچنین می‌تواند از بروز مشکلات آینده جلوگیری کند. در زیر چند مورد از بررسی‌هایی که بهتر است روزانه انجام شود آورده شده است: 

  • بررسی روغن‌موتور

برای بررسی روغن‌موتور بهتر است موتور را روشن کنید تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درجا کار کند این کار باعث می‌شود روغن رقیق‌تر شود و بعدازآن به بررسی سطح روغن‌موتور، بپردازید. موتور را خاموش‌کنید و دقایقی صبر کنید و سپس از میله اندازه‌گیری برای بررسی سطح روغن استفاده کنید. اگر تراکتور مدل قدیمی است می‌توانید سطح روغن جعبه‌دنده را هم، اندازه‌گیری کنید. پس از بررسی سطح روغن‌موتور، اگر نیاز به‌اضافه کردن روغن است، این کار را انجام دهید. اضافه کردن روغن در ابتدا باعث خارج شدن دود آبی‌رنگ از اگزوز یا کاهش قدرت موتور تراکتور می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که حتماً سطح روغن هیدرولیک و جعبه‌دنده را کنترل کنید. در آخرین مرحله، گریس کاری کنید.

  • بررسی سطح آب رادیاتور

به‌مرورزمان آب داخل رادیاتور کاهش میابد. اگر مقدار قابل‌توجهی از ماده خنک‌کننده کم شده باشد، احتمال نشت ماده خنک‌کننده به درون روغن موتور زیاد است. ماده خنک‌کننده می‌تواند از طریق واشر سر سیلندر معیوب و یا او رینگ‌های  سیلندر وارد محفظه کارتر شود. پمپ آب جعبه‌دنده هم می‌تواند مشکل ایجاد کرده باشد.

  • بررسی فشار هوای لاستیک‌ها

بررسی فشار باد لاستیک زمان بسیارکمی از شما می‌گیرد، ولی علاوه برافزایش طول عمر لاستیک، باعث افزایش ایمنی و کارکرد مؤثر تراکتور می‌شود. تایرهای کم‌باد باعث افزایش فرسودگی تایرها و همچنین افزایش مصرف سوخت خواهد شد. به راهنمای فشار توصیه‌شده باد لاستیک توجه کنید، میزان فشار باد لاستیک را متناسب باکاری که در آن روز می‌خواهید انجام دهید تنظیم کنید. برای رانندگی در جاده باد لاستیک را بیشتر کنید. برای شخم زدن فشار باد لاستیک‌ها را اندکی کم کنید. اگر می‌خواهید از بالابر و بیل مکانیکی با بار کم استفاده کنید، باید باد لاستیک‌های جلو را افزایش دهید و در مواقع بارگیری سنگین، باد چرخ‌های عقب را افزایش دهید. کنترل باد لاستیک در فصل بهار، بسیار حائز اهمیت است، زیرا در فصل زمستان باید فشار باد لاستیک کاهش یابد.

  • مخزن سوخت تراکتور را پرکنید.

برای کارکرد بهتر لازم است برای مصرف روزانه از سوخت تازه استفاده کنید. حتماً رسوب یا آب را که در پیاله رسوب‌گیر وجود دارد تخلیه کنید. برای این کار لازم است مخزن سوخت تراکتور را به‌طور ناقص خالی کنید و آب اضافی ته مخزن را تخلیه کنید. سوخت باید تازه باشد و بیشتر از ۳ ماه از آن نگذشته باشد. به مخازنی که سوخت خود را در آنها نگه‌داری می‌کنید دقت کنید به‌طور حتم دوست ندارید که زنگ و مواد آلوده‌کننده را وارد مخزن سوخت تراکتور کنید.

تراکتورهای بنزینی از مخلوط اتانول استفاده می‌کنند. در اتانول به‌مرورزمان معادل حدود ۴ قاشق چای‌خوری آب در هر ۲۰ لیتر بنزین از آتن جدا می‌شود و با آب مخلوط می‌شود. برای حل این مشکل باید به بنزین و سوخت‌های دیزل، ماده افزودنی اضافه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله "چگونگی سوخت رسانی در تراکتور" را مطالعه کنید.

تراکتور را نو نگه‌دارید

جایی که در آن تراکتور را نگهداری می‌کنید ممکن است گردوغبار و خاک زیادی داشته باشد. این هوای آلوده به موتور فشار وارد می‌کندیک موتور نیاز به هوای تمیز دارد تا در بهترین حالت کار کند. یک فیلتر هوا کثیف می‌تواند عمر تراکتور را کاهش دهد. ایده خوبی است که هر ۵۰ ساعت یک‌بار فیلتر هوا را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز یا جایگزین کنید. درحالی‌که فیلتر هوا را تمیز می‌کنید، هرگونه گردوغبار را از تیغه‌های فن موتور پاک‌کنید. اگر باقیمانده محصولات و علف‌های هرز را روی رادیاتور یا پرده شبکه رادیاتور وجود داشت، فیلتر هوا را بررسی کنید محدودیت ورود هوا توان تراکتور شمارا کاهش می‌دهد و وجود گردوخاک باعث می‌شود فشار زیادی به فیلتر هوا وارد شود. یکی از راه‌هایی که می‌توانید متوجه مشکل شوید این است که از اگزوز دود سیاه خارج شود که نشان‌دهنده عدم احتراق سوخت با هوای کافی است. فیلترهای جدید از دو قسمت تشکیل‌شده‌اند، فیلتر بیرونی بزرگ‌تر و فیلتر درونی کوچک‌تر. فیلتر داخلی فقط برای تعویض کامل باید خرج شود، بر روی فیلتر بیرونی، شاخص گردوخاک وجود دارد. آن را بیرون بیاورید و با فشار باد آن را بادگیری کنید و مجدداً در جای خود قرار دهید. مطمئن شوید قبل از بستن فیلتر دیگر گردوخاکی بر روی فیلتر وجود نداشته باشد.

طراحی سیستم تعمیر و نگهداری

اگرچند تراکتور یا وسایل دیگر دارید، سعی کنید یک سیستم تعمیر و نگهداری برای خود طراحی کنید و همه موارد نگهداری را پیگیری کنید. برای خود مشخص کنید هر ماشین چه‌کارهایی بر روی آن انجام‌شده و چه‌کارهایی برای بررسی باقی‌مانده است. همچنین می‌توانید برای این کار از برنامه‌های آنلاین استفاده کنید. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که همه‌چیز را چک کرده‌اید، می‌توانید یک چک‌لیست ایجاد کنید که در بالای هر قسمت از تراکتور قرار دارد تا مطمئن شوید چیزی را از قلم نیانداخته اید.

شاید در مرحله اول کار سختی به نظر برسد اما با انجام روزانه آن و ایجاد یک برنامه منظم می‌توانید به‌راحتی این کارها را انجام دهید و هزینه تعمیرات سنگین را برای خود کم کنید

تماس با ما